Не дивуйтесь, що я вам підсовую статтю з «Bloomberg» про якісь там парламентсько-урядові розклади у Болгарії. Але це потрібно для розуміння того, як українським атомним корумпантам підірвали аферу з рашистськими блоками.
Зеленський так хотів їх купити для продовження Великого будівництва на Хмельниччині, що нагнув Раду на дозвіл купити рашистське старе барахло, яке валялось на складі в Болгарії більше десяти років. Воно там валялось з тих пір, як Болгарія на черговому витку свого геополітичного маятника вирішила відмовитись будувати АЕС з вже купленими у Роіссі реакторів. І коли до них прийшли наші аферисти, яким блоки треба як привід для включення грошової бетономішалки на ХАЕС, то болгари викотили умову – продамо мінімум за 600 мільйонів доларів, які вони винні Роіссі за ті блоки. Наші погодились, почались торги, і болгари навіть тут же уклали угоду з США про те, що побудують у себе АЕС на американських реакторах. На цьому фоні енергетики Зеленського виглядали особливо дико. Бо все це було вже як Трамп прийшов до влади. І наші замість пропозиції купувати все американське оголтєло лізли за рашистським барахлом.
Здавалося б уже все. Зеленський продавив через Раду закон, на який більше року навіть у «Слуг народу» не вистачало голосів. І от тут нам повезло з болгарськими внутрішніми тьорками. Там гавкнула правляча коаліція. І для докупки голосів влада вирішила посилити співпрацю з тими фракціями, що не в правлячій коаліції. І нада ж таке – вони контролюються місцевим корупціонером, на якого США наклали санкції. Плюс зросла роль проросійської партії соціалістів. І на цьому дикому замєсі Болгарія хнову хитнулась в рашистський дискурс. Вони знову вже не хочуть в єврозону і… не хочуть продавати тепер рашистські реактори))) Бо атомна енергетика - це ж геополітична історія. Чий атомний блок, того потім і сервіс з паливом на десятиріччя вперед.
Але українським корумпантам не раджу здаватись))) Як я вже розповідав раніше, в розпал торгів з Україною болгари провели нову оцінку старих реакторів на складі. І оцінили їх вже дорожче – у 1,1 мільярда доларів. Тобто валяючись на складі залізяки набрали державної ваги. А отже є можливість пропонувати болгарам більше. «Слуга народу» Жупанін (він з недавніх пір став гарячим прихильником купівлі рашистського барахла) відразу викотив чутку, що болгари просто хочуть вже 700 мільйонів, тому і шантажують нас зупинкою продажу.
Однак після тої чутки болгари щось не дуже передумали. Тому пропоную команді Зеленського зайти з козирів – запропонувати тамошнім корупціонерам зразу 1,1 мільярда з розподілом отих додаткових півмільярда десь не в Україні, а через якісь посередницькі юрфірми. Нєнуашо)) Понятно шо болгари мнуться між Роіссєй і Заходом, але ж вони ще й корупцією нормально можуть тойво))))
А всім нормальним скажу – оті гроші замість нахер непотрібних зараз реакторів ми мали б направити на придбання заводу по випуску ракетних двигунів, щоб не залежати у цьому від примхливих союзників і мати змогу засипати рашистів як вони нас.
Парламентські вибори в Болгарії: Правляча коаліція втрачає більшість
Правляча коаліція Болгарії втратила більшість у парламенті після виходу однієї з партій-засновниць, що свідчить про те, що багаторічна політична криза в країні може спалахнути знову.
Колишній прем'єр-міністр Бойко Борисов, який очолює найбільшу партію в парламенті, тепер буде змушений покладатися на сили, які формально не входять до його правлячого альянсу після того, як фракція «Демократія, права і свободи», що традиційно представляє етнічних турків, вирішила вийти з коаліції.
Після виборів у жовтні минулого року партія Борисова «Герб» очолила широкий альянс, до якого входять дружні до Росії соціалісти та ще одна антиістеблішментна партія. Тепер вона матиме 102 депутати у скупщині, що складається з 240 членів.
Балканська країна загрузла в політичному паралічі відтоді, як масові антикорупційні протести у 2021 році повалили уряд Борисова і поклали край його політичному домінуванню. Сім наступних виборів не змогли сформувати стабільну більшість, хоча його партія здобула на них найбільше голосів.
«Ми більше не можемо і не будемо підтримувати більшість, яка продовжує і розвиває модель кулуарного правління, корупції та інституційного свавілля», - заявив заступник голови партії “Демократія, права і свободи” Валентин Тончев журналістам у вівторок у Софії.
Уряд прем'єр-міністра Росена Желязкова вже мав крихку більшість після того, як за рішенням суду перерахунок голосів на останніх виборах змінив склад болгарського парламенту.
Її потенційний розпад може призвести до нових виборів і, ймовірно, перекреслить надії Болгарії на приєднання до єврозони на початку наступного року. Політична криза вже відклала запровадження євро, а також ускладнила доступ до фінансування Європейського Союзу, змусивши уряд підняти витрати майже до межі, передбаченої правилами блоку.
Борисов неодноразово звинувачував своїх критиків у спробах зруйнувати процес запровадження євро.
Тепер Желязкову доведеться більше покладатися на підтримку законодавців на чолі з Деляном Пеєвскі, колишнім медіа-магнатом, який перебуває під санкціями за корупцію в США і Великобританії. Пеєвський, якого вважають обличчям хабарництва в Болгарії, є незручним партнером по коаліції, але він неодноразово заявляв, що не дасть уряду впасти.
Тончев заявив, що партія «Демократія, права і свободи» вийшла з правлячої коаліції на знак протесту проти впливу Пеєвського. Партія перебуває в юридичній і політичній боротьбі з олігархом за свою назву і спадщину відтоді, як внутрішній розкол призвів до того, що Пеєвський сформував інший блок з деякими її членами.
Інші партії коаліції «демонструють, що вони служать» інтересам Пеєвського, сказав Тончев, додавши, що «Демократія, права і свободи» продовжуватиме підтримувати деякі ініціативи коаліції в парламенті.
Кабінет міністрів вже вдруге очікує вотуму недовіри пізніше цього тижня через нездатність боротися з хабарництвом. Пропозиція навряд чи пройде, оскільки Пеєвський та інша опозиційна партія заявили, що не підтримають її.