"Четвер, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Четвер, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
російські атаки зупинили морський коридор: Київ звернувся до Радбезу ООН
*
ЮНЕСКО заявило про загрозу знищення Херсонеса в окупованому Криму
*
Дубай почав платити жителям за запрошення туристів – The Guardian
*
Посада на продаж. Як Трамп заробляє на президентстві через Truth Social – Wall Street Journal
Американська газета The Wall Street Journal показує, як платформа президента Truth Social перетворюється на комерційний інструмент фінансового ринку. Компанія Trump Media готується продавати великим торговим фірмам надшвидкий доступ до дописів Дональда Трампа за сотні тисяч доларів на рік. На конкретних прикладах автори демонструють, як алгоритмічні системи реагують на заяви президента за частки секунди, спричиняючи різкі коливання цін акцій. Видання порушує питання про рівність доступу до публічної інформації та можливий конфлікт інтересів через комерціалізацію повідомлень президента.
*
Хибний вибір між Європою та Азією. Прості географічні протиставлення не допоможуть США протидіяти загрозам – Девід Кетлер
Старший співробітник Центру аналізу європейської політики Девід Кетлер вважає, що звична для американського стратегічного дискурсу дилема – зосередитися або на Європі, або на Індо-Тихоокеанському регіоні – хибна за своєю суттю. Він наголошує, що супротивники США, зокрема росія, Китай, Іран та Північна Корея, дедалі тісніше пов'язують обидва театри, тоді як Вашингтон і далі мислить категоріями окремих регіонів. Війна росії проти України є найяскравішим доказом того, що ці загрози підсилюють одна одну, а не існують ізольовано. Тож США та НАТО мають інтегрувати європейську та індо-тихоокеанську стратегії, прискорити інтеграцію оборонної промисловості та посилити увагу до політичного виміру протистояння з авторитарними державами.
*
США підписали ядерну угоду з Саудівською Аравією
*
Україна відкрила Заходу шлях до перемоги над автократіями – The Hill
*
Марко Рубіо назвав щотижневі втрати російської армії у війні
Водночас він зауважив, що Україна також втрачає дуже багато військових і цивільних.
російська армія щотижня втрачає понад 5–6 тисяч своїх військових у війні проти України.
З такою заявою виступив державний секретар США Марко Рубіо, повідомляє The Guardian.
"Ось наскільки це кривава війна. росіяни, як я вважаю, втрачають понад 5–6 тисяч солдатів щотижня. Це шокуюча кількість", – наголосив Рубіо. За його словами, це може бути єдиний конфлікт в історії, у якому кількість загиблих у бою перевищує кількість поранених.
Водночас він зауважив, що Україна також втрачає дуже багато військових і цивільних. "Ми бачили загибель цивільних, обстріли в Києві. Ця війна не пішла на користь і Україні. Тож, на мою думку, обидві сторони повинні мати стимул, щоб покласти їй край", – заявив Рубіо, запевнивши, що команда Трампа досі робить усе можливе для якнайшвидшого завершення конфлікту.
Нагадаємо, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що під час зустрічі з міністром закордонних справ рф Сергієм Лавровим обговорив необхідність завершення війни проти України.
*
США шукають нові підходи до миру в Україні
Рубіо заявив про необхідність нових концепцій для мирного врегулювання, якщо сторони хочуть вийти із затяжного переговорного процесу.
*
Рубіо після зустрічі з Лавровим заявив про розмову щодо завершення війни в Україні
*
FT: Вашингтон заробив $13 млрд на венесуельській нафті, але доля грошей викликає питання
*
У Вашингтоні обговорюють операцію в Малі, де працюють найманці рф
*
російський слід: розвідка США розслідує атаки Ірану на об'єкти ЦРУ
*
Нафта вперше з травня подорожчала до $100 за барель через атаки хуситів на саудівські танкери
*
Президент України заявив, що США мають кілька ідей завершення війни і анонсував візит до Штатів
*
Засновник Uber Тревіс Каланік залучив $1,7 млрд у вигляді поєднання боргового та акціонерного фінансування для свого нового проєкту Atoms, який займається розробкою робототехніки та промислових систем штучного інтелекту. Про це підприємець повідомив у власному блозі.
