Знищувати енергосистему України допомагають російські енергетики

Знищувати енергосистему України допомагають російські енергетики

Вони консультують військових, по яким об'єктам бити у першу чергу

Другий тиждень країна-терорист РФ інтенсивно знищує українську енергосистему масованими ракетними ударами. В першу чергу удари наносяться по балансуючій тепловій генерації та мережевому обладнанню.

За 10 днів РФ завдала ударів по всім тепловим електростанціям ДТЕК Ріната Ахметова (і вивела з ладу чверть енергоблоків ТЕС компанії). Були обстріляні Трипільська та Зміївська ТЕС державної Центренерго, пошкоджені Київські ТЕЦ та низка великих теплоелектроцентралей інших міст.

Ракетні удари на ТЕС та ТЕЦ спрямовуються на розподільчі трансформаторні підстанції, які зєднують електростанцію з енергомережею. Вони розташовані на відкритій місцевості і тому по них найлегше поцілити. Самі трансформатори наповнені великою кількістю мастила, які майже неможливо загасити після влучання.

Росіяни також пошкодили та знищили низку великих розподільних трансформаторних підстанцій.

Пріоритетними цілями для росіян є великі підстанції 750 кіловатт, які об'єднують енергосистему України великим кільцем.

Мережева інфраструктура України складається з підстанцій "Укренерго" напругою 750 кВ та підстанцій 330 кВ, а також підстанцій операторів систем розподілу (обленерго).

На підстанції 750 кВ подається електроенергія з атомних електростанцій та з великих ТЕС. З них йде розподіл на підстанції 330 кВ, далі на підстанції 110 кВ тощо.

Ті хто планує масштабні ракетні удари по енергетичним об'єктам України, які тривають другий тиждень, мають специфічні знання. Адже потрібно розуміти, як працює енергосистема, щоб знати, куди бути, з якою частотою наносити удари і яким чином проводити атаки.

Топ менеджери українських енергетичних компаній розповідають, що військовим РФ у цьому допомагають російські енергетики. Ймовірністю консультують фахівці з оператора енергомереж "Россєті", або ж з енергетичної російської компанії "Інтер РАО".

Знищуючи мережеву інфраструктуру Росія намагається розділити енергосистему України на кілька ізольованих частин, щоб позбавити можливості передавати електроенергію з енергопрофіцитних регіонів - в енергодефіцитні.

Завадити реалізації цьому плану допоможе пришвидшення темпів поставок західних систем протиповітряної оборони, зокрема американсько-норвезьких комплексів NASAMS та німецьких IRIS-T.

За останніми даними радника міністра енергетики Олександра Харченка, ракетними ударами пошкоджено близько 40% енергетичної інфраструктури України.

Монополіст