Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом на 26.04.2025

1. росіянам радять готуватися до нового підвищення податків через обвал цін на нафту.  

- Влада рф може знову підвищити податки для громадян та бізнесу, аби компенсувати провал нафтогазових доходів і стрімке спустошення Фонду національного добробуту (ФНД).  

- Бюджет на 2025 рік складався з розрахунку $69,7 за барель нафти Urals. Але через торгові війни Дональда Трампа і рішення ОПЕК+ наростити видобуток ціна Urals впала до $59 у березні й нижче $50 у квітні.  

- Як результат, у I кварталі росія втратила 10% нафтогазових доходів, а за підсумками квітня спад може сягнути 22%.

- Мінфін оголосив про реформу бюджетного правила: поріг "ціни відсічення", при якій дозволено використовувати кошти ФНД, знизять із $60 до $50 за барель. Це означає урізання витрат на 1,5–1,8 трлн рублів.

- Проте скоротити видатки буде важко, тож зростає ймовірність підвищення податків у 2026 році. До того ж, скорочення витрат призведе до уповільнення економіки.

2. російський супутник, імовірно пов'язаний із космічною ядерною програмою, вийшов з ладу.  

- російський супутник «Космос-2553», який у США пов'язують із програмою розробки нового типу ядерної протисупутникової зброї, ймовірно, більше не працює, згідно з даними аналітичних центрів.  

- Вашингтонський Центр стратегічних і міжнародних досліджень, аналізуючи спостереження компанії LeoLabs, заявив, що супутник демонструє ознаки «неконтрольованого обертання», що переконливо свідчить про втрату функціональності.  

- «Космос-2553» перебуває на орбіті на висоті близько 2000 км у зоні підвищеної радіації, якої зазвичай уникають супутники зв'язку й апарати дистанційного зондування Землі.

- Перші ознаки аномального руху супутника були зафіксовані радарами LeoLabs у листопаді 2024 року, а в грудні спостереження підтвердили, що супутник перебуває у некерованому обертанні.

- Раніше повідомлялося, що США мають докази того, що «Космос-2553» є частиною російської програми зі створення орбітальної ядерної зброї, яка може знищувати цілі мережі супутників, зокрема системи Starlink компанії SpaceX.

- кремль заперечує розробку ядерної зброї в космосі. путін заявляв, що росія «категорично проти розміщення ядерної зброї на орбіті».

3. Під 82% річних: росіяни масово закладають авто заради мікропозик.  

- У росії стрімко зростає кількість мікропозик під заставу автомобілів — такий «обхідний маневр» став відповіддю на спроби Центробанку обмежити незабезпечене кредитування громадян із високим борговим навантаженням.

- За даними самого ЦБ, лише за пів року частка таких заставних позик зросла вп’ятеро — з 3% у III кварталі 2024 року до 15% у I кварталі 2025-го.

- Повна вартість таких мікропозик, за оцінкою регулятора, перевищує 82% річних. Зважаючи на це, ЦБ вирішив обмежити видачу мікрозаймів і банківських кредитів під заставу авто, аби зупинити поширення цієї схеми.  

- На тлі стагнації доходів і зростання вартості життя, заклад авто — часто єдина можливість отримати готівку для росіян, які не проходять скоринг на звичайний кредит.

4. Трамп довірив переговори з рф девелоперу, який веде спільний бізнес із олігархом Блаватником, він знаходиться під українськими санкціями.  

- Дональд Трамп відсторонив генерала Кіта Келлога від участі в переговорах з росією через «конфлікт інтересів» — його донька працює в американському агентстві, яке постачає медпрепарати Україні.  

- Водночас жодних застережень у Трампа не викликає бізнесмен Стів Уіткофф, якому він фактично передав переговорну роль. Уіткофф — девелопер із Нью-Йорка, без дипломатичного досвіду та офіційних повноважень, але з тісними зв’язками з самим Трампом.  

- Партнером Уіткоффа у багатомільярдних угодах із нерухомістю у Нью-Йорку, Палм-Біч та Флориді є мільярдер Леонард Блаватник (раніше — Леонід), уродженець Одеси, який емігрував до США, а нині має громадянство США та Великої Британії.  

- Блаватник посідає 39 місце у списку найбагатших людей світу зі статками $37,3 млрд. Він перебуває під санкціями України як «загроза національній безпеці».  

- Нещодавно, у лютому 2025 року, Уіткофф та Блаватник уклали чергову спільну інвестицію в об'єкти нерухомості на $85 млн.  

- Попри це, участь Уіткоффа в переговорах не вважається проблемою для оточення Трампа.

5. Данія звинувачує росію в спробах посварити її зі США через фейки про Гренландію.

- Служба військової розвідки Данії заявила, що росія поширювала дезінформацію про Гренландію, намагаючись спровокувати конфлікт між Данією та США.  

- За даними відомства, у соцмережах поширювали фейкову новину про те, що нібито один із членів данського парламенту хотів заручитися підтримкою росії, щоб завадити приєднанню Гренландії до США.  

- Кампанія була частиною ширшої стратегії москви із розпалювання ворожнечі в трансатлантичних відносинах та підриву підтримки України на Заході.  

- Операція відбулася у січні на тлі загострення суперечок між Данією та США, викликаних заявами Дональда Трампа про бажання «на 100%» взяти Гренландію під контроль у цілях нацбезпеки.  

- У лютому внутрішня розвідка Данії застерігала про ризик інформаційних операцій на тлі виборів на острові. Проте голосування відбулося без масштабного втручання іноземних спецслужб.

6. Євродепутати закликали Грецію зупинити продаж танкерів росії.  

- Понад 30 депутатів Європарламенту з групи «Друзі європейської України» звернулися з листом до прем'єр-міністра Греції Кір'якоса Міцотакіса, закликавши його вжити активних заходів для недопущення подальшого продажу грецьких суден російським структурам або компаніям із неперевіреним походженням.

- Євродепутати наголошують, що за даними Інституту Брукінгса, грецькі судноплавні компанії є найбільшими постачальниками суден для російського «тіньового флоту».  

- Вони підкреслили, що цей флот допомагає росії обходити санкції ЄС, загрожує екології та безпеці Європи, зокрема через перевалку нафти з судна на судно біля грецьких берегів. Такі операції є «екологічною бомбою уповільненої дії», йдеться у зверненні.  

- За підрахунками, російський «тіньовий флот» складається приблизно з 600 танкерів, завдяки яким москва продає нафту за цінами вище обмежень G7, отримуючи мільярди євро для фінансування війни проти України

Більше на https://t.me/Omelyan_News