Вашингтон схвалив продаж Україні нової партії Javelin – Bloomberg

Вашингтон схвалив продаж Україні нової партії Javelin – Bloomberg

Держдепартамент США схвалив продаж Україні нової партії протитанкової зброї Javelin на суму 39 мільйонів доларів. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на трьох офіційних осіб, обізнаних про це рішення.

Зазначається також, що угоду про це неофіційно підписав Конгрес США.

За інформацією Bloomberg, цей продаж не входить у заплановану військову допомогу Україні на суму у 250 мільйонів доларів.

У серпні тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Україна звернулася до Сполучених Штатів із запитом про продаж більшої кількості протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Наприкінці 2017 року адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення про продаж Україні летальної зброї, у тому числі протитанкових ракетних комплексів Javelin. 1 березня Державний департамент США схвалив продаж Україні 210 протиракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 мільйонів доларів.

«Джавелін» (Javelin) – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ППРК), призначений для ураження бронетехніки, танків, а також БПЛА, вертольотів і гвинтомоторних літаків, що заходять на посадку.

Loading...