Як Херсон чинив опір окупації? | 16 серія Деокупації • Ukraїner

Як Херсон чинив опір окупації? | 16 серія Деокупації • Ukraїner

11 листопада Сили оборони звільнили Херсон від р*сійських окупантів. Наша команда однією з перших серед журналістів вирушила в експедицію Таврією, щоб задокументувати історії спротиву херсонців, які мужньо чинили опір загарбникам.

Ми зустрілися з Андрієм Кованим, пресофіцером поліції у Херсонській області, який розповів про те, як із побратимами піднімав український стяг над звільненим містом і як на це реагували херсонці. Познайомилися з місцевими мешканцями, які поділилися спогадами про життя під окупацією, розповіли про акції протесту проти РФ, а також про псевдореферендум і тих, хто насправді брав участь у цьому «волевиявленні». Крім цього, ми побували в приміщенні, де р*сійські загарбники влаштували катівню, і познайомилися з Федором Синяковим — одним із тих, кого тут незаконно утримували.

Під час окупації в Херсоні активно діяв рух спротиву «Жовта стрічка». Нам вдалося поспілкуватися з двома його засновниками. Чоловіки розповіли про організовані ними мітинги та інші акції, які підтримують бойовий дух жителів захоплених територій і лякають загарбників.

Ця серія є дійсно особливою, адже Херсон був одним із тих міст, яким ми присвячували відеоролики і музичні кліпи у межах спецпроєкту «Хоробрі міста». Херсон повернувся додому. Впевнені, що воїни ЗСУ звільнять кожен український тимчасово окупований населений пункт.