"Трохи цифр для роздумів" - Олег Пономар

"Трохи цифр для роздумів" - Олег Пономар

MARGIN CALL

☑️ Основні фондові індекси США вчора впали приблизно на 3%. Раніше індекс Dow Jones втрачав стільки пунктів за день аж у жовтні 2018 року. Дзвінок про те, що світова криза з косою - уже під дверима?

Всі знають, що капіталістична економіка є циклічною, і, якщо брати дуже грубо — цикл "міхур надувся / міхур луснув" триває 10-15 років (з безліччю винятків в історії). Останній раз міхур гучно луснув в 2007-2008 роках.

☑️ Всі знають, що економіка США зараз на вершині (попри те, що Трамп бреше, ніби економіка США зараз є найкращою за всю історію країни, — адже кращими, ніж зараз, були показники в часи Ейзенхауера, Джонсона, Клінтона та Ґранта).
Незважаючи на те, що Трамп бреше, що сьогоднішній бум - його заслуга... Міхур просто перебуває в стадії максимальної надутості і ніхто не знає на 100% скільки він може ще витримати, доки не лусне.

☑️ Рейтинг Трампа.
Сьогодні рейтинг схвалення серед американців діяльності Трампа - 42% (Gallup). Дивимося який був рейтинг у інших президентів США за всю історію в липні третього року президентства? Увага!
У всіх, крім Картера (29% в липні 1979), рейтинг був вищим! (від 44 до 72).

До чого я веду?

За умови п'ятої кращої в історії економіки - у Трампа другий знизу рейтинг ...

І це абсолютно логічно і зрозуміло. Люди знають і бачать ХТО (або ЩО) їх президент, але наразі закривають на все очі. Поки-що холодильник перемагає.

☑️ Тепер повертаємося до самого початку цього допису.
Бульбашка рано чи пізно лусне і дзвони (не дзвіночки) вже дзвонять. Буде це цієї осені чи наступної? Ніхто не знає напевно..

А президентські вибори в США - в листопаді наступного року...

*******

Один із претендентів на посаду президента США від Демократичної партії Джозеф Байден готовий зробити Україну пріоритетом міжнародної політики в разі перемоги.

"Я зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики", – заявив Джо Байден.

"У військовій сфері, я надав би безпекову допомогу від США, включаючи зброю, щоб посилити здатність України захищатись. Я також би розширив успішне навчання збройних сил України, розпочате адміністрацією Обами-Байдена", – додав він.

"В економічній сфері я працював би над збільшенням західних прямих інвестицій і підтримував би енергетичну незалежність України від Росії, особливо якщо "Північний потік 2" буде побудовано цього року, що значно зашкодить доступу України до російського газу", – сказав Байден.

Він пообіцяв також: "Я б забезпечив, щоб допомога США Україні надавалась лише за умови антикорупційних реформ, включаючи призначення справді незалежних антикорупційних прокурорів та судів".

"Я підтримав би набагато потужнішу роль США поряд з Францією та Німеччиною в переговорах з Росією. Щоб дипломатія працювала, нам потрібний більший важіль стосовно Москви і це означає більш тісну співпрацю з європейськими партнерами та союзниками, щоб Росія сплачувала більшу ціну за війну, що триває в Україні", – заявив Байден.

"Наша стратегічна мета – підтримати еволюцію демократичної, єдиної, суверенної України і змусити Кремль платити ціну за постійні атаки на міжнародний порядок", – додав він.

Олег Пономар


Loading...
Loading...