*
Акції Alphabet і Tesla обвалилися після заяв про зростання витрат на ШІ
*
Сенат США додав Іран в законопроєкт про санкції щодо Росії
*
Трамп заявив, що близький до рішення щодо «масштабного удару» по Ірану
*
Канада закликає новий уряд Великої Британії приєднатися до оборонного банку. В інтерв’ю Politico міністр національної оборони Канади Девід МакГінті висловив сподівання, що Британія тепер приєднається до Банку оборони, безпеки та стійкості (DSRB), який створює Оттава, оскільки декілька прихильників цього проєкту отримали ключові посади в уряді нового британського прем’єр-міністра Енді Бернема.
За словами МакГінті, прем’єр-міністр Канади Марк Карні обговорить це питання безпосередньо з Бернемом. Карні вже обговорював це з міністром фінансів Великої Британії Джоном Гілі.
Цього місяця на саміті НАТО в Анкарі як Британія, так і Канада оприлюднили початковий склад учасників своїх окремих механізмів фінансування оборонної промисловості країн-партнерів. Рейчел Рівз, яку Бернем цього тижня звільнив з посади міністра фінансів, виступала проти приєднання Британії до канадської ініціативи.
DSRB має на меті зібрати $134 млрд, надаючи позики урядам та оборонним компаніям. Ініціатива вже має підтримку дев’яти країн. Тим часом Велика Британія об’єдналася з Нідерландами, Фінляндією та Польщею в межах власного багатостороннього оборонного механізму, який більше орієнтований на спільні закупівлі.
МакГінті заявив, що не бачить “жодних причин, чому творчі переговори та розумний підхід” не зможуть об’єднати роботу цих двох програм.
“Особисто я не вважаю, що наявність двох окремих механізмів є настільки продуктивною. Думаю, що це чудова нагода для Великої Британії та Канади узгодити свої позиції в цьому питанні. Тож я сподіваюся на краще”, — додав він.
Напередодні новий міністр оборони Великої Британії Вес Стрітінг висловив позитивну позицію щодо приєднання Британії до DSRB. Відповідаючи на запитання Politico, Стрітінг послався на коментарі, зроблені минулого місяця, коли він просив уряд переглянути позицію щодо оборонного банку, ініційованого Канадою.
Міністр схарактеризував цю ініціативу як “справді інноваційний та цікавий механізм фінансування оборони”, зазначивши, що розгляд аргументів на користь участі в програмі є одним із першочергових пріоритетів для нього в майбутніх обговореннях із Бернемом та Гілі.
На думку Стрітінга, оборонні ініціативи Британії та Канади не конкурують між собою, а можуть доповнювати одна одну.
*
Reuters: Марк Карні заявив, що Канада пригрозила США відповіддю на нові 50% мита
Джерело: Reuters. Канада готова захищати своїх працівників, фермерів, підприємців і родини у торговельному протистоянні зі США.
*
Команда СКУ у взаємодії з МОН України розробили Методичні рекомендації для українських шкіл за кордоном.
*
Світовий конгрес українців (СКУ) оголосив у середу, що Річні загальні збори відбудуться у віртуальному форматі 24 жовтня.
*
Новий уряд Британії хоче активізувати програму створення винищувачів
Новий уряд Великобританії у вівторок спробує запропонувати Канаді приєднатися до програми виробництва винищувачів GCAP.
*
Що відомо про Еда Мілібенда - нового міністра закордонних справ Британії
https:// suspilne.media/1362316-pidtrimka-ukraini-ci-radist-dla-kremla-cogo-cekati-vid-novogo-ministra-zakordonnih-sprav-velikoi-britanii/
*
Новий очільник МЗС Британії назвав пріоритети зовнішньої політики і зробив заяву про підтримку України.
Заява Еда Мілібенда щодо його призначення на посаду міністра закордонних справ
Ед Мілібенд окреслив свої пріоритети після призначення на посаду міністра закордонних справ 20 липня 2026 року
Для мене велика честь і привілей бути призначеним Прем'єр-міністром на посаду Міністра закордонних справ.
Мої батьки приїхали до Британії як єврейські біженці від нацистів. Для них Британія була одночасно святилищем і маяком надії у глобальній боротьбі проти фашизму. Я принесу віру моїх батьків у цей дух Британії у свою роль, представляючи нашу країну.
