"Влада, яку ми заробили..." - Тетяна Геращенко

"Влада, яку ми заробили..." - Тетяна Геращенко

Один з ефективних способів відновити країну після війни — надати пільгове кредитування вітчизняному бізнесу, який дотичний до виробництва потрібних для відбудови будматеріалів.

Про це сказала голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк у коментарі Kyiv Post.

«Український бізнес і підприємства [спроможні допомогти у відбудові] здебільшого адаптувалися до роботи під час війни, але більшість досі працює, щоб вижити», – зазначила вона.

За словами Олени Шуляк, Україна прагне, аби 60% усіх робіт з відновлення виконували місцеві компанії.

Вже зараз слід проаналізувати, які матеріали необхідні для повноцінної відбудови країни, а також визначити, де можна зменшити долю імпорту.

До прикладу, в Україні немає виробництва скла, тому варто забезпечити сприятливі умови для того, щоб виробники мали можливість безперешкодно зайти на український ринок. Також в Україні не виробляється електротехнічне обладнання, гумове покриття, ліфти. Тому необхідно розглянути можливості запуску таких виробництв, пояснила Олена Шуляк.

“Щодо інших матеріалів — то в контексті відбудови їх потрібно буде дуже багато. Зокрема, в Україні виробляється арматура, цегла, бетон, щебінь, асфальтобетон, фарба, кабель, керамічна плитка тощо. Тому уряд має захистити вітчизняного виробника, запровадити програми для пожвавлення підприємницької діяльності. Зокрема, це може і має стосуватися системи пільгового кредитування для бізнесу”, – додала народний депутат.

Нагадаємо, раніше Олена Шуляк зазначала, що відновлення України передбачає три етапи: нагальна відбудова важливої інфраструктури, ухвалення стандартів будівництва та реалізація ключових реформ.

Ключовою реформою у сфері містобудування вважається та, що передбачена законопроєктом №5655 і яку Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому.

Реформа спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення. За оцінками експертів, реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України.

***

Це та сама Єлена Шуляк, що без запрошення, згоди та дозволу відвідувала захисника України у шпиталі для з'ясування особистих стосунків. Спочатку російський кримінал монополізує ринки окупованої країни, руйнує малий та середній бізнес, знищує умови його виникнення, приватну власність, а потім оголошує себе українським і претендує на пріоритет свого фінансування від бюджету та інвесторів. Медіаескорт "поважних осіб" за окремі кошти перфектно складе літери у рядочки для виправдання такої політики під схвальні оплески читачів.

Дякую виборцям, що уж там. Влада, яку ми заробили.