Зведення прес-центру об’єднаних сил станом на 18:00 18 березня 2020 року

Зведення прес-центру об’єднаних сил станом на 18:00 18 березня 2020 року

Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 8 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Чотири обстріли було здійснено у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", а саме:
поблизу Павлополя – з 82-мм мінометів – 23 міни;
неподалік Мар'їнки – зі станкового протитанкового гранатомету – 6 пострілів;
в районі населеного пункту Красногорівка – зі станкового протитанкового гранатомету та великокаліберних кулеметів;
поруч із Пісками – з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", було зафіксовано 4 обстріли, а саме:
в районі населеного пункту Зайцеве – з мінометів калібру 82 мм – 3 міни, зі станкового протитанкового гранатомету, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
поблизу Щастя – з 82-мм мінометів – 2 міни;
неподалік Новотошківського – з мінометів калібру 120 мм – 12 мін;
поруч з Кримським – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.
Підрозділи операції Об’єднаних сил, які обороняються, використовували наявні вогневі засоби та дали збройним формуванням Російської Федерації адекватну відповідь.
Сьогодні, 18 березня, внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ
18 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ
На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується.
Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.
На ділянці розведення №2 та №3 обстановка стабільна. Тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ
17 березня збройні формування Російської Федерації 10 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, з протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Широкине, Павлопіль, Славне, Старогнатівка, Березове, Новотошківське, Новолуганське та Оріхове.
Окрім цього, противник двічі здійснив обстріл ділянки розведення №3 Богданівка-Петрівське. Українські захисники вогонь у відповідь не відкривали, дотримуючись режиму тиші.
Вчора представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об'єднаних сил, серед цивільного населення розкрито 16 крадіжок, 1 шахрайство, 2 факти незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами, а також 12 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 71 адміністративне правопорушення.
Через контрольні пункти в'їзду-виїзду на контрольовану Об'єднаними силами територію в'їхали 630 осіб та 48 транспортних засобів. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 4055 осіб та 298 транспортний засіб.
У пропуску через лінію розмежування, з різних причин, було відмовлено 472 особам.
Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі "Жовтий", який введено 28 жовтня 2019 року.
Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.
Слава Україні!