"Дональд Трамп зупинив дію закону про заборону підкупу іноземних чиновників" - Юрій Ніколов

"Дональд Трамп зупинив дію закону про заборону підкупу іноземних чиновників" - Юрій Ніколов

Друзі, давайте ще зазирнем в завтрашній день. Абсолютно прогнозовано Трамп відмовився від боротьби з корупцією. На фото генпрокурорша США, яка більше не буде слідкувати за американцями, що дають хабарі іноземним урядам. Тобто якщо американському бізнесмену треба купити якийся тендер чи ліцензію десь по світу – «іді і грєши, сій корупцію».

Бо автократу, який з власної прихоті роздає посади баригам і олігархам і кладе на правила демократії з балансами між гілками влади – це вообще непонятна обуза. Чиста формальність, що заважає дєлать бабкі.

І да. Для нас це означає, що Трамп абсолютно спокійно віддає нас під рашистську сферу впливу.

«Біг корапша – Путєн Раша. Літл корапша – Мало Раша».

Тому Зеленський абсолютно спокійно і почав розгул корупції в Україні. Тому його прихильники і возвишають голос, що нефіг грузитись всякими індексами.

Я ж казав, Трамп прийде – порядок наведе. Але новий порядок вам офігенно не сподобається.


Дональд Трамп зупинив дію закону про заборону підкупу іноземних чиновників

Дональд Трамп наказав Міністерству юстиції припинити застосування антикорупційного закону США, який забороняє американцям давати хабарі іноземним урядовцям для укладення контрактів.

«Це означатиме набагато більше бізнесу для Америки», - сказав президент в Овальному кабінеті після підписання в понеділок указу, яким він доручив Пем Бонді, генеральному прокурору США, призупинити застосування Закону про боротьбу з корупцією за кордоном 1977 року.

«На папері це звучить добре, але на практиці це катастрофа, - сказав Трамп про FCPA. «Це означає, що якщо американець їде в іншу країну і починає вести там бізнес легально, законно або іншим чином, це майже гарантоване розслідування, звинувачення, і ніхто не захоче вести бізнес з американцями через це».

Представник Білого дому заявив, що «національна безпека країни залежить від того, наскільки Америка та її компанії отримують стратегічні комерційні переваги в усьому світі».

Чиновник додав: «Президент Трамп зупиняє надмірне, непередбачуване застосування FCPA, яке робить американські компанії менш конкурентоспроможними».

Цей наказ знаменує собою одну з найсміливіших правозастосовних політик адміністрації Трампа, яка потенційно підриває важливий інструмент боротьби з індивідуальними та корпоративними правопорушеннями.

Закон FCPA лежав в основі деяких з найгучніших справ Мін'юсту, включаючи угоду про визнання вини, досягнуту минулого року з компанією Trafigura щодо хабарів, які цей сировинний торговий дім давав у Бразилії, щоб зберегти бізнес з контрольованою державою нафтовою компанією Petrobras.

У 2022 році один з колишніх старших партнерів McKinsey визнав себе винним в участі у змові з метою порушення FCPA у зв'язку з масштабним корупційним скандалом за часів адміністрації колишнього президента ПАР Джейкоба Зуми.

У жовтні минулого року американський оборонний підрядник RTX погодився виплатити понад 950 млн доларів за звинуваченнями в тому, що він підкупив катарського чиновника з метою сприяння продажу зброї до цієї близькосхідної країни і обманом змусив Пентагон переплатити за зброю, в тому числі за ракетні комплекси Patriot.

Рішення викликало критику з боку антикорупційних експертів, які заявили, що припинення виконання закону зашкодить американським компаніям, що працюють за кордоном.

«Більшість [американських] компаній цінують той факт, що FCPA дозволяє їм твердо відмовлятися від хабарів, оскільки більшість компаній приватного сектору - розумно - вважають хабарництво непродуктивними витратами», - написав Річард Неф, колишній координатор з питань боротьби з корупцією в Державному департаменті США, у своєму дописі на X.

Представник Білого дому заявив, що Бонді випустить нові інструкції з правозастосування, які «сприятимуть американській конкурентоспроможності та ефективному використанню ресурсів федеральних правоохоронних органів», додавши, що попередні та існуючі дії FCPA будуть переглянуті.

Американські компанії зазнали шкоди від «надмірного застосування» закону, оскільки «їм заборонено брати участь у практиках, поширених серед міжнародних конкурентів, що створює нерівні умови для гри», додав чиновник.

Білий дім заявив, що національна безпека США вимагає стратегічних переваг у різних інфраструктурних активах, таких як важливі корисні копалини та глибоководні порти.

Переслідування за FCPA накладають «зростаючі витрати на економіку нашої країни», сказав чиновник, посилаючись на 26 виконавчих дій, пов'язаних із законом, поданих Міністерством юстиції та Комісією з цінних паперів і бірж минулого року.

Десятки виконавчих дій щороку виснажують ресурси компаній та правоохоронних органів, сказав чиновник. Станом на кінець 2024 року тридцять одна компанія перебувала під слідством, пов'язаним із FCPA, додали вони.

У 2010 році SEC створила спеціалізований підрозділ для посилення правозастосування FCPA, який вона назвала «високопріоритетним напрямком».

Минулого року регулятор висунув звинувачення колишньому керівнику Azure Power Global, компанії з відновлюваної енергетики, яка фігурує в справі за звинуваченням індійського мільярдера Гаутама Адані у здійсненні хабарницької схеми. Міністерство юстиції також висунуло кримінальне обвинувачення.

Azure заявила, що колишні співробітники, про яких йдеться у звинуваченнях, «звільнилися» з компанії більше року тому. Adani Group назвала звинувачення «безпідставними».

Юристи стверджують, що справа, яку було порушено до повернення Трампа в Білий дім, може залежати від його президентства.

Міністерство юстиції не відразу відповіло на запит про коментар.