"Война - 16.07.2022" - Костянтин Машовець

"Война - 16.07.2022" - Костянтин Машовець

Поточні новини

- У рамках протидії вогневому ураженню своїх баз та сховищ боеприпасів і предметів матеріально-технічного забезпечення командування військ противника почало активне роззосередження пунктів зберігання та перевалки БК. Фіксуются такі заходи на Херсонскому, Луганському та Мелітопольскому напрямках. Окрім цього, противник почав дублювання своєї системи боевого управління, створюючи запасні командні пункти (ЗКП) та узли зв'язку, а передові пункти управління (ППУ) дивізійно-армійського рівня почали інтенсивну зміну своїх місць розташування та переміщення. У цілому ряді випадків фіксується початок досить інтенсивних робіт із створення заглублених командних пунктів військ противника.

   Для відновлення втраченого у наслідок вогневого ураження Силами оборони України оперативно-тактичного запасу боеприпасів, командуванням військ противника організовується масована доставка нових партій боеприпасів. Зокрема, фіксується прибуття відповідних залізничних ешелонів на з\с "Каланчак", "Джанкой", "Купянськ", "Сватове" та ряд інших на Херсонському, Луганському та Ізюмскому напрямках... Безпосередня доставка\перевалка боеприпасів, так як ми й передбачали, почала відбуватися автотранспортом...

- Тактичні групи (ТГр) ствольної та реактивної артилерії противника на Славянско-Краматорському напрямку почали інтенсивне маневрування у зонах своєї відповідальності з метою зберегти високий рівень інтенсивності ведення вогню в умовах активної протидії з боку української артилерії та успішного ведення нею контр-батарейної боротьби. Принаймні, впродовж останніх 2-х діб, 6 з них намагалися приховано змінити свої позиції та райони дій. Очевидно, командування військ противника прагне зберегти матеріальну частину своїх артилерійських підрозділів в умовах застосування Силами оборони України далекобійної 155-мм артилерії, яка за своїми тактико-технічними характеристиками (ТТХ), переважає радянсько\російськи зразки, які перебувають на озброєнні російських військ.

- На Полісько - Волинському операційному напрямку командування збройних сил республіки білорусь проводить ротацію сил та засобів, які виконують завдання з "підсилення охорони та оборони державного кордону" з Україною. На залізничній станції "Ельск" (Гомельска область) розвантажена БТГр 11-ї окремої мотострілецбкої бригади, яка, судячи зі всього, змінить БТГр 103-ї окремої повітряно-десантної бригади. Так звана "перевірка боєготовності зс рб" продовжена в черговий раз до 23.07.2022 р. (нагадаю, ця "перевірка" почалася аж 4-го травня нинішнього року...).

  Вчора, з авіабази "Мачулищі" на аеродром "Кримськ" (Краснодарський край, рф) був перебазований літак дального радіолокаційного виявлення (ДРЛВ) А-50У зі складу 610-го центру бойового застосування та перепідготовки льотного складу пкс рф. Судячи зі всього, екіпаж цього літака, в ході свого перебування в Білорусі, вчився керувати діями тактичної та оперативно-тактичної авіації зі складу сумісного російсько-беларуського авіаційного угрупування, зосередженного на території цієї країни. А також, приймав участь у бойовому злагодженні цього формування та відпрацюванні питань взаємодії з ним.

- Командування військ противника досить активно використовує підрозділи так званого "мобілізаційного резерву 1-го та 2-го АК народної міліції днр\лнр" для облаштування в інженерному сенсі позицій та рубежів на окремих напрямках та ділянках. Так, в районі Купянска, принаймні 2 "батальона" цих "мобіків" активно копають та риють окопи, бліндажи та облаштовують оборонні позиції. На Херсонському напрямку, по міншій мірі, ще один "батальон мобіків", який нібито після участі в боях в районі Високопілля, де поніс відчутні втрати і був відведенний на "відновлення", активно використовується російським воєнним командуванням для того щоб рити, таскати, розвантажувати і т.і. Прикметно, що для виконання робіт на складах та базах зберігання боеприпасів, російське командування їх також активно залучає.

   Загальна кількість мобілізованних мешканців так званих "днр\лнр" з початку широкомасштабного вторгнення зс рф на територію України по сьогоднішній день складає 74-75 тисяч чоловік (з них не меньше 20 тисяч були вбиті, "взяті у полон" або поранені...). За певними даними, російське воєнне командування наполегливо вимагає від окупаційних адміністрацій Донецької та Луганської областей України нарощування цього "мобілізаційного резерву" ще на 10-11 тисяч чоловік.

   До речі, внаслідок вогневого ураження ЗС України в нічь 09-10.07.2022 складів з БК у м. Шахтарськ, були вбиті 23 представники проросійських "громадських" організацій, а саме "Наследие" (6) та "Молодая республика" (17), яких командування військ противника активно залучало до завантаження\вивантаження конвоїв з БК для потреб російських окупаційних військ.

Увечері, або завтра з ранку розглянемо ситуацію у південнобузький операційній зоні і в Запорізський області. Там, останнім часом відбуваються достатньо цікаві речі... особливо у контексті подальшого ходу війни...