Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
Російські пабліки повідомляють, що ще два села Біловоди та Водологи у Сумській області перейшли під контроль РФ. Чи відповідає ця інформація дійсності? Та що зараз відбувається на Сумщині?
Відбувається щось дивне. Вчора радник США з національної безпеки Майкл Уолтц заявив, що США близькі до досягнення угоди між Україною та Росією. В той же день з’являється заява віце-президента США Джея Ді Венса, в якій він каже наступне: “Ми будемо вести перемовини про мир ще наступні 100 днів”. За його словами, вже зроблено перший крок - озвучені пропозиції. “І тепер ми докладатимемо зусиль, щоб зблизити позиції України та РФ протягом наступних 100 днів", - каже він. По-перше, що відбулось? Бо заяви прозвучали зовсім протилежні. По-друге, якщо лише на перший крок Трампу потрібно було 100 днів, то скільки ще чекати наступних кроків? Які взагалі перспективи у цих перемовин?
Тим часом у МЗС РФ заявили, що Росія не допустить відновлення Україною кордонів 1991 року. “Зовсім очевидно, що за марними і безпідставними домаганнями київського режиму і сил, що його підтримують на Заході, на так зване відновлення України в межах 1991 року стоїть людоїдський інстинкт винищення всього російського. Зрозуміло, Росія ніколи не допустить реалізації такого сценарію”, - йдеться у заяві. На яких кордонах ця війна може зупинитись?
Путін боїться, що Україна зірве парад на Червоній площі Експерти пишуть про бажання Путіна, щоб його День Перемоги пройшов без непотрібних та ганебних інцидентів. Чи є у України сьогодні можливості, та чи буде удар по Червоній площі?
США та Україні підписали угоду про корисні копалини. Українська влада показала документ, умови якого виглядають досить непогано, якщо не враховувати, що там немає жодних гарантій безпеки для України. Однак, чи розповіли нам всю правду про цю угоду, чи все ж таки в ній є таємні підводні камені?
РНБО запровадила санкції проти Арестовича, Мирослава Олешка, Костянтина Бондаренка, Павла Онищенка, Олександра Семченка та деяких інших осіб, яких звинувачують у російській пропаганді. Не маю жодних симпатій до Арестовича та Олешка, але мене цікавить, ці санкції накладені в інтересах України чи це зведення власних рахунків та особиста помста, у чому Зеленського звинувачували вже раніше після накладання санкцій на Порошенка? Чи може це призвести до профанації та дискредитації механізму санкцій? Чому на Арестовича санкції накладені, а на Безуглу ні?
1 травня, на Сергія Стерненка було скоєно замах з вогнепальної зброї. Нападницю було затримано на місці, а Стерненко подякував СБУ. Ця ситуація сталася після вбивства Дем'яна Ганула в Одесі, яке СБУ не змогла попередити. Що ми спостерігаємо сьогодні в Україні?
З 1 травня українці мають сплачувати податки з грошових переказів, які надходять на їхній рахунок, якщо це дохід від сторонньої фізичної особи. Виняток - лише у випадку, якщо це грошовий переказ від родичів першого та другого ступеня спорідненості (чоловік, дружина, діти чоловіка та дружини, батьки чоловіка та дружини, дід, баба, брати, сестри, онуки) Доходом вважається навіть 1 гривня, яка заходить на рахунок українця від сторонньої фізособи. Сплатити податок доведеться за такою ставкою:
18% - ПДФО;
5% - військовий збір (за 2024 рік він становить 1,5%).
Чи є загроза волонтерським зборам, якщо картки волонтерів, на які донатять українці, обкладуть податками? До чого призведе ця нова ініціатива влади?
Після того, як Гетманцев визнав, що розглядає український бізнес, як гуся, якого варто общипувати і бажано, щоб той терпів це мовчки, гусі почали тікати з України. Наприклад, monobank перереєстровано на Кіпрі. Власники ті ж самі, але юрисдикція вже не українська. Мабуть гусі перелітають в теплі края. Покращення виглядає саме так?