"Субота, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Субота, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.

Героям слава! Слава! Слава!

*

Суд в Гаазі у жовтні може перейти до розгляду по суті справи України щодо геноциду

*

Міжнародні організації допомагатимуть Україні у збереженні культурної спадщини

*

В результаті повномасштабної агресії Росії в Україні пошкоджено 163 культурних об'єкти - ЮНЕСКО

*

Наслідки роботи Міжнародного трибуналу відчує не лише Росія

*

Дмитро Кулеба в Гаазі назвав п’ять параметрів майбутнього Спецтрибуналу для покарання керівництва рф за злочин агресії проти України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав створити Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України для притягнення вищого військового та політичного керівництва російської федерації до відповідності та розкрив його майбутні параметри. Про це йшлося у виступі глави МЗС України на Міжнародній конференції щодо притягнення росії до відповідальності за злочини в Україні, яка розпочалася 14 липня в Гаазі, Нідерланди.

«Я висловлюся гранично ясно: Україна звинувачує росію у вчиненні злочину агресії. Разом з іншими державами, організаціями та інституціями ми використаємо всі доступні інструменти, щоб добитися справедливості для тисяч невинних жертв цього злочину, і ми не покладемо рук, допоки винні не будуть притягнуті до відповідальності»,— заявив Міністр.

Дмитро Кулеба роз’яснив, що у той час як міжнародне кримінальне правосуддя має достатні інструменти для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду, наявні інституції постають перед об’єктивними правовими перешкодами у розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення Спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво росії саме за цей злочин.

«Якщо немає відповідних інструментів, які дозволяють нам здійснити правосуддя, ми повернемося до самих витоків міжнародного кримінального правосуддя, щоб їх створити»,— наголосив Міністр.

Глава МЗС України нагадав, що ініціативу створення Спеціального трибуналу вже підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європейський парламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ, Сейм Литовської Республіки.

«Україна закликає міжнародних партнерів розглянути можливість укладення угоди про створення Спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України. Я закликаю всі сторони невідкладно приступити до реалізації ініціативи»,— заявив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Дмитро Кулеба запевнив, що ініціатива зі створення трибуналу не спрямована на заміну чи послаблення важливих зусиль Міжнародного кримінального суду та інших міжнародних судів і трибуналів, а навпаки доповнить їх: «Ми хочемо, щоб злочин агресії, вчинений росією проти України, не залишився безкарним».

Міністр назвав п’ять основних параметрів, які Україна пропонує покласти в основу майбутнього Спецтрибуналу:

— Спецтрибунал буде базуватися на правилах і підходах, які застосовуються Міжнародним кримінальним судом і викладені в його Римському статуті. Він розслідуватиме та переслідуватиме злочини агресії проти України, вчинені на її території, як це визначено статтею 8 bis Римського статуту.

— Юрисдикція Спецтрибуналу поширюватиметься на всі події з лютого 2014 року, початку збройної агресії російської федерації проти України.

— Спеціальний трибунал матиме юрисдикцію щодо фізичних осіб, які здійснюють ефективний контроль над або безпосередньо керують політичними чи військовими діями держави.

— Офіційний статус підсудного, такий як статус глави держави, чи офіційний статус іншої посадової особи держави, не звільнятиме таку особу від індивідуальної кримінальної відповідальності та не пом'якшуватиме покарання.

— Спеціальний трибунал розглядатиме лише злочини агресії проти України та буде створений як міжнародний спеціальний кримінальний ad hoc трибунал для розгляду збройної агресії росії проти України.

«Тисячі невинних жертв цього злочину агресії заслуговують на справедливість. Справедливість також необхідна міжнародній спільноті в цілому, щоб покарати найбільше порушення міжнародного права з часів Другої світової війни. Ми маємо покласти край безкарності та залишити наступним поколінням світ, де верховенство права завжди пануватиме»,— підсумував Міністр.

Дмитро Кулеба висловив вдячність організаторам цієї важливої конференції, Уряду та Міністерству закордонних справ Нідерландів, Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та Європейській Комісії.

