"Понеділок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Понеділок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
ООН скорочує допомогу переселенцям в Україні через брак фінансування
*
Хамас оголосив про готовність до п'ятирічного перемир'я
*
Майже через 100 днів опитування показують, що більшість американців вважають, що за Трампа економіка погіршується
*
Міністр фінансів Скотт Бессент захищає «стратегічну невизначеність» торгових переговорів Трампа: «Ніхто не може створити цей важіль краще»
*
Трамп: Я думаю, що Путін, можливо, просто «водить мене за ніс»
*
Дональд Трамп напав на одну з провідних американських юридичних фірм. Рішення дати відсіч фірма прийняла всього за дві години.
*
На Трампа тиснуть, щоб він швидко уклав торговельні угоди до закінчення тарифної паузи
*
Девід Сакс порівняв час перебування Ілона Маска в DOGE з придбанням Twitter
Девід Сакс порівняв рішення Ілона Маска скоротити свій час в DOGE з підходом мільярдера до управління Twitter під час придбання компанії.
*
Рейтинг Трампа стрімко падає – WP
Загальний рейтинг американського президента нижчий, ніж був лише два місяці тому.
*
У США на Трампа подають в суд через митну політику
Скарги до суду подають як чиновниками, так і приватні компанії
*
Держсекретар США зробив заяву про завершення війни в Україні
США очікують важливі рішення у переговорах про мир в Україні наступного тижня
*
Трамп сказав, чого очікує від Путіна: Повинен припинити обстріли та підписати угоду
Дональд Трамп назвав «приємною» зустріч з Володимиром Зеленським у Ватикані та зазначивши, що розчарований Росією, яка запускає ракети під час переговорів
*
Волтц: Дональд Трамп сам прагнув зустрітися з Володимиром Зеленським у Ватикані, щоб обговорити питання припинення війни, розв’язаної Росією проти України
*
Рубіо вважає, що нові санкції проти Росії «прирекли б на ще два роки війни»
Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції
*
Перемир'я в Україні як ніколи близько, але навряд воно стане перемогою для України – The Telegraph
*
У Білому домі відзначили продуктивність переговорів Трампа і Зеленського
*
Цей тиждень буде критичним щодо визначення подальших зусиль США щодо війни
*
Падіння долара за Трампа стало найбільшим за понад 50 років
*
Трамп змушує світ обмежити зв'язки з Китаєм – Foreign Policy
*
NYT: Перші 100 днів Трампа стали подарунком для путіна
*
Номер міністра оборони США виявився у відкритому доступі – NYT
*
Колишній радник Трампа: США грають на руку москві
*
Трамп переоцінює Китай і недооцінює росію – WP
*
Трамп підписав указ про розширення глибоководного видобутку рідкоземельних мінералів у США
*
Трамп має намір запропонувати Саудівській Аравії найбільший пакет озброєння – Reuters
*
Кількість загиблих унаслідок наїзду автомобіля на учасників вуличного свята у канадському Ванкувері зросла до 11, десятки людей поранені, деякі перебувають у критичному стані.
*
Президент Володимир Зеленський висловив співчуття з приводу трагедії на філіппінському фестивалі у канадському Ванкувері, де автомобіль в'їхав у натовп, убивши та поранивши невинних людей
*
Полковник Британії: Мир на умовах Трампа зробить росію сильнішою
*
Стармер: Припинення вогню в Україні можливе до літа, але не на умовах Трампа
*
Два британські видання, пов’язані з армією, більше десяти років ненавмисно публікували в інтернеті дані про військових Сил спеціальних операцій країни
*
The Economist: Більшість африканських країн обрали б росію, а не Україну
*
У Великій Британії створили перші прототипи нових бойових танків Challenger 3
*
У Британії представили нові правила захисту дітей в інтернеті
*
Франції поки що не є учасницею переговорів про мир в Україні, але низка її ідей, зокрема стосовно «коаліції охочих», вже втілюються в життя.
Про це французький фахівець з геополітики Ніколя Тензер сказав в інтерв’ю Radio France.
«Ми (Франція – ред.) не ведемо переговорів. Те, що було зроблено, – це обмін думками, дискусії, ми добре організовуємо зустрічі. А переговори передбачають, що ви маєте щось дати в обмін. Це те, що любить Трамп», - пояснив він.
За словами Тензера, передчасно говорити про те, що існує якийсь «стіл переговорів» за участю європейців, зокрема Франції.
«Ми ще не дійшли до цього з Росією. Але місце Франції є надзвичайно важливим. Насамперед тому, що сьогодні низка її ідей, зокрема «коаліція охочих», є такими, які втілюються в життя», - вказав політолог.
