Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН зменшило ліцензійні обсяги для вишів. Рішення відомства не має вплинути на доступність вищої освіти для цьогорічних вступників. У разі, якщо заклад прогнозує вступ на рівні більше ліцензійного обсягу, він зможе подати заяву на розширення ліцензійного обсягу.

Додатковий період реєстрації на НМТ триватиме з 9 до 14 травня. Зареєструватись на НМТ зможуть вступники, які реєструвалися в основний період, але отримали відмову. Також зареєструватись на додаткову сесію зможуть ті, хто не зміг зареєструватись на тест з поважних причин.

Майже кожен п’ятий четвертокласник має труднощі з читанням. Результати моніторингу якості початкової освіти свідчать про те, що майже кожен п’ятий учень 4 класу має серйозні труднощі з розумінням прочитаного, визначенням теми тексту чи пошуком очевидно поданої інформації.

Рівень знань з математики учнів 4-х класів дає привід для обережного оптимізму. За результатами моніторингу, рівень математичної компетентності випускників початкової школи після суттєвого падіння у 2021 році трохи зріс у 2024, хоча все ще не досяг рівня 2018 року.

Петиція про збільшення зарплат учителям набрала 25 тисяч підписів. Електронна петиція про перегляд рівня зарплат учителів і збільшення їх до рівня європейських країн отримала 25 тисяч підписів. Відтепер уряд має впродовж десяти робочих днів оприлюднити відповідь на неї.

Учасників НМТ застерегли від взаємодії з шахрайськими ботами. УЦОЯО застерігає вступників від взаємодії з ботами, які нібито надають інформацію про дату та місце проведення НМТ. Передаючи персональні ботам, вступники ризикують стати жертвами шахрайських схем.

Завершено перерахування коштів державних грантів вишам. Договори з Міністерством освіти і науки про участь у реалізації експериментального проєкту про надання освітніх грантів у 2024 році уклали 196 закладів вищої освіти різних форм власності та сфер управління.

Уряд відновив планові та позапланові перевірки в закладах освіти. Підставою для проведення позапланової перевірки закладу освіти є звернення фізичної особи або освітнього омбудсмена. Планові та позапланові перевірки закладів освіти здійснюються Державною службою якості освіти.

Уряд не буде підвищувати зарплати вихователям дитсадків. Відповідна відповідь на петицію про підвищення зарплат вихователів дитсадків надана Кабінетом Міністрів. В уряді зазначили, що рішення про підвищення зарплати працівникам дитсадків мають приймати органи місцевого самоврядування.

У МОН спростували інформацію ЗМІ про скорочення шкільних літніх канікул. Уряд не ухвалював жодних рішень про скорочення канікул. Це питання належить виключно до компетенції шкіл. Навчальний рік триває до 30 червня, водночас ця дата є граничною, а не обов’язковою.

В уряді запевнили, що інвестиції в освітню інфраструктуру є пріоритетом. За словами Шмигаля, інвестиції в освітню інфраструктуру є одним з основних пріоритетів діяльності уряду. Шкільні укриття, гаджети, обладнані лабораторії чи майстерні відкривають для учнів нові можливості.

МОН підготувало проєкт програми вступного іспиту в аспірантуру. Метою документа є ознайомлення вступників із програмою єдиного вступного випробуванн з методології наукових досліджень. Тест ЄВВ для майбутніх аспірантів матиме чотири структурних розділи.