"Такого я ще не бачив" - Андрій Цаплієнко

"Такого я ще не бачив" - Андрій Цаплієнко

Такого я ще не бачив за весь свій досвід військового журналіста. У крамниці в Попасній можна купити ось такий туристичний магнітик. На холодильник пропонують причепити... руїни після обстрілів. Отже, українську війну перетворюють на сувенір.

Ну, що тут сказати?

«На сьогоднішній день війна на Донбасі далека від завершення, як ніколи», - зізнався на цьому тижні заступник голови місії ОБСЄ Александр Хуг. А відомий американський дипломат та друг України Джон Гербст ще більш відвертий у своєму песимізмі. «Війна триватиме щонайменше десять, а, ймовірно, й двадцять років», - прогнозує Гербст. Якщо американець правий, то це означає, що наші діти, навіть ті, хто пішов у перший клас, колись будуть служити на Донбасі. Чи готові ми до цього?

Ознака посилення агресії надійшла з Росії. В понеділок, цебто вже завтра, росіяни мають намір відкликати вісімнадцять своїх представників з Соледара та заблокувати роботу Спільного Центру координації та контролю. Для тих, хто не в темі: наразі СЦКК єдиний комунікативний орган для того, щоби сторони могли запросити перемир'я та режим припинення вогню. Є й позитивна новина тижня: Дональд Трамп все ж таки підписав бюджет, в якому окремими рядками прописані триста п'ятдесят мільйонів доларів на підтримку української армії. Але цього недостатньо для завершення війни.

Andriy Tsaplienko