При цьому він висловив жаль, що з моменту першої заяви Макрона про можливу відправку військ в Україну за будь-яких обставин ця ідея еволюціонувала у формування сил стримування «в рамках можливої мирної угоди, контурів якої ми абсолютно не бачимо».
На думку експерта, не варто також обнадіюватися через останні слова Трампа про сумніви в правдивості намірів Путіна.
«Проблема в тому, що у Трампа є певна когнітивна непостійність. Тобто він може щиро думати, що Путін, зрештою, обдурив його. А потім, через три дні, наполягати на протилежному. Просто тому, що Венс, Віткофф або хтось інший з його оточення вкладе йому у голову протилежне. Ці люди мають глибоку ідеологічну змову з Росією з причин, пов'язаних з ненавистю до демократії, Європи, міжнародного права, всього, що ми знаємо і цінуємо тут», - пояснив Тензер.
Після зустрічі із Зеленським у Римі Макрон заявив, що Україна готова до беззастережного припинення вогню та до співпраці з американцями і європейцями задля реалізації цього плану, а Франція продовжить таку роботу в рамках «коаліції охочих».
*
Міністр внутрішніх справ Франції Брюно Рітайо не відкидає ймовірності, що вбивство вірянина в мечеті на півдні країни було антимусульманським актом
*
Лідери Данії Метте Фредеріксен і Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен домовилися зміцнити співпрацю у відповідь на заяви президента США Дональда Трампа про зацікавленість у придбанні острова.
Про це повідомляє Reuters.
«Ми перебуваємо в такій зовнішньополітичній ситуації, яка означає, що ми повинні зближуватися», - заявив прем'єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен на спільній пресконференції зі своєю данською колегою Метте Фредеріксен у неділю, 27 квітня, під час візиту до Копенгагена.
Глава уряду Данії сказала, що її країна готова інвестувати більше в Гренландію та підтримувати її фінансово.
Вони також заявили, що тільки гренландці можуть вирішити майбутнє острова.
Раніше Данія закликала до посилення оборонної співпраці зі Сполученими Штатами, і Нільсен, і Фредеріксен заявили в неділю, що вони віддані зміцненню оборони в регіоні.
Зазначається, що візит Нільсена до Данії відбувся після місяців напруги через неодноразові заяви Трампа про те, що Гренландія має стати частиною Сполучених Штатів.
*
Данська розвідка: росія поширювала фейки про Гренландію, щоб зруйнувати відносини зі США
*
Прем'єрка Італії назвала переговори Трампа і Зеленського важливим кроком до миру
*
Орбан заявив про намір "переробити" ЄС, а не залишати його
*
Орбан закликав угорців проголосувати проти вступу України до ЄС на загальнонаціональному опитуванні
*
Швейцарія увійшла до "привілейованої групи" країн для переговорів зі США щодо тарифів
*
Посол США: Зобов’язання, які раніше країни-члени Північноатлантичного Альянсу на себе взяли щодо збільшення витрат на оборону у 2% ВВП, нині вже є недостатніми
*
США погодилися, що росія є довгостроковою загрозою – Рютте
*
​Естонія має намір довести оборонні видатки вище плану – до 5,4% ВВП
*
росія ігнорує припинення вогню вже майже 50 днів, потрібен більший тиск – Зеленський
Українські військові продовжують активні захисні дії на Курщині та Бєлгородщині: Сирський доповів президенту про ситуацію на фронті
*
За час від 11 березня, коли Україна погодилась на американську пропозицію припинення вогню, Росія застосувала проти України майже 8,5 тисячі авіабомб, 200 ракет різних типів та три тисячі ударних дронів типу Shahed
*
У Києві 17-18 травня відбудеться благодійний забіг із перешкодами Spartan Race на підтримку Головного управління розвідки Міністерства оборони
*
У межах чеської ініціативи Україна з початку року станом на кінець квітня отримає 400 тисяч великокаліберних боєприпасів
*
Протягом 27 квітня на фронті сталося 123 боєзіткнення Сил оборони України з російськими загарбниками, найбільше - на Покровському напрямку, де ворог здійснив 42 штурмові та наступальні дії
*
Унаслідок удару російського безпілотника по приватному будинку в Синельниківському районі Дніпропетровської області загинув чоловік
*
Українські військові зберігають присутність на території Росії та продовжують виконувати завдання у Курській і Бєлгородській областях
*
В Ізюмському районі Харківської області автомобіль наїхав на вибуховий пристрій - троє людей, які перебували в ньому, зазнали поранень
*
Унаслідок російських обстрілів Нікопольського району на Дніпропетровщині протягом дня 27 квітня постраждала пенсіонерка, пошкоджені будинки, різні інфраструктурні об’єкти, електро- та газові мережі.
