ЗЕ-офшори компанії Зеленського "засвітилися" в брудних американських потоках Коломойського

ЗЕ-офшори компанії Зеленського "засвітилися" в брудних американських потоках Коломойського

Справа з виведенням горем Коломойським грошей з ПриватБанку, яку розслідують у США, може і бути тим гачком, на якому скандальний олігарх тримає президента України Володимира Зеленського.

Про це йдеться у програмі Watchdogs.Розслідування, пише "Прямий".

Як твердить ФБР, у банку існувала окрема процедура для видачі кредитів компаніям Коломойського і Боголюбова - їх видавали мовчки, за першим запитом. Формально гроші брала якась із їхніх українських компаній, наприклад - Нікопольський завод феросплавів. Завод виводив гроші на кіпрську філію ПриватБанку - нібито для купівлі руди за кордоном. Насправді, ніхто ніякої руди не купляв, - гроші розбігалися по рахунках десятків офшорних компаній і зникали. Коли приходив час повернути борг - завод брав новий кредит. А зниклі гроші могли піти куди завгодно - в тому числі учасникам "95 кварталу".

Першого березня 2019 року народний депутат від "ЄС" Володимир Ар’єв опублікував схеми виведення коштів із ПриватБанку на рахунки компаній Зеленського і його друзів.

Ще у 2012 році державна компанія "Укртранснафта" взяла у ПриватБанку кредит і вивела гроші за кордон - на рахунки сторонніх іноземних компаній. А ті почали платити компаніям учасників "95 кварталу", - десятки мільйонів доларів протягом 2012-2015 років. І це були гроші вкладників ПриватБанку.


"Зокрема я бачив два епізоди - один на 6 мільйонів доларів, здається у 2012 році, і ще один був ось це, сукупно на 41 мільйон доларів, причому Зеленський особисто отримав звідти десь в районі 10 мільйонів доларів на Aldorante Limited, і там ще одна компанія, яка була зазначена в його ж декларації. І, ясна річ, що відстеження всіх цих рахунків, воно ведеться", - розповів депутат.

Всього, за даними Володимира Ар’єва, гроші з ПриватБанку отримали одинадцять компаній, пов’язаних із "Кварталом-95". У своїй декларації Володимир Зеленський згадав дві із них - Film Heritage з Белізу і кіпрську Aldorante Limited. В Aldorante Володимир Зеленський до 21 квітня 2019 року був також і директором. Тепер компанію очолює така собі Елена Хасієнко Кофтероу - її прізвище уже не раз зустрічалося нам в попередніх розслідуваннях про кварталівців. Ця ж Елена Хасієнко є сьогодні директором іще однієї компанії зі списку Ар’єва - Atrazon Limited, а раніше її очолював перший помічник президента Сергій Шефір. А його брат Борис Шефір був директором - Triapos limited. Усі згадані компанії були створені у 2012 році, коли “Вечірній квартал” почав виходити на “1+1”. Імовірно, вони існували лише для виплат від Коломойського. А коли нардеп Ар’єв оприлюднив цей список - компанії різко поміняли керівників.

Все йшло просто прекрасно - до 2016 року Зеленський і компанія регулярно отримували на рахунки на своїх офшорок мільйони доларів. І це були гроші з ПриватБанку. А в 2016 році кредитна мильна бульбашка нарешті луснула - ПриватБанк націоналізували, і НБУ витратив на його порятунок десятки мільярдів гривень. Тоді потік грошей для Зеленського одразу припинився, бо кредити більше не було, де брати.

Тоді і з’явилося, ймовірно у лютому 2017 року, на світ і з'явилось відео з поздоровленням "кварталівців" Ігоря Коломойського.

"Желаю вам в следующем году, чтобы у вас было все, как прежде, а у нас - хоть шо-нибудь поменялось", - казали вони тоді.

Як можна довести, що Володимир Зеленський знав про кримінальне походження грошей, що надходили на його рахунки від Коломойського? Спитати про це самого Коломойського. І ніби безнадійна для олігарха американська історія перетворюється на гачок, на якому він може вигідно тримати президента Зеленського.

Якщо американський суд погодиться з Мін’юстом, то усе кредитно-грошове мереживо ПриватБанку часів Коломойського буде визнане злочинним автоматично. І тоді в очах американського правосуддя Володимир Зеленський стане співучасником злочину.

І якби мова йшла просто про коміка-бізнесмена Зеленського, він - президент - і його участь у злочинній схемі може підставити всю країну.