Видання «The Times of India» сьогодні повідомило: прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що армія країни має «повну оперативну свободу у прийнятті рішень щодо способів, цілей та термінів нашої відповіді» на теракт, у якому Нью-Делі звинувачує Пакистан. А вчора пакистанський міністр оборони Хаваджа Асіф уточнив, що «війна між двома країнами потенційно може спалахнути протягом наступних двох-чотирьох днів», щоправда, пізніше він зазначив, мовляв, не мав на увазі неминучість початку війни.
Індія може вийти з угоди про припинення вогню з Пакистаном, яка набула чинності ще в ніч на 25 лютого 2021 року. Світ знову стоїть на порозі великої війни, і кожен крок може стати останнім.
На тлі цієї ескалації конфлікту між Пакистаном та Індією ринки обох країн знижуються. Але це не просто локальне зіткнення – це відображення світової торговельно-фінансової трансформації. Тепер увага:
- США виводять виробництво з Китаю (Apple оголосила про перенесення виробництва смартфонів до Індії);
- у цей час Пакистан (союзник КНР) активізується у бік конфлікту.
Збіг? Ні. Це перерозподіл впливу в рамках переходу на цифрові валюти та стандарти ISO 20022. А Індія – один із лідерів впровадження цифрової рупії та ISO 20022. США активно інвестують у цей регіон.
Так, тепер потрібно дуже уважно стежити за новинами щодо ескалації: адже чим швидше розвиваються події, тим гостріша реакція ринків. І зверніть увагу на таку цікаву деталь, про яку мало хто пише: гаманці, які тримали BTC з 2010–2011 років, почали тихенько продавати Біткоїни. Зараз це виглядає непомітно. Але якщо ЗМІ почнуть розгойдувати цю тему – можемо побачити локальну паніку на крипторинку.
Хто все це добре розуміє, вже готується до нового світового порядку, де війна йде за дані, блокчейн та управління поведінкою.