*
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підбив підсумки візиту української делегації до США цього тижня на Spring Meetings Світового банку та МВФ
За його словами, це був насичений візит, під час якого відбулась низка переговорів з ключовими фінансовими інституціями, включно з МВФ, Світовим банком та ЄБРР.
«Важлива зустріч із міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій окремою темою розмови була угода між нашими країнами. Над документом працюють юридичні команди. Маємо хороший прогрес. Головне - чітко визначили наші "червоні лінії", угода має відповідати європейським зобов’язанням, а також не суперечити Конституції та законодавству України. Вона має обов'язково бути ратифікованою парламентом. Досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання», - зазначив Шмигаль.
За його словами, Україна і надалі отримуватиме підтримку від партнерів. Фінансування на 2025 рік повністю забезпечене, включаючи покриття дефіциту в $39 мільярдів із допомоги міжнародних партнерів.
Вже є часткові домовленості на 2026–2027 роки. Основні джерела: програма МВФ, Ukraine Facility та доходи від заморожених російських активів (ЕRА). Триває активна робота над залученням нових ресурсів.
«Відновлення України - одна з ключових тем на полях Spring Meetings. Обговорили довгострокові перспективи з американським бізнесом та фінансовими партнерами. Провели продуктивну зустріч з лідерами аналітичних центрів, де ішлося про необхідність залучення нових технологій та нових ресурсів для економічного зростання після війни», - підкреслив Шмигаль.
У США українська делегація також обговорила використання російських заморожених активів.
«Україна вже має підтверджені $50 мільярдів доходів від заморожених російських активів, які ми використовуємо для бюджетних потреб, фіксування військових видатків та швидкого відновлення. Але наша ціль - повна конфіскація. Окрім їхньої конфіскації, запропонували запровадження спеціального мита на імпорт російських товарів, надходження від якого будуть спрямовуватися у фонд відновлення України. Це економічний механізм репарацій, що дозволяє діяти без очікування політичних змін у Росії», - наголосив Шмигаль.
Він зауважив, що санкції проти Росії залишаються важливим інструментом тиску, адже агресор постійно намагається їх послабити і додав, що Україна має розуміння в цьому питанні.
Як повідомляв Укрінформ, українська делегація на чолі зі Шмигалем перебувала у Вашингтоні з робочим візитом. За її участю в столиці США відбулося відкриття «Українських інноваційних днів».
У межах візиту Шмигаль, зокрема, поспілкувався зі студентами Університету Джорджа Вашингтона.
23 квітня у Вашингтоні Прем'єр зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом. Сторони обговорили питання економічного співробітництва, домовилися розпочати роботу над зоною вільної торгівлі між державами.
*
АТ «Укрзалізниця» із 6 травня запускає новий регіональний потяг №815/816, який з'єднає Коломию, Івано-Франківськ, Львів і Луцьк.
*
На програму розмінування сільгоспземель цьогоріч виділили ₴3 мільярди
Від громадян уже надійшло 426 заявок на розмінування аграрних земель за державною програмою компенсацій
*
Світоліна пробилася до 1/8 фіналу турніру WTA у Мадриді
У Мадриді (Іспанія) триває турнір Жіночої тенісної асоціації (WTA 1000) із призовим фондом $8,963 млн.
*
Людмила Кіченок - у чвертьфіналі турніру WTA у Мадриді в парному розряді
У Мадриді (Іспанія) триває турнір Жіночої тенісної асоціації (WTA 1000) із призовим фондом $8,963 млн.
*
Мжнародний фестиваль класичної музики Kharkiv Music Fest проходитиме цьогоріч із 2 травня по 10 червня
*
Лавров зробив заяву про ЗАЕС та поступки для миру з Україною
Глава МЗС рф відмовив США в ідеї контролювати ЗАЕС
*
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
*
Південна Корея і КНДР на кордоні відкрили стрілянину
*
Кількість загиблих після потужного вибуху в найбільшому комерційному порту Ірану - Шахід Раджаї в місті Бандар-Аббас - зросла до 40
*
Деякі підрозділи російських строковиків беруть безпосередню участь в активних діях у Курській області
*
Державне управління з регулювання ринку Китаю (SAMR) наполягає на проведенні всебічної антимонопольної перевірки запланованого компанією CK Hutchison з Гонконгу продажу низки портів, зокрема Панамського каналу
*
Китай захопив в'єтнамський острів Сенд-Кей
*
Китай готується до затяжної економічної боротьби через тарифи Трампа — The Guardian
*
Голова міноборони Пакистану заявив про ядерну загрозу
*
рф відповіла ядерними погрозами на заклик Трампа посилити оборону ЄС – ISW
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім