"Якщо ця версія вірна, то нас ще чекають неприємні сюрпризи..." - Сергій Фурса

"Якщо ця версія вірна, то нас ще чекають неприємні сюрпризи..." - Сергій Фурса

ФСБ показує нам дешеве продовження культового фільма «Леон-кіллер» під назваю «вбивство святої Даріі Дугіної». Як і з багатьма продовженнями, ця стрічка не дотягує до оригіналу, ні рівнем сюжета, ні акторською грою, і сценариста, здається, позичили із дешевих серіалів. Проте, принаймі, ми побачили, що нелюди з ФСБ також люди і вони також в дитинстві були закохані у тендітну Наталі Портман. Як кажуть класикі - «ничто человеческое им не чуждо».

Але то особисті сексуальні проблеми офіцерів ФСБ.

Нам має бути цікаве інше питання. Те що ми бачимо, це «для чогось» чи «від чогось».

А саме - ця історія інспірована ФСБ з самого початку для якоїсь своєі черговоі пакості, чи вони видумали її на ходу, щоб відволікти від іншої версії. Варіант, що то українська розвідка залишимо на відкуп «хорошим руським» аля Ксюша Собчак. Бо звичайна українська логіка каже, що ніхто в Україні ту Дашу не знав і не хотів знати, а одже вбивати її ні в кого не було сенсу. Трошки більше сенсу було б у версії бажання вбити самого Дугіна, його в Україні трохи знали, особливо Арестович. Але ФСБ само закриває очі на цю очевидну версію, тим більше що сам Дугін наче мав їхати у цьому ж авто, але пересів. Закриває, бо каже, що українська Нікіта із дочкою і кішкою цілеспрямовано поселилися в будинок саме Дугіної, а одже, вказують росіяни, саме її чомусь і обрали жертвою.

І сама така наполегливість ФСБ робить основною версією план «від чогось», тобто відведення від якоїсь вірної версії, яка їм самим не до вподоби. Що то може бути? Що намагаютьчя приховати росіяни?

Навіщо вбивають? Перш за все гроші. Ви скажите, де божевільний Дугін, а де великі гроші? І начебто логічне питання. Але ніт. Дугін, як виявляється, був дуже системним психом. Через його фашиські організації ФСБ чи хто там у них за це віповідає, встановлювали контакти з іншими європейськими фашистами. Наприклад, з італійськими популістами. Які згідно розлідуванням журналістів особисто прилітали в Москву за баблом (ох уж ця стара італійська школа), на відміну від тієї самої Марі Ліпен. І, як виявляється, прилітали і спілкувалися в тому числі із Дугіним. А назад везли спортивні сумки з готівкою. І навіть називають суми, які доходили до 20 мільйонів баксів за візит. Достатньо причин, щоб мотивувати на вбивство. Тим більше, що зараз якраз у Італії розслідують цю тему. І Дугін міг стати не бажаним свідком, або виявитись дуже жадібним фашістом. Не випадково ж його доньку підірвали не у ладі. А ми ж пам ятаємо про стару італійську школу. Та й про звички російських спецслужб не забуваємо. Бо, наприклад, так само був вбитий Павло Шеремета у Києві.

Одже, якщо ця версія правдива, то ФСБ б точно не могла б її світити. І тоді на коліні міг народитися божевільний сценарій Леон-кіллер 2, де замість куста є кіт. Ну бо куди зараз без кота. І в головній ролі жінка. Бо це в тренді.

Плюс, накидати повний набір об'єктів для ненависті в одне місце. Українка з Азову, яка працювала на олігарха Ахметова у його футбрльному клубі, на британському авто, на казахських номерах та й потім через естонський кордон. Оце коктейль. Зшибає з ніг відразу.

Друга версія - вони самі з самого початку самі спланували цю операцію і чомусь обрали на роль сакральної жертви дочку Дугіна. В рамках цієї версії, до речі, не виключено, що ми ще не додивилися кіно до кінця і вбивця ще вийде каятись десь у Угорщині.  

Навіщо це їм? А хто зна. Багато може бути причин, хоч жодна не тягне на нормальну версію. І елемент інформаційної війни (дивіться, українці такі ж самі, то ж не можна вважати Росію терористом). І дегуманізація українськіх жінок і дітей (і навіть котів). І спроба мобілізація суспільства в Росії. Чи навіть виправдовування якихось масових бомбардувань. А може й все разом. Бо інформаційну війну Росія програє. Бо навіть своїм треба пояснювати Бучу. Бо…

Багато варіантів. І вгадати важко. Бо чогось очевидного нема. Бо не потрібно виправдовувати бомбардування після 24 лютого. Бо мобілізацію як не хотіли проводити в Росії так і не хочуть. А юна фашисточка Дугіна навіть там мало кому відома, у Росії. Тому така собі з неї сакральна жертва. Але ж ми пам’ятаємо, що ця війна називалася «стрибог мангуста» і з самого початку замість топових провокацій вони бомбили сортири під Ростовом. То ж може і тут все вкрали по дорозі. Якщо ця версія вірна, то нас ще чекають неприємні сюрпризи. Хоча, хіба хтось очікував від росіян чогось іншого?