"Живемо у одній країні, але як на різних планетах" - Віталій Портников

"Живемо у одній країні, але як на різних планетах" - Віталій Портников

Головний ворог українців - агресивне невігластво. Мене вже не дивує, коли пропагандистка з одіозного інтернет-ресурсу розповідає про українців часів Голодомору як про стадо жертовних баранів - я розумію, що це наслідки не тількі її проросійських переконань, але й банальної неосвіченості, нецікавості до фактів, невміння простежити взаємозв’язок між подіями. Я міг би, звичайно ж, розповісти мерзотниці, що Голодомор здійсноювався переможцями у Громадянській війні і окупантами України над двічі переможеними - але як можна щось довести людині, що ігнорує факти?

Мене вже не дивує, коли деякі мої передплатники тут, у соціальних мережах, щиро надсміхаються над великими митцями, творчості яких вони не можуть і не хочуть осягнути - авжеж, не «Свати». Адже й тут - неосвіченість у історії мистецтв, незнання фактів і - що дуже є дуже важливим - неповага до інституцій. Презирство до власної держави і закону продовжується у презирстві до авторитету світового значення інституцій, така людина дійсно не здатна зрозуміти вагу власного художнього мислення й вагу авторитету великого світового музею.
Втім, я й сам не без гріха - про існування серіалу «Свати» дізнався тільки цими днями, також з дискусій у соціальних мережах. Але я хоча б не заперечую самого факту популярності такого продукту у масової аудиторії й тотожності її почуття гумору з почуттям гумору власників і спонсорів радянських псевдокоміків. В цьому народ і партія єдині, авжеж.
Живемо у одній країні, але як на різних планетах. І доки не навчимося поваги - до фактів, до авторитетів, до самих себе - так і будемо жити.

Віталій Портников


Loading...