Я буду міністром закордонних справ, який боротиметься за інтереси Британії та наші цінності демократії, свободи та верховенства права на світовій арені.
Сьогодні, коли ми стикаємося з часом більшої нестабільності та загрози міжнародному праву та демократії, ніж будь-коли з часів Другої світової війни, ці цінності важливіші, ніж будь-коли.
Від незаконної війни Росії в Україні до конфлікту на Близькому Сході, ми знову і знову бачимо наслідки більш небезпечного світу в кризі вартості життя, з якою стикаються сім'ї та бізнес.
Для Британії це означає, що ми повинні співпрацювати з іншими, щоб захищати принципи, які ми цінуємо, бо це відповідає нашим національним інтересам, спираючись на чудову роботу моїх попередників і друзів Іветт Купер та Девіда Ламмі.
Я прагнутиму поглиблювати та зміцнювати наш стратегічний альянс з Європейським Союзом, який є таким важливим для нашого процвітання та безпеки, і водночас плекати наш міцний, довготривалий та важливий альянс зі Сполученими Штатами. Я підтримуватиму нашу відданість багатостороннім інституціям від НАТО до ООН, а також співпрацюватиму з глобальними партнерами, особливо на Глобальному Півдні.
Відстоювання наших інтересів та цінностей означає продовження підтримки народу України проти незаконного вторгнення Росії, як це робила Велика Британія протягом останніх чотирьох років. Це означає відіграти свою роль у прагненні до припинення конфлікту в Ірані та повного відкриття Ормузької протоки. Це також має означати невпинну роботу над досягненням сталого миру в Палестині та Ізраїлі, включаючи припинення жахливих страждань народу Гази та безпеку для народу Ізраїлю.
FCDO, яку я очолюю, також буде на передовій питань, що становлять серйозні та суттєві загрози для справедливості та рівності у Великій Британії та в усьому світі. Ми будемо працювати з іншими над подоланням кліматичної кризи, зміцненням наших партнерств для міжнародного розвитку та реформуванням наших міжнародних інституцій, щоб вони приносили користь усім країнам, включаючи найбідніших людей світу.
FCDO – це чудова британська установа, в якій працюють талановиті, досвідчені та віддані своїй справі співробітники, які виконують важливу консульську роботу для нашої країни та мають охоплення по всьому світу. Я з нетерпінням чекаю співпраці з британською мережею посольств, дипломатів, державних службовців, підприємств та культурних організацій світового класу, щоб представляти та просувати інтереси та цінності нашої великої країни.
Опубліковано 21 липня 2026 року
*
Британія передала Україні обладнання для електромереж
*
Сім областей отримали від Британії обладнання для магістральних електромереж
Через Фонд підтримки енергетики України до енергооб'єктів у Київській, Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях доставлено сучасні частотні перетворювачі, надані за підтримки Великої Британії.
Про це повідомляє Міністерство енергетики, передає Укрінформ.
"Загальна вартість обладнання становить понад 113 тис. євро. Частотні перетворювачі сприятимуть надійній роботі енергетичної інфраструктури, підвищенню ефективності та стійкості об'єктів магістральних електромереж", - ідеться у повідомленні.
Зазначається, що отримане обладнання допоможе українським енергетикам підтримувати стабільну роботу енергосистеми та забезпечувати надійне електропостачання споживачів у регіонах.
*
Британія відкликає співробітників посольства з Ірану
*
Скільки Великій Британії знадобиться років на створення автономного безпілотного винищувача StormFighter та скільки вони будуть коштувати
*
ЗМІ: Трамп розгніваний через призначення міністра закордонних справ Британії
The Independent пише, що адміністрація Дональда Трампа розчарована рішенням прем'єра Енді Бернема призначити Еда Мілібенда очільником МЗС.
*
Британські фермери продають господарства через падіння прибутків
У Британії продовжує скорочуватися кількість фермерських господарств через збитковість агровиробництва.
*
У ДАЗВ відбулася зустріч із представниками ядерної галузі Великої Британії
21 липня в ДАЗВ відбулася робоча зустріч з Президентом Асоціації ядерної промисловості Великої Британії (Nuclear Industry Association) лордом Ієном МакНіколом.