*

На дводенній зустрічі в Індонезії міністри фінансів G20 досягли, як це було названо, "сильного консенсусу" з низки питань, включаючи глобальну продовольчу безпеку, але залишилися розділеними щодо війни Росії в Україні

*

Оксана Маркарова: такого рівня взаємної прозорості зі США, як зараз, я не памʼятаю ніколи

“Наразі для нас пріоритет - надання безпекової допомоги Україні, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти”. Так відповіли в Білому домі на запитання Голосу Америки про те, яким є статус програми ленд-лізу для України. Українська служба ГА детальніше розпитала про це в посолки України в США Оксани Маркарової. Зокрема йшлося про те, коли запрацює програма ленд-лізу, та як Україна забезпечує нагляд за поставками та використанням американської військової допомоги.

За словами диломатки, наразі фінансування бюджетних програм США достатньо, щоб активно надавати військову підтримку Україні.

Останні поставки американського озброєння в Україну відбуваються за програмою USAI (Ініціатива сприяння безпеці в Україні) та програмою президентських повноважень. Ці кошти передбачено рішенням Конгресу. Йдеться про пакет на суму в 40 мільярдів доларів, де передбачено кошти на оборонну допомогу та супутні витрати.

“Позиція Пентагону полягає зараз в тому, що зараз, коли є ці програми фактично грантової, безоплатної передачі нам зброї - фокус буде на них. Фокус Пентагону зараз - максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми”, - каже Оксана Маркарова.

Ленд-ліз - це додатковий інструмент, який ми, сподіваюсь, будемо застосовувати активніше в разі потреби, коли ми будемо бачити, що завершуються кошти в інших програм.

Оксана Маркарова, посолка України в США

“Ленд-ліз - це додатковий інструмент, який ми, сподіваюсь, будемо застосовувати активніше в разі потреби, коли ми будемо бачити, що завершуються кошти з інших програм. Тоді буде два варіанти. Або ми в цей момент швидко підключаємо ленд-ліз, або ми повертаємося до Конгресу з додатковими запитами. Точніше, ми звертаємося до адміністрації США, а адміністрація звертається до Конгресу”, - пояснює посолка України в Сполучених Штатах.

Кошти, які виділив Конгрес для України, потрібно використати до кінця фіскального року в США, що завершується у вересні. Однак Оксана Маркарова обережно припускає, що вони можуть вичерпатись і до цього.

“Складно сказати, коли закінчаться ці кошти - ми хочемо, щоб нам надавали всього швидше. Можливо вони закінчаться і раніше - але наразі про це складно говорити”, - каже дипломатка.

За її словами, зараз у своїх запитах до США Україна робить акцент на дальнобільній артилерії, РСЗВ, бойових дронах, контрбатарейних засобах та інших системах. Однак на цьому перелік потрібного обладнання не закінчується.

“В нас є потреба і в протитанкових засобах, і в засобах для розмінування, і в пальному, і в запчастинах… Координація відбувається і на рівні голови Пентагону Ллойда Остіна та міністра оборони України Олексія Резнікова, і на рівні генерала Залужного та його колеги генерала Марка Міллі. Але така сама координація відбувається фактично на кожному рівні співпраці. І можу сказати, що Пентагон досить гнучко реагує на наші потреби”.

Нещодавно окремі американські законодавці - зокрема конгресвумен Вікторія Спартц, висловили стурбованість щодо нагляду за поставками американської зброї в Україну.

Оксана Маркарова каже - цілком розуміє такі занепокоєння, оскільки США виділяють Україні величезні суми із коштів платників податків. За її словми, зі свого боку Україна робить усе можливе, аби забпезпечити максимальну прозорість та звітність.

Такого рівня співпраці, розуміння і взаємної прозорості, яка в нас є зараз, я не памʼятаю ніколи. Нема і дня, щоб у нас не відбувався обмін інформацією - в тому числі з нашого боку.

Оксана Маркарова, посолка України в США

“Я залучена до всіх комунікацій. Не про всі можу розказувати, але такого рівня співпраці, розуміння і взаємної прозорості, яка в нас є зараз, я не памʼятаю ніколи. Нема і дня, щоб у нас не відбувався обмін інформацією - в тому числі з нашого боку”, - каже Маркарова.

“Те, що в такій складній ситуації нам вдається разом з партнерами настільки ефективно та чітко не лише доставляти зброю до наших кордонів, але й перевозити її через кордон і розвозити - це велика заслуга”, - вважає дипломатка.

Вона каже, що Україна надає партнерам повне розуміння того, як використовує кошти та зброю - наскільки це можливо в умовах активних бойових дій. Окрім обміну інформацією з Пентагоном та Білим домом, українська влада постійно інформує також і Конгрес.

