"ВОНА І МЕДВЕДЧУК. ПОЧАТОК" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ВОНА І МЕДВЕДЧУК. ПОЧАТОК" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Відколи Юлія Тимошенко співпрацює з екс-головою АП і кумом Путіна, Віктором Медведчуком? Зараз – очевидно, інтерв'ю Медведчука в «The Independent» не лишає з цього приводу жодних припущень. А відколи? Отут – все цікаво.

Вперше про пряму співпрацю між колишньою героїнею Помаранчевого майдану (Тимошенко) і заклятим ворогом президента Ющенко (Медведчуком) преса заговорила у вересні 2005 р. Тоді ЮВТ, менше ніж через місяць після відставки з прем'єрів чкурнула - куди? До Москви. Де офіційно перебувала в розшуку за дачу хабаря путінській свята святих – міноборони… І як так сталося, що ще на кордоні ЮВТ не засадили в спільну камеру з наташками з Іваново? А справа в тому, що цей вояж їй організував Медведчук. Про це ще тоді ревіли і російська демократична преса, і російські опозиціонери, і низка політологів. А з чого б це Медведчуку організовувати вояжі екс-прем'єру?

Та от цікава ситуація склалася після Помаранчевої революції. СДПУ(О) Медведчука шанси залишитися у ВР тоді втратила – українська вата тоді закохалася у ПР. Долучитися до ПР у Медведчука не виходило через складні стосунки власне з Януковичем – про те як проФФесор Медведчуку розмалюваі рило тоді легенди ходили. Тому есдеки Медведчука масово подалися – куди? Звісно у БЮТ. Дійшло до скандалу. Коли в БЮТ вступив Абдулін, з БЮТу вийшов Степан Хмара – перебувати в одній фракції із затятим кучмістом Хмара відмовився.

А з чого б це есдеки так упевнено йшли до БЮТ? А отут цікаво – і варто згадати кілька фактів.

Факт раз. На виборах 2002 р. ЮВТ пройшла до ВР, але злила всіх своїх мажоритарників. За словами екс-нардепа Дмитра Чобота мажоритарників зливали навмисно – не давали їм грошей і зривали кампанію, плюс – ЮВТ сама відмовилася від участі на перспективних ділянках на користь кучмістам. Все б добре, але Кучма тоді вибори виграв завдяки тому, що провів мізер своїх людей по списку і максимум – по мажоритарці. Тобто ЮВТ свідомо підіграла Кучмі. Виборами Кучми займалася АП, а АП очолював Медведчук. Варто згадати, що й акція «Повстань Україна» розпочалася після підписання Кучмою документу про інтеграцію України в НАТО, що дико збурило Москву. А ударною силою «Повстань України» виступили не бютівці, а комуністи Симоненка. І що саме «Повстань Україна» примусила Кучму відправити у відставку ющенського прем'єра Кінаха і зробити ставку на донецьких – чому дуже раділи в Кремлі. АП тоді очолював Медведчук.

Факт два. Союз Тимошенко з Ющенком найбільше за всіх лобіював голова штабу Ющенка Олександр Зінченко – колишній другий секретар всесоюзного ВЛКСМ і колишній заступник Медведчука в СДПУ(О), вигнаний звідти ніби через конфлікт з Медведчуком. І от же диво - саме Зінченко перетворив роботу секретаріату Ющенка в перший же рік його президентства на суцільний дурдом, і саме Зінченко запустив розвал помаранчевої коаліції, яка за словами самих регіоналів у 2006-му на виборах мусила взяти мінімум 55%. Зінченко потім неодноразово висувався в депутати від БЮТ. Сам Медведчук в 2004-му сміявся, що Зінченко – найбільш вдала спецоперація СДПУ(О) в штабі Ющенка. Вам не здається, що він не брехав?

Було й ще багато чого. Була пропозиція Тимошенко призначити Медведчука віце-прем'єром, або хоча б послом в РФ – про це розповідав екс-президент Ющенко. Була спроба створення ПРіБЮТ – тільки ледащій не писав, що то був проект Медведчука. Коли Юль-Володимирівну заарештували – першою з того збурилася Росія.

Ще фактів накидати? Чи й так все зрозуміло? Юлькани, скажіть що я десь збрехав.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко