Зупиняєшся на вимогу поліції – включи “аварійку”

Зупиняєшся на вимогу поліції – включи “аварійку”

ЗА ТАКІ ПОРУШЕННЯ ПОЛІЦІЯ НАКЛАДАЄ ШТРАФИ!

Згідно з пп.б п.9.9 Правил дорожнього руху аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена у разі зупинки на вимогу поліцейського.

За порушення зазначених вимог поліція накладає на водія штраф у розмірі 425 грн. Це вважається із «найпопулярніших» штрафів поліції. Декілька тисяч таких штрафів водіями щороку сплачуються.

Проте, детально вивчивши законодавство, можна дійти висновку, що такий фінансовий штраф не узгоджується з нормами закону.

Норми КУпАП передбачають відповідальність за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами ПРИ ПОЧАТКУ РУХУ ЧИ ЗМІНІ ЙОГО НАПРЯМКУ. Аварійна сигналізація згідно з нормами ПДР вважається саме попереджувальним сигналом.

Отже, цими нормами правопорушенням визначено НЕ БУДЬ-ЯКЕ ПОРУШЕННЯ правил користування попереджувальними сигналами, а ЛИШЕ ТІ, ЯКІ ВЧИНЕНІ ПРИ ПОЧАТКУ РУХУ ЧИ ЗМІНІ ЙОГО НАПРЯМКУ.

Тому, за не увімкнення аварійної світлової сигналізації при зупинці на вимогу поліції, інспектор МАЄ ПРАВО ВИНЕСТИ ВАМ ЛИШЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ, а не фінансовий штраф!

Дорожній Адвокат