“Це була ініціатива української сторони. Коли нам почали виділяти перші транші саме для українського бюджету, то ми одразу, як тільки ці кошти обмінювались на гривні та витрачались, надавали повну звітність. Не тільки в адміністрацію США, USAID та Світовий банк, через чий рахунок ці кошти заходять. Цю ж звітність ми відправляємо Конгресу - окремо від себе це робить і Світовий банк”.

Маркарова каже, що Україна використовує фінансову допомогу США для бюджету здебільшого на військові видатки. Із невійськових, за її словами, йдеться про пенсії, виплати медикам, зарплати вчителям та ін.

“Коли йдеться про зброю - то ми дуже чітко ведемо обмін інформацією. І зі свого боку неодноразово заявляли, що ми готові нашим партнерам - не лише США - показувати усе на місцях в Україні”, - каже Оксана Маркарова.

Вона переконана, що належна прозорість є в спільних інтересах України та США: “За українською стороною тут точно затримки не буде. Ми вдячні нашим партнерам за всю допомогу, яка надається - і розуміємо, що прозорість у використанні - це запорука того, щоб ця допомога продовжувала надаватись”.

*

Ексклюзивне інтерв’ю із Вікторією Спартц – «Я дуже розчарована відповіддю української сторони»

*

США допомагатимуть Україні з обороною й наступного року

*

Джо Байден відзначив підтримку України з боку країн Перської затоки

*

Міністр фінансів США засудила посадовців РФ за підтримку Путіна

*

США презентували стратегію із передбачення, попередження та реагування на звірства у військових конфліктах

*

США виділять $1 млрд на продовольчу безпеку в Північній Африці та Близькому Сході

*

США продовжать зусилля для забезпечення транспортування українського зерна - посол

*

США надасть військову допомогу Тайваню на понад $100 млн

*

У Білому домі стверджують, що російські урядовці в останні тижні відвідали аеродром в центральному Ірані, де оглядали бойові безпілотники з наміром придбати для використання у війні проти України

*

The Hardkiss, Onukа та Іван Дорн гастролюють США з благодійними концертами

*

Джастін Трюдо назвав варварством ракетний удар рф по Вінниці

*

Британська розвідка: успішні дії сил оборони України сприяли "зменшенню імпульсу" Росії

*

ЄС у річницю збиття MH17 закликає притягнути винних до відповідальності

*

Марина В’язовська, лауреатка медалі Філдса: у Швейцарії всіх шокували події в Україні

*

Парламент Північної Македонії проголосував за укладену за посередництвом Франції угоду, спрямовану на врегулювання суперечки з Болгарією та розблокування шляху до давно назрілих переговорів про членство в ЄС

*

Канцлер Олаф Шольц каже, що рішення Німеччини відновити роботу електростанцій, що працюють на вугіллі та нафті, щоб зменшити дефіцит енергії через війну в Україні, є лише тимчасовим, і його уряд залишається відданим робити все для боротьби з кліматичною кризою

*

Міністерка оборони Нідерландів: «Маємо допомогти Україні перемогти»

*

Настав час, коли Україна має застосувати усі елементи для звільнення Криму – представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева

*

Естонія закупить у США шість ракетних комплексів HIMARS

*

Грузія отримала статус оперативного партнера НАТО по операції в Середземномор’ї

Тактичні підрозділи берегової охорони прикордонної поліції МВС Грузії успішно завершили чотирирівневу оцінку НАТО, після чого Північноатлантична рада ухвалила позитивне рішення щодо надання Грузії статусу оперативного партнера з операції "Морський страж"

*

Глава МВФ Крісталіна Георгієва закликала країни G20 та всі інші країни застосувати інструменти для зниження інфляції в світі

*

Сільськогосподарським виробникам необхідне додаткове фінансування в обсязі близько 9 мільярдів доларів протягом наступних 12 місяців

*

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у п’ятницю під час візиту до румунського порту Констанца підтримала ідею призначення координатора ЄС із питань експорту зерна з України

*

Більшість компаній перемістили свої потужності до Львівської (24,6% релокованих підприємств), Закарпатської (16,1%) та Чернівецької (11,4%) областей

*

Концерт російської оперної співачки Анни Нетребко у Штутгарті скасовано без можливості перенесення дати через відмову земельної компанії нерухомості та будівництва Баден-Вюртемберга

*

Газовий видобуток російським "Газпромом" від початку року і до 15 липня скоротився на 10,4%, а експорт до країн поза межами СНД впав на 33,1%

Файного дня всім