"ЧАС ДЛЯ УКРАЇНИ ЙТИ У КРИПТОНАСТУП: ВИБОРИ МОЖУТЬ ВСЕ ЗМІНИТИ" - Александр Гончаров

"ЧАС ДЛЯ УКРАЇНИ ЙТИ У КРИПТОНАСТУП: ВИБОРИ МОЖУТЬ ВСЕ ЗМІНИТИ" - Александр Гончаров

Орієнтуючись на перезапуск цифрової архітектури у США та країнах Євросоюзу, майбутні вибори Президента України та Верховної Ради можуть стати ключовим моментом для всієї нашої криптоіндустрії. І майбутнім парламентським партіям чекає ухвалити наше національне прокриптовалютне законодавство, яке забезпечить:

- чіткі правила для бірж та користувачів;

- захист інвесторів;

- прозорість та визнання цифрових активів на рівні держави.

У даному випадку це може торкнутися мільйонів українців, які вже у крипторинку, а також залучити нові потоки капіталу до нашої країни.

Ось тільки турбує ключове питання, а чи зуміє новий склад законодавців зробити ставку на розумне регулювання віртуальних активів, яке б змогло перетворити Україну на регіональний крипто-ХАБ.

Ну і, звичайно ж, треба у нас рішуче змінювати на краще ситуацію з податками на криптоактиви, яку зараз можна описати так: нічого не врегульовано, але податки платити треба. До речі, думаю, багатьом буде цікаво дізнатися, що в більшості країн Європи власники токенів здебільшого сплачують податок на приріст капіталу – це збір від прибутку, отриманого внаслідок продажу криптовалюти (за аналогією з нерухомістю чи акціями). Наприклад:

- Німеччина: токени класифікуються як засіб обміну чи капітал, залежно від ситуації процентна ставка – від 0% до 45%;

- Данія: крипта розцінюється як особистий актив, процентна ставка – 37,1% при сумі прибутку до €74,3 тис (якщо вона більша, то доведеться доплатити ще +15%);

- США: крипта класифікується як приватна власність, податки сплачують з приріста капіталу, а не від різниці у курсах (прибутковий федеральний податок варіюється від 15% до 37%).

Мій вибір для вивчення та очікуваного впровадження в Україні – це цифровий капіталізм США. Тим більше, що Білий дім прямо зараз переписує архітектуру майбутньої цифрової економіки, а Дональд Трамп не просто Президент - він виконавчий архітектор нового цифрового світу:

     - без програмованих CBDC;

     - з RLUSD (долар, токенізований казначейством США);

     - з платформами RippleNet, Stellar та приватними блокчейн-інфраструктурами;

     - з повною підтримкою смарт-контрактів та цифрової ідентифікації.

Історія знову йде кругом, але тепер революція не в газетах – вона в блокчейні.