У "кухаря" Путіна та його київських "кухарчуків" підгоряє - Ігор Гулик

У "кухаря" Путіна та його київських "кухарчуків" підгоряє - Ігор Гулик

"Кухар Путіна" і за сумісництвом – власник російської приватної військової фірми "Ваґнер" Євґєній Пріґожін – заварив гірку кашу. І не тільки для себе особисто: ФБР оголосило його персону у розшук. Ковтати це гливке їдло доведеться, мабуть, і дуже впливовим українським чиновникам, якщо не самому "найвидатнішому лідерові".
І тепер, як на мене, виринув на поверхню ще один мотив Зеленського, який спонукав його в авральному порядку стати "ура-патріотом" і "русофобом". Йдеться про санкції проти Тараса Козака, Віктора Медведчука, їхніх дружин та відверто антиукраїнських пропагандистських телеканалів, які досі безкарно транслювали у мізки наших співгромадян відверто прокремлівську туфту. Я вже писав, що Зе! сподівався через рішення РНБО і нагінки на агентів Кремля з ОПЗЖ отримати певні електоральні бонуси, збити високі рейтинги партії кума Путіна і розчистити собі певну частину виборчого поля на Сході та Півдні країни. "Лідер" знайшов собі у підручні відомого політеквілібриста Сергія Льовочкіна, який і став "засланим козачком" у лавах "опозиціонерів", розколовши їх, посіявши смуту і роздрай. Ба більше, указом, який увів у дію резонансне рішення РНБО, вчорашній актор розважального жанру планував розсварити й демократичних опонентів. Мовляв, гляньте, як Зеленський одним розчерком пера розправився з "п'ятою колоною". Дивіться, який він суперпатріот!
Але після того, як ФБР всерйоз взялася за Пріґожіна, і має намір переслідувати фінансиста та «кулінара» брудних справ по всьому світу, виникають серйозні підозри, що Банкова затіяла історію із санкціями з далекогляднішою, аніж виборча, історією. Мабуть, Єрмаку та Зеленському розходилося на маніпуляції, коли за антимедведчуківським туманом, спробували перемкнути суспільну увагу із задавненої історії, яка трапилася минулорічного серпня у Києві. Йдеться про один телефонний дзвінок з ОПУ, який пролунав після надсекретної наради, на якій мали б бути розставлені всі крапки над "і" в безпрецедентній операції українських спецслужб та міжнародних партнерів (зокрема, США і Туреччини). Операції, у висліді якої група пріґожінських головорозів (серед яких були й ті, що воювали на Донбасі) мала б сісти в українську в'язницю. Саме той дзвінок з Києва зірвав зусилля вітчизняних контррозвідників, пустив в унітаз купу державних грошей і серйозно підірвав довіру до нашого ГУР та політичного керівництва з боку Заходу. Це був відвертий акт державної зради, який вирішили зам'яти, затерти у суспільній пам'яті пустопорожніми заявами, закамуфлювати патріотичними жестами. У всякому випадку, оперативно позбулися надто говірких причетних, серед яких - начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони генерал-полковник Василь Бурба та ще низка його колег-офіцерів. Їх просто звільнили з роботи…
Але ж такого "шила" у мішку не втаїти. За справу взялися слідчі ДБР і Генпрокуратури, і, підозрюю, результати їхньої роботи виявилися не надто втішними для головних фігурантів. Бо і екс-начальник ГУР МО, і його друзі по нещастю у своїх показах підтвердили факт "зливу" росіянам результатів наради 24 липня 2020 року. А також, ймовірно, назвали імена ймовірних "щурів".
Зацікавлення американців Пріґожіним та його "солдатами удачі" лише посилило тривогу на Печерських пагорбах. Тим паче, що ось-ось, у березні на платформі Netflix з'явиться перша частина розслідування відомої журналістської спільноти Bellingcat про цей безпрецедентний навіть у світових масштабах шпигунський скандал. І Зеленському, а особливо його першому канцеляристу, доведеться відповісти на чимало дошкульних запитань. Сподіваюся, не лише з боку політичних опонентів чи пересічних громадян, але й людей, уповноважених на слідчі дії.
Кажуть, що Андрій Єрмак особисто телефонував авторові фільму про "ваґнерґейт" Христо Ґрозєву. Але, як стверджує журналіст Юрій Бутусов, цікаве інше. Акурат у день, коли ФБР оголосило Пріґожіна у розшук, президент Зеленський своїм особистим розпорядженням виселив ексначальника ГУР генерал-полковника Бурбу зі службового помешкання у Кончі-Заспі. Колишній найвищий український розвідник залишився без належної для його статусу носія державних таємниць охорони. Зважте, в країні, яка, за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, "нашпигована російською агентурою". Такою була дріб'язкова помста колишнього кварталівця досвідченому офіцеру за те, що Бурба не відмовився від інтерв'ю для Bellingcat, не купився на обіцянки Банкової стати послом в Австралії в обмін за мовчанку і лояльність до Зе!..
Тому ця історія – явно не збіг обставин. А дешеві трюки з ерзацсанкціями проти кума Путіна, які, зрештою, упевнений, будуть з портновською впертістю і злорадством оскаржені найближчим часом, не йдуть у жодне порівняння з тим, що заварив "кухар Путіна" Пріґожін і його київські "кухарчуки".
Останнім доведеться непереливки, особливо якщо зважити, що вже нині під Офісом і на Майдані гуртуються патріоти, вимагаючи справедливості для ув'язненого Стерненка.
…Якщо що, то Зеленському і його свиті не доведеться втікати у Ростов. Його з нетерпінням чекають у Криму. Акурат в річницю анексії українського півострова тамтешній путінський ґауляйтер Сєрґєй Аксьонов розповів про нерухомість, якою там володіє родина учорашнього блазня. Аксьонов переконує, що боргів за комірне в них немає, всі платежі надходять вчасно. Тож, за словами Аксьонова, перешкод для набуття російського громадянства для Зеленського не буде…