До складу британської делегації також увійшли представники однієї з провідних світових інжинірингових компаній у сфері ядерної енергетики Amentum, а також представники Посольства Великої Британії в Україні.
Українську сторону представляли виконуючий обов’язки Голови ДАЗВ Oleksii Budyk генеральний директор Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» Сергій Тараканов, а також керівництво та фахівці ДСП "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" і Державне некомерційне товариство "Об'єднання "Радон"
В дискусії також взяв участь Генеральний директор Асоціації «Український ядерний форум» Ігор Дір та представники членів Асоціації.
Під час зустрічі сторони представили основні напрями діяльності своїх установ та організацій, обмінялися інформацією щодо поточних викликів і пріоритетів розвитку ядерної галузі України та Великої Британії. Особливу увагу було приділено питанням поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації ядерних установок, розвитку інфраструктури для безпечного управління радіоактивними матеріалами, забезпеченню ядерної та радіаційної безпеки, а також відновлення навколишнього середовища.
Окремо учасники зустрічі обговорили перспективні напрями двосторонньої співпраці, зокрема можливості залучення британського досвіду та сучасних технологій до реалізації проєктів у зоні відчуження, розвитку виробничої та науково-технічної взаємодії, підготовки кадрів, а також участі британських компаній у проєктах із відновлення та модернізації інфраструктури підприємств сфери управління ДАЗВ.
Учасники зустрічі відзначили, що підписана між Україною та Великою Британією Угода про сторічне партнерство відкриває нові можливості для розвитку довгострокового співробітництва у сфері ядерної та радіаційної безпеки, поводження з радіоактивними відходами, науково-технічного обміну та впровадження інноваційних рішень.
За результатами зустрічі сторони підтвердили взаємну зацікавленість у розвитку партнерських відносин та домовилися продовжити діалог щодо реалізації спільних проєктів, які сприятимуть зміцненню ядерної безпеки України, розвитку інфраструктури зони відчуження та впровадженню найкращих міжнародних практик.
*
Посли країн ЄС схвалили 21-й пакет санкцій проти москви
*
Прем’єр Ірландії прибув до Києва на тлі головування в Раді ЄС
*
ЄС остаточно затвердив найбільший за чотири роки пакет санкцій проти РФ: що в нього увійшло
*
Латвія заборонить імпорт книг, іграшок, одягу та взуття з росії та білорусі
*
Ірландія передасть ЄС результати розслідування щодо експорту оксиду алюмінію до росії
*
В Угорщині розслідують субсидії для китайської BYD після переходу туди Сіярто
*
Каллас пояснила, як нові санкції ЄС посилять тиск на путіна
Також санкції розширили на ще 50 суден тіньового флоту, їхню інфраструктуру, 90 банків, криптоплатформи та нафтотрейдерів у третіх країнах.
Європейський Союз затвердив 21-й пакет санкцій проти росії, який стане найбільшим за останні чотири роки. До санкційних списків внесли 218 нових позицій.
Про це повідомила висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
За її словами, нові обмеження стосуються понад 100 банків і криптовалютних операторів, більш як 40 суден тіньового флоту, а також кількох нафтопереробних підприємств у росії та білорусі. Крім того, під санкції потрапили понад 50 підприємств російського військово-промислового комплексу, зокрема виробники далекобійних безпілотників.
Каллас наголосила, що пакет також доповнює нещодавні санкції проти осіб, причетних до вбивств і жорстокого поводження з українськими військовополоненими та цивільними, а також компаній, які допомагають кремлю здійснювати цифрові репресії.
Уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк зазначив, що ЄС зберіг ключові для України положення. Зокрема, цінову стелю на російську нафту заморозили на рівні 44,1 долара за барель на рік, щоб не допустити збільшення доходів москви через зростання світових цін.
Також санкції розширили на ще 50 суден тіньового флоту, їхню інфраструктуру, 90 банків, криптоплатформи та нафтотрейдерів у третіх країнах. Окремо заборонено експорт до росії обладнання для виробництва безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, спеціальних металів і сплавів.
За словами Власюка, робота над 22-м пакетом санкцій уже розпочалася. Наступні обмеження планують спрямувати, зокрема, проти осіб, причетних до депортації українських дітей та організації псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях.
