"ЗеСВАВІЛЛЯ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ЗеСВАВІЛЛЯ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Я аж ніяк не збираюся виправдовувати екс-заступника голови РНБО Олега Гладковського. Мені самому до сказу цікаво, здійснив він якісь злочини, чи все що ми почули раніше було просто черговою журналістською байкою не підтвердженою нічим? Але. Те, що відбувається зараз, нагадує звичайнісіньку політичні розправу, при чому таку, що виконується украй непродумано й відтак – зухвало й нахабно.

По-перше, Гладковського затримали НЕ через справи по «Укроборонпрому». По справі яку розголосили журналісти напередодні президентських виборів (і яку піарили всі від «Національного корпусу» до Юлії Тимошенко) прокуратура і НАБУ наразі пред’явити Олегу Гладковському не може НІЧОГО. Якщо на те пішло – навіть у розслідуванні журналістів, нічого конкретного не було сказано про Олега Гладковського. Вся його провина полягала в тому, що він був батьком свого сина, про якого журналісти показали гігабайти мультиків – ніби переписки невідомого походження. До сина НАБУ наразі не має ніяких претензій.

Слідчим нічого не заважало провести розслідування. Незважаючи на повну відсутність звинувачень щодо нього особисто, Олег Гладковський президентом Порошенком був звільнений з посади керівника РНБО. Президент Порошенко сам звернувся до НАБУ з проханням провести об’єктивне розслідування. Результат – нуль.

По-друге. Погляньте на мотивації сторін під час судового слухання. Мотивація звинувачення по затриманню: наявність «інформації від компетентного органу, ніби Олег Володимировч хоче залишити Україну, аби уникнути кримінальної відповідальності», «інформація про наявність у нього майна за кордоном та в офшорах», та «необхідність встановити істину та МОЖЛИВО, притягнути підозрюваного до відповідальності». Питання, а кого ще можна вже зараз затримувати за таким самим звинуваченням та садити в буцегарню? Відповідь – президента Зеленського, з його офшорними фірмами та віллами і готелями за кордоном. Треба ж «встановити істину та можливо притягнути до відповідальності»?

А тепер позиція захисту. Детективи не мали ухвали слідчого судді, а відтак затримувати Гладковського не мали права. У протоколі затримання була відсутня інформація про підстави затримання та злочин, в якому затриманого підозрюють. Олег Гладковський на момент затримання у статусі підозрюваного не був. До цього треба додати, що після затримання Гладковського НАБУ ще цілу добу не могло сформулювати підозру – воно її просто не мало.

Відтак, давайте називати речі своїми іменами. Відбулося не затримання – відбулося ВИКРАДЕННЯ Олега Гладковського. Нині ж цьому викраденню намагаються надати вигляду бодай якоїсь законності – так само криворуко як вчинили викрадення. Один хибний крок породжує наступні – САП і НАБУ вже не можуть дати задню, просто тому що вони уже наробили на кілька статей КПК. І вже неважливо, що стало справжньою причиною затримання – заява Зеленського про завдання правоохоронцям вчинити гучні посадки до 1 листопада, погроза Андрія Портнова Петру Порошенку через провал зави в прокуратуру Панами, чи бажання НАБУ виправдатися за провалене розслідування щодо Гладковскького і «Укроборонпрому». Мова не про це.

Олег Гладковський – такий самий громадянин України як будь-хто інший. Права на законність він має не менше ніж кожен інший громадянин. Безкарне свавілля щодо нього обернеться тисячами випадків свавілля поліції щодо дітей простих громадян по відділках. А свавілля влада практично не заперечує. «Це те, чого вимагали дуже багато виборців» - цинічно заявляє голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Ще з римських часів популісти при владі завжди керують за принципом "хліба й видовищ". Коли недодають хліба, то годують шоу. Феєричними затриманнями можна зривати оплески, але до першого антракту, коли глядачі побачать, що в театральному буфеті – порожньо» - сказав з цього приводу екс-президент Петро Порошенко. Додати – нічого. Якщо влада уже вдається до таких заходів – кепські її справи.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


Loading...