У прокат вийшов перший український 3D — анімаційний фільм “Микита Кожум’яка»

У прокат вийшов перший український 3D — анімаційний фільм “Микита Кожум’яка»

«Дуже радий, що відбулася прем’єра цієї стрічки. У нас нещодавно закінчився дев’ятий конкурсний відбір проектів, а це – переможець першого. Це був довгий шлях до глядача, але все це було недарма. Це дійсно перший український 3D повнометражний анімаційний фільм. Сподіваємося, що ця стрічка буде цікава і українському глядачу, і глядачам в усьому світі», — зазначив на прес-конференції після прем'єри мультфільму у середу голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Над фільмом працювали аніматори з багатьох країн.


«Коли ми починали роботу над фільмом, нас було усього 4 людини. Згодом наш колектив розрісся до понад 200 людей, якщо не більше. Над фільмом працювали аніматори з України, з Білорусі, Казахстану, Франції, Італії, Куби, Африки. Основною командою були все ж українські аніматори», — розповів  режисер «Микити Кожум’яки» Манук Депоян.

Режисер уточнив, що основна робота над фільмом тривала близько двох років.

На переконання відомої української акторки Руслани Писанки, після створення цього мультфільму можна говорити про те, що українська мультиплікація має майбутнє.

«Я б хотіла подякувати всьому колективу, з яким я працювала над створенням цього мультфільму. Відкрию усі карти. Справа в тому, що я з самого початку мріяла озвучити дракона. А якщо серйозно, то я рада, що була причетна до цього проекту. Я розумію тепер, що в української мультиплікації є майбутнє», — підкреслила Писанка.

Віктор Андрієнко росповів, що у зв’язку з випуском цієї стрічки у прокат по всій Україні проходить благодійна акція «Подаруй дітям мультфільм», у рамках якої кожна людина може купити ще квиток або кілька на додачу до свого, і ці додаткові квитки потім підуть на благодійні покази для дітей, які не мають можливості потрапити на сеанс.

«Вже продано на цей благодійний показ близько 2 тисяч квитків. Цей процес іде по всій Україні і кожен охочий може хоч сьогодні купити квиток для іншої дитини», — зазначив Андрієнко.

«Микита Кожум’яка» був виготовлений українською анімаційною студією «Panama Grand Prix». Продюсер стрічки — Дмитро Белінський. Один з авторів візуальних спецефектів — Михайло Славов, який займався такими світовими релізами, як «Форсаж-6» та «Аліса у Задзеркаллі».

Консультант з візуальних спецефектів — спеціаліст з комп’ютерної графіки Марк Пінхейро, попереднім проектом якого була «Гра престолів». Працювати над сценарієм допомагав Філ Паркер, який консультував авторів оскароносної анімації «Воллес і Громміт та прокляття кролика-перевертня».

Завдяки сюжету та комп’ютерній графіці рівня світових студій прем’єра стрічки відбудеться у понад 20-ти країнах: від Японії до Західної Європи та США.Loading...