*
ЄС оштрафував Google майже на €900 млн
Компанію звинуватили у зловживанні домінуючим становищем у пошуку та магазині застосунків.
*
Греція домоглася винятку щодо російського СПГ в обмін на підтримку санкцій ЄС
*
Варшава інвестує €656 млн у захищений супутниковий зв’язок ЄС
*
ЄЦБ залишив ключові ставки без змін через невизначеність навколо цін на енергоносії
*
Три чверті поляків виступають за співпрацю з Україною перед загрозою Росії
*
В Естонії відкриють виставку картин українських дітей «Втрачені казки»
*
The Guardian: новий головком ЗСУ уособлює зміну поколінь в українській армії
*
НАТО схвалило масштабну програму на €27 млрд для оборони Європи
*
Міноборони розкрило результати PURL: 29 країн профінансували озброєння Україні
*
За рік ініціатива PURL залучила майже $7 млрд на ППО та критичну зброю для України
*
У Польщі підтвердили запит від країни НАТО на МіГ-29 для України
*
Федоров відкинув пропозицію президента щодо нової посади
Федоров відповів президенту: «Я не погоджуюся на жодну іншу посаду, окрім посади міністра оборони»
*
Президент запропонував Федорову посаду віцепрем’єра з військових новацій
*
Ірландія виділить Україні €125 млн на посилення ППО
*
Глава МЗС Німеччини хоче отримати пояснення щодо змін у керівництві ЗСУ
*
Президент України: оточення путіна сигналізує Україні та її партнерам
*
Україна переносить війну вглиб росії. Як кремль може відповісти на далекобійні удари – Леся Бідочко та Андреас Умланд
Викладачка політології Києво-Могилянської їакадемії та аналітикиня Інституту європейської політики в Києві (ІЄПК) Леся Бідочко й аналітик ІЄПК та Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень при Шведському інституті міжнародних відносин Андреас Умланд у статті для National Interest доводять, що глибокі удари України перетворили війну на змагання між зростаючою вразливістю російського тилу та здатністю кремля адаптуватися. Вони окреслюють три можливі, але не взаємовиключні сценарії реакції Москви: пристосування до тиску, поступове пом'якшення воєнних цілей або ескалацію, зокрема проти Києва та цивільної інфраструктури. Головний висновок аналітиків полягає в тому, що самого лише економічного болю недостатньо, аби зламати авторитарний режим. Вирішальне значення має те, чи здатні українські далекобійні удари знижувати спроможність росії підтримувати й нарощувати бойовий потенціал швидше, ніж Москва адаптується до інноваційного циклу. Насамкінець автори наголошують, що для Європи йдеться про значно більше, ніж підтримку України: саме на українському полі бою нині формуються майбутній характер ведення війни та архітектура європейської безпеки.
*
Росія вдарила КАБами по виробництву снеків Star Brands у Павлограді, є загиблі
*
Україна тестує збиття «Шахедів» лазерною зброєю та турелями зі штучним інтелектом
*
Новий уряд відмовився від ідеї створення Координаційного центру з бронювання: не врахували зауваження міністерств і СБУ
*
Росіяни вдарили по об'єкту паливної інфраструктури у Житомирі, виникла пожежа
*
Сили оборони уразили танкер РФ у Чорному морі і понтонну переправу на захопленій частині Донеччини
*
Авіаудар РФ по Слов’янську: кількість постраждалих зросла до 14
*
Росіяни скинули п'ять КАБів на Запоріжжя - багато руйнувань, 18 поранених
*
Україна спільно з Raytheon вироблятиме ракети для Patriot - президент
*
Ворог протягом дня майже 40 разів атакував Дніпропетровщину, троє загиблих, десятки поранених
*
МВФ перерахував Україні майже $690 млн
*
Nova Post інтегрувалася з мережею польською Orlen Paczka, яка має тисячі пунктів видачі й поштоматів
*
«Нова пошта» інвестувала 30,5 млн грн у відділення самообслуговування та планує відкрити ще 11
*
«Аврора» відкрила 133 магазини та інвестувала понад 1,8 млрд грн у розвиток за перше півріччя 2026-го
*
Суд відмовив ДБР в арешті 32 млн грн Vyriy Industries, кошти повернули компанії
*
Президент пояснив, чому запропонував Свириденко посаду посла у США
*
Підсумки на дев'яту вечора
*
