"Вихована людина не виграє у суперечці з базарною хабалкою" - Тамара Горіха Зерня

"Вихована людина не виграє у суперечці з базарною хабалкою" - Тамара Горіха Зерня

Українці, які спостерігали перші дебати Трампа і Байдена, щипають себе під столом. Дежавю якесь, ми це вже точно один раз бачили.
Мій респект американцям, вони якось примудрилися провести це не на стадіоні. В усьому іншому – подібність один до одного. Та сама манера ведення розмови, вірніше затоптування і закрикування опонента, той самий нахрап, та сама орієнтація на найнижчі, найбільш примітивні інстинкти аудиторії.
Дебатів не було. Було низькопробне шоу, щось таке, у чому адекватна, вихована людина апріорі програє. Ніхто з нас не виграє у суперечці з базарною хабалкою, просто тому що ми «фізіологічно» не можемо опуститися до її рівня.
Десь так:
Байден йому: ви найгірший Президент в історії Сполучних Штатів Америки.
Трам такий: поцілуй мене в дупу, кургузе лайно.
Зеленський свого часу спробував опустити Порошенка на рівень хабалки. Петро Олексійович не повівся, тому що у нього моральні стандарти і шлях самурая. А Вова у багні – як риба у воді, у нього робота така, у нього виховання таке, у нього натура така, звична до багна.
Свого часу за результатами стадіонного шоу українці проголосували за Зеленського із розгромним, вражаючим рахунком.
Зараз у Штатах використовується та сама технологія, з поправкою на масштаб, медіа та фінансові ресурси.
Весь світ завмер в очікуванні, рахуючи дні до завершення вистави. Для нас, українців, є свій інтерес у тому що відбувається.
Якщо навіть відкласти геополітичні наслідки, якщо на секунду забути про війну і про путіна, ми з вами отримаємо відповідь на дуже цікаве запитання. Чи зможуть ті самі ляльководи хакнути демократію № 1 у світі? Якщо у США не знайдеться здорової і активної сили, яка зможе чинити ефективний опір цьому гіпнозу – то що тоді вимагати від України?
Тоді ми зможемо зітхнути, поплескати їх по плечу і сказати: дивіться, народ. Дивіться на нас, дивіться на Україну. У нас це почалося раніше за вас, ми це пройшли іще у 2019-му. Але не сумуйте, люди.
Продовжуйте спостерігати. Ми вам покажемо не тільки початок, ми вам покажемо що буде далі.
Впродовж дебатів Трамп кілька разів повторив: «Це добром не закінчиться. Це добром не закінчиться.», маючи на увазі вибори 2020 р.
«Це добром не закінчиться», в унісон шепоче його мініатюрний двійник на іншій півкулі. Мама Рима, папа, спасітє памагітє…

Loading...