Вашингтон планує виготовляти ракети для України в Польщі

Вашингтон планує виготовляти ракети для України в Польщі

Невеликий консорціум американських виробників зброї планує створити майданчик для довгострокового постачання в Україну боєприпасів, створених у Польщі. Цей проект може ознаменувати важливий поворотний момент у реакції Заходу на війну.

Американські оборонні концерни, включаючи Lockheed Martin, та виробники 155-мм снарядів, за даними джерел intelligence online, зараз спільно працюють над планами зі створення в Польщі заводу з виробництва снарядів та ракет класу "земля-повітря".

Мета полягає в тому, щоб постачати Україні з Польщі боєприпаси, що їй потрібні, у тому числі ракети Patriot MIM-104F (PAC-3).

Україні було обіцяно кілька таких ракет у рамках пакету допомоги у травні.

Будівництво такого об'єкта в Польщі, яка вже функціонує як велика логістична платформа для військової реакції Заходу на війну в Україні, ознаменувало б важливий поворотний момент.

Вашингтон більше не постачатиме ці ракети час від часу, а задовольнятиме потреби українських сил оборони на місці, з найближчої до України точки, точно вчасно.

Польща, яка навесні сама придбала кілька Patriot, братиме участь у їх виробництві.

Цей проект вписується в неодноразово повторювану Сполученими Штатами оцінку потенційної тривалості конфлікту, який, на їхню думку, буде досить тривалим, щоб виправдати такі інвестиції на місцевому рівні.