Bloomberg: росія оголосила свої води в Чорному морі небезпечними через українські дрони

*******
Всі, всі, всі на корабель
*
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ
1
Wildberries заявив, що не зобов'язаний платити за згорілий товар, і замість компенсацій запропонував кредити
2
У Росії за звинуваченням у держзраді заарештували восьмого з початку війни вченого-фізика
3
"Продати нікому". Блокада Азовського моря обвалила експорт російської пшениці до мінімуму за десятиліття
4
Росгвардію почали готувати до мобілізації
5
Росія змогла відновити менше половини пошкоджених дронами НПЗ
23 липня 2026
19:20
Найбільший енергоконцерн Франції оголосив про вихід із спільного з Росією ЗПГ-проекту в Арктиці
19:02
Держдума дозволила вдовам «героїв СВО» робити штучне запліднення за рахунок бюджету
18:55
Росіяни на тлі чуток про мобілізацію почали масово шукати способи виїхати з країни
18:13
Рубль у мінусі незважаючи на Brent дорожчий за $100/бар
18:09
Улюблений воєнкор Путіна зізнався у скуповуванні акцій американських компаній під час війни
18:07
Уолл-стріт падає після звітів техгігантів, акції Tesla втрачають 13%
17:53
Aramco пропонує більше поставок через єгипетський порт на Середземномор'ї на тлі загроз у Червоному морі
17:52
Росія може побудувати нафтовий хаб на Мадагаскарі
17:40
Україна звинуватила Росію у застосуванні дронів із збідненим ураном
17:39
Нафтогазові доходи бюджету РФ зростуть на 60% у липні 2026/2025 рр. - розрахунок Рейтер
17:25
Продавці на Wildberries поскаржилися, що їм компенсували менше половини вартості товарів, що згоріли
17:13
Довіра споживачів єврозони зміцнилася в липні - Єврокомісія
17:12
ISW: Кремль готується до нової мобілізації та введення воєнного стану
17:06
Банк «касира Путіна» вирішив збанкрутувати одну з найбільших мереж АЗС у столичному регіоні
17:04
Нафта підскочила понад $100 після атаки хуситів на саудівські танкери
16:46
Два танкери були атаковані при спробі підійти до терміналу КТК в ніч на 23 липня - джерела
16:43
Уолл-стріт відкрилася в мінусі через тривоги навколо витрат на ШІ, подорожчання нафти
16:39
Росія посіла перше місце в Європі через недоступність іпотеки
16:36
Частка золота в інвестпортфелі Держнафтофонду Азербайджа за 2 кв 2026 р. скоротилася до 31,4%
16:30
TotalEnergies заробляє на продажі російського ЗПГ $400 млн на рік
16:27
У Києві заявили, що російські удари паралізували судноплавство у чорноморському коридорі України
16:25
Резерви РФ зросли за тиждень на $0,5 млрд до $722,9 млрд
16:18
ЦБ ПАР несподівано зберіг відсоткову ставку на рівні 7,00%
16:17
Рубль у мінусі незважаючи на Brent по $100
16:04
Ф'ючерси на Уолл-стріт відступають: звіти техгігантів відродили тривоги про витрати на ШІ, нафта підскочила
15:55
Сотні російських дітей відправили на відпочинок до Північної Кореї
15:50
Росія вдарила авіабомбою по Павлограду на Дніпропетровщині. Троє людей загинули, 28 отримали поранення
15:49
ЄЦБ взяв паузу у підвищенні ставок, але крок угору у вересні залишається можливим
15:45
Казахстан знизив видобуток нафти через обмеження на КТК - Міненерго
15:42
Заявки на допомогу з безробіття в США за тиждень несподівано скоротилися
15:33
Казахстан знизив видобуток нафти через обмеження на КТК - Міненерго Казахстану
15:29
Євро розширив спад, доходність Bunds знизилася після рішення ЄЦБ
15:18
ЄЦБ зберіг ключову ставку на рівні 2,40%, як і очікувалося
15:13
Нафта з Росії пропонується покупцям в Індії вже без знижок
15:10
Дрон ударив по турецькому суховантажу поруч із Новоросійськом. Одна людина загинула
15:09
TotalEnergies вийде з проекту Арктик СПГ-2 - гендиректор
15:05
Google оштрафована в ЄС на $1 млрд, але може уникнути подальших автомобілів
14:50
Акції EM зростають через оптимізм навколо ШІ, валюти також піднімаються
14:46
Путін зажадав від мільярдерів та держкомпаній грошей на прискорення економіки
14:40
Суд у РФ зобов'язав німецький Rheinmetall заплатити 47 млн ​​євро за невиконаний через санкції контракт
