ПОСАДКА ЦИБУЛИННИХ РОСЛИН ВОСЕНИ

ПОСАДКА ЦИБУЛИННИХ РОСЛИН ВОСЕНИ

Ці рослини бажано висаджувати наприкінці дачного сезону, тоді вже наступного року вони гарантовано вразять красою своїх квіток.

Тюльпани, нарциси, як і будь-яка рослина, потребують час на укорінення. Саме тому експерти радять висаджувати їх восени, тоді навесні вони одразу підуть у ріст і зацвітуть.

Щодо строків посадки орієнтуйтесь насамперед на погоду у вашій місцевості. Цибулинні рослини укорінюються приблизно за температури 10 °С. Якщо висадити їх за більш теплої погоди, активно піде в ріст надземна частина. Цього не має бути, оскільки така рослина не здатна пережити зиму. Тому має сенс не поспішати, а дочекатися прохолоди й для надійності (на випадок неочікуваних заморозків) замульчувати квітник.

Загалом висаджувати восени рослини треба у вересні – жовтні, на півдні України чи за теплої затяжної осені можна й у першій половині листопада. Головне, щоб цибулини встигли укорінитися до заморозків.

У другій половині вересня першими треба селити у квітнику дрібноцибулинні – мускарі, гладіолуси, іриси, крокуси, пушкінію, сциллу, а також лілії. Наступними – нарциси, за ними – наприкінці вересня/у жовтні – тюльпани. Останніми – гіацинти (у другій половині жовтня).

«Правило трьох» допоможе вам визначити глибину посадки – від донця цибулини до поверхні ґрунту відстань має становити висоту цибулини, помножену на 3. Загалом для великих цибулин оптимальна глибина становить 10–20 см залежно від їхнього розміру, для дрібних – приблизно 9–10 см.

Щодо ґрунту цибулинні надають перевагу пухкому, без застою вологи. Напередодні посадки перекопайте квітник і внесіть добрива, наприклад компост. У разі потреби, якщо ґрунт важкий і глинистій, підмішайте пісок.

Перед висаджуванням посадковий матеріал ретельно передивіться та одразу приберіть усі дрібні цибулинки (їх можна висадити окремо, однак пишного цвітіння від них очікувати не варто). Потім передивіться відкалібровані великі цибулини. Вони мають бути неушкодженими (кожна подряпина – відкриті «двері» для фітопатогенів), без ознак хвороб на лусочках, адже на них нерідко «живуть» збудники й, потрапляючи у вологий ґрунт, починають розмножуватись та згодом знищують цибулину.

Ознак наявності фітопатогенів можна й не побачити, проте збудники будуть у наявності. Тому посадковий матеріал перед висаджуванням треба обов’язково обробити фунгіцидом.

Надійно захистити цибулини допоможе набір Фітоцид® (15 мл) + Прилипач (8 мл). Біопрепарат захистить рослини від широкого спектра збудників грибних і бактеріальних хвороб та ще й посприяє зміцненню імунітету майбутніх квітів і покращить у майбутньому їхню декоративність.

Застосовують набір у вигляді робочого розчину.

Розведіть біофунгіцид та прилипач у 5 л води.

Обов’язково прочитайте інструкцію, як це робити!

Обприскайте цибулини або замочіть їх на 30 хвилин, після чого одразу висадіть.

! Проводити обробку треба в затінку, уникаючи дії пря-мих сонячних променів!