Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочалась основна сесія національного мультипредметного тесту. Першими участь у вступних випробуваннях візьмуть випускники минулих років. Водночас переважна більшість цьогорічних 11-класників будуть складати НМТ пізніше, після завершення навчального року.

Три європейські країни закликали ЄС обмежити доступ дітей до соцмереж. Іспанія, Греція та Франція закликають Європейську Комісію терміново запровадити загальноєвропейську систему верифікації віку та встановити мінімальний вік для доступу до соціальних мереж.

Додаткові обов’язки сприяють вигоранню вчителів, – омбудсмен. За словами Надії Лещик, вона отримує звернення від вчителів про перевантаження обов'язками, які не передбачені посадовими інструкціями. Це сприяє професійному вигоранню та залишенню професії.

Завершено реєстрацію на іспити в магістратуру й аспірантуру. Учасники, зареєстровані на основну сесію вступних випробувань у магістратуру та аспірантуру, до 12 червня отримають у цих кабінетах запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування.

МОН презентувало дашборд стану загальної середньої освіти. Дашборд дає змогу аналізувати стан загальної середньої освіти, зокрема за такими індикаторами: кількість учнів і вчителів, мережа закладів освіти, рівень фінансування – у розрізі громад, областей і на національному рівні.

Держзамовлення у військових вишах збільшено на 20%. Прийом документів для здобуття вищої військової освіти здійснюють 18 закладів освіти. Наразі триває подання документів від вступників, що відбувається двома способами: через ТЦК та СП або безпосередньо до військового вишу.

МОН затвердило програму ЄВВ для майбутніх аспірантів. Тест для майбутніх аспірантів буде складатись з чотирьох розділів. Для подолання порогового бала вступник в аспірантуру під час іспиту має набрати щонайменше 25 тестових балів з 100 можливих.

Кожна четверта українська дитина розглядає можливість еміграції. Основними мотиваціями для переїзду за кордон діти називають більше можливостей (79%), бажання побачити світ (63%) та кращу освіту (39%). Безпековий чинник є лише четвертим за важливістю.