14:32
ЄС запровадить санкції проти НПЗ Білорусі, які постачають до Росії бензин
14:20
У Підмосков'ї вибухнув газ у багатоквартирному будинку. Одна людина загинула
14:11
За організацію найбільшої схеми розкрадання з бюджету на 1,2 трильйона рублів відсидить директор податкової довідкової
14:09
ЦБ Туреччини зберіг ключову ставку на рівні 37%
14:06
У Підмосков'ї розбився новий російський винищувач Су-57
13:53
Золото падає майже на 1% на тлі перспективи підвищення ставок у США
13:49
Повернення індійської рупії до рекордних мінімумів відображає суперечку всередині ЦП щодо інтервенцій
13:41
Закуплені Росгвардією глушилки для дронів на 1 мільярд рублів виявилися непрацездатними
13:27
Майже 90% автомобілів кандидатів до Держдуми виявилися іномарками
13:26
Газ у Європі у піків 4міс на тлі конкуренції за постачання, ескалації на Б.Сході
13:25
Рубль дешевшає незважаючи на наближення котирувань Brent до $100/бар
13:15
Депутат Держдуми, який просував блокування в інтернеті і держмесенджер Мах, купив земельні ділянки майже на 1 мільярд рублів
12:59
ПРОГНОЗ-ЄЦБ візьме паузу у підвищенні ставок, але може дати сигнал про подальше посилення ставок.
12:46
Кремль не бачить нової динаміки у переговорах щодо України після зустрічі Лаврова та Рубіо
12:45
Хусіти повідомили, що атакували саудівські танкери у Червоному морі.
12:45
Кремль знизив цільовий результат «Єдиної Росії» на виборах до Держдуми до 45% голосів
12:40
Продажі Nestle за 2кв перевершили очікування
12:17
РФ збільшила видобуток природного газу в I півріччі 2026 р. на 4,7% - Росстат
12:11
Євросоюз затвердив 21-й пакет санкцій проти Росії без заборони на перевезення ЗПГ та жорстких обмежень щодо віз
12:05
Лавров на зустрічі з Рубіо вимагав припинити постачання озброєнь Україні
12:00
Операційний прибуток Hyundai Motor у 2 кв. впав на 21%, не дотягнувши до прогнозів
11:50
Російські ритейлери одягу стали масово розпродувати товари зі знижками до 90% через ризик закриття
11:49
Прибутковість Bunds у піку 15 років перед засіданням ЄЦБ
11:42
Рубіо назвав переговори з Лавровим відвертими
11:37
Казахстан знизив видобуток нафти після зупинки прокачування по КТК-джерела
11:37
Європейські акції падають у день засідання ЄЦБ
11:35
Розвідка США запідозрила Росію у допомозі Ірану під час ударів по об'єктах ЦРУ на Близькому Сході
11:22
Юань стабільний до долара, фіксинг ЦБ Китаю підкріплює силу валюти
11:18
ММК у 2 кв 2026 р. отримав чистий збиток 16,6 млрд р
11:04
Україна за тиждень вибила 8% логістичних потужностей найбільшого російського маркетплейсу
11:00
Чистий прибуток TotalEnergies у 2 кв. підскочив на 67% за рахунок зростання цін на нафту
10:57
Посли країн ЄС погодили 21-й раунд санкцій щодо РФ - дипломати
10:51
Залишки на коррахунках у Нацбанку Казахстану на 22 липня зросли до 3,895 трлн тенге
10:46
Євро на шляху до тижневого піку в очікуванні рішення ЄЦБ
10:26
МЗС РФ: Лавров та Рубіо обговорили Україну та двосторонні відносини
10:23
Посли країн ЄС погодили 21-й раунд санкцій щодо РФ - дипломат
10:22
Україна атакувала склад Wildberries у Воронежі, НПЗ в Ульянівській області та нафтостанцію у Башкортостані
10:18
Нафта росте 5-й день поспіль на тлі загострення ризиків для судноплавства на Б.Сході
10:16
Влада задумала перетворити «Держпослуги» на соцмережу з сімейними чатами та пропагандистськими новинами
09:55
Alphabet прозвітувала про виручку за 2кв вище за оцінки, знову підвищила прогноз капзатрат
09:52
Рубль дешевшає до долара та євро після зміцнення за підсумками середовища
09:35
Експірація великих FX-опціонів у четвер
09:32
Tesla відзвітувала про прибуток у 2кв нижче за очікування
09:23
Уолл-стріт закрилася в мінусі, у фокусі - звіти компаній, зростання цін на нафту
09:20
У Росії впало споживання мобільного інтернету через регулярні відключення зв'язку
09:19
Німеччина видала заводу з виробництва ядерного палива дозвіл на співпрацю з Росатомом
08:54
Хусіти повідомили, що атакували саудівські танкери у Червоному морі.
08:46
Перша майже за рік зустріч Лаврова з Рубіо тривала лише 35 хвилин.
08:30
Основні події дня – 23 липня
08:26
Посли країн ЄС не змогли домовитися про 21-й раунд санкцій проти РФ
08:02
WaPo: Трамп може розпочати військову операцію в Малі, де знаходиться «африканський корпус» Путіна
00:58
Німеччина дозволила «дочці» французької Framatome зайнятися разом із Росією виробництвом паливних елементів
00:19
Засновниця Wildberries заявила про початок виплат компенсацій продавцям за товари, що згоріли.
22 липня 2026
23:22
Держава з 2027 року запровадить тотальний контроль за зміною цін у магазинах
23:09
Росія заборонила судам підходити вночі до порту Новоросійська через атаки БПЛА
21:53
Президент України заявив про необхідність «миру з гідністю» після повідомлень про відмову Путіна від територіальних поступок
20:50
Банки попросили 2 трильйони рублів у ЦП після масової втечі клієнтів у готівку
20:24
Найбільший російський розробник систем управління базами даних скоротить майже третину персоналу через фінансові проблеми
20:11
Росстат зафіксував сильний за 20 років обвал випуску нафтопродуктів після ударів по НПЗ
19:40
Виробництво алюмінію в РФ в січні-червні 2026 р. зросло на 7,4% р/р - Росстат
19:32
"Яндекс маркет" і Ozon після ударів по складах Wildberries зняли з себе відповідальність за втрату товарів при атаках
19:20
Виробництво е/енергії в РФ зросло на 0,5% в січні-червні - Росстат
19:19
Падіння виробництва нафтопродуктів і коксу до прискорилося до 21,7% у червні 2026/2025 рр. - Росстат
19:19
Ціни промвиробників у РФ у червні знизилися на 0,1%
19:18
Виробництво легкових автомобілів у РФ у червні зросло на 73,2% р/р - Росстат
19:17
Спікер Держдуми заявив, що ухвалює закони лише на прохання росіян
19:16
Тижнева інфляція в РФ зберегла темпи перед рішенням ЦП про ставку
19:07
Зростання цін на бензин на АЗС у РФ сповільнилося до 1,7% за 14-20 липня - Росстат
19:04
Промвиробництво в РФ у червні зросло на 0,6% р/р, краще за прогнози
*
FT: росія почала імпортувати бензин з Індії після ударів по НПЗ
*
У рф заявили про удари по складах Wildberries: збитки можуть сягнути 60 млрд рублів
*
Вибухи й пожежа: дрони уразили нафтоперекачувальну станцію на Уралі
*
Нафтогазові доходи Росії у липні підскочать на 60% через зростання світових цін на нафту – Reuters
*
Казахстан майже вдвічі скоротив видобуток нафти через українські удари по терміналах КТК – Reuters
*
Українські дрони за тиждень спалили 10% складських потужностей Wildberries – росЗМІ
*
21-й пакет санкцій ухвалений: ЄС вдарив по енергетиці, фінансовому сектору та криптопослугах РФ
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім