"США припинили постачання ключових видів озброєнь Україні на тлі російської блокади" - Юрій Ніколов

"США припинили постачання ключових видів озброєнь Україні на тлі російської блокади" - Юрій Ніколов

Ну що, мрійники і обнадійники? Білий дім підтвердив повідомлення Politico про припинення поставок зброї Україні. У тому числі не тільки ракет ППО Patriot, а й 155-мм снарядів.

«Це рішення було прийнято з метою поставити інтереси Америки на перше місце після перегляду Міністерством оборони військової підтримки та допомоги нашої країни іншим країнам по всьому світу», — заявила речниця Білого дому Анна Келлі в електронному листі, що підтверджує повідомлення.

Ну шо. Ось це і є те, про що я давно казав – будемо тепер «заряджати європейську потужність в українську незламність». І, як любить казати Трамп, «побачимо що з цього вийде».

Ну і да. Оскільки спасіння утопаючих справа самих утопаючих, то ось що придумали наші потужники. Умєров і слуги народа прямо зараз пхають в Раду законопроект про повне звільнення від кримінальної відповідальності фірм, які займаються розкраданнями і корупцією на зброї для ЗСУ. Я не шучу. Прямим текстом написали, що НАБУ і прочі правоохоронці не матимуть права навіть допитувати фірмачів з тих фірм, які Умєров внесе в список недоторканних.

Це буде самий охуєнний список «друзів ̷З̷е̷л̷е̷н̷с̷ь̷к̷о̷г̷о̷,̷ ̷Є̷р̷м̷а̷к̷а̷.̷ ̷У̷м̷є̷р̷о̷в̷а̷» який тільки бачила Україна. Хоча ой! Які бачила. Це ж буде секретний від нас список. Просто учасникам списку видадуть охранні грамоти, вони їх прибють біля входу, щоб шальний детектив здуру не переплутав двері.

Йобаний пиздець…


Пентагон призупиняє поставки деяких обіцяних боєприпасів для України

Пентагон призупинив поставки деяких ракет протиповітряної оборони та інших високоточних боєприпасів в Україну через побоювання, що запаси зброї США надто зменшилися.

Це рішення було прийнято керівником відділу політики Пентагону Елбріджем Колбі після перегляду запасів боєприпасів Пентагону, що викликало занепокоєння щодо зменшення загальної кількості артилерійських снарядів, ракет протиповітряної оборони та високоточних боєприпасів, за словами трьох осіб, обізнаних з цим питанням.

За словами цих осіб, початкове рішення про призупинення частини допомоги, обіцяної адміністрацією Байдена, було прийнято на початку червня, але набуло чинності лише зараз, коли Україна відбиває одні з найбільших російських обстрілів ракетами і дронами по цивільних об'єктах у Києві та інших містах.

Цим особам було надано анонімність для обговорення поточних операцій. Пентагон не відповів на запит про коментар.

У заяві, опублікованій після виходу цієї статті, заступниця прес-секретаря Білого дому Анна Келлі сказала, що рішення «було прийнято з метою поставити інтереси Америки на перше місце після перегляду Міністерством оборони військової підтримки та допомоги нашої країни іншим країнам по всьому світу. Сила Збройних сил США залишається беззаперечною — просто запитайте Іран».

Серед вилучених предметів — ракети для систем протиповітряної оборони Patriot, високоточні артилерійські снаряди, ракети Hellfire та інші ракети, які Україна запускає зі своїх винищувачів F-16 і безпілотників.

Ці втрати, безсумнівно, будуть відчутні на місцях, оскільки Україна продовжує відбивати нові атаки російських військ.

У вихідні Росія здійснила найбільший повітряний удар по Україні з початку трирічної війни, за повідомленнями, задіявши 477 безпілотників і приманок та 60 ракет. З них, за повідомленнями, 249 було збито, а 226 втрачено, ймовірно, через електронне глушіння.

Цей крок було зроблено після того, як президент України Володимир Зеленський зустрівся з Трампом на полях саміту НАТО в Нідерландах минулого тижня. Американський президент, який останніми тижнями неодноразово висловлював розчарування через небажання російського президента Володимира Путіна сісти за стіл переговорів, щоб покласти край війні в Україні, після зустрічі став більш прихильним до справи Києва, ніж раніше, і не виключив можливості відправки додаткових систем протиповітряної оборони Patriot, незважаючи на рішення Пентагону заморозити частину допомоги, включаючи зенітні та протиракетні системи.

«Вони дійсно хочуть отримати протиракетні ракети, як вони їх називають, і ми подивимося, чи зможемо ми надати їм деякі з них», – сказав Трамп на прес-конференції в кінці саміту НАТО в Гаазі в середу. «Їх дуже важко дістати».

Рішення Пентагону призупинити деякі поставки викликало занепокоєння серед союзників України в Конгресі, що країна залишиться вразливою до подальших російських авіаударів.

«Американські системи протиповітряної оборони, включаючи платформу Patriot, є центральним елементом оборони України... Вони працюють. Вони щодня рятують життя», – сказала представниця Конгресу Марсі Каптур (Демократична партія, штат Огайо), співголова Українського комітету Конгресу. «Якщо ця інформація є правдивою, то пан Колбі... вживає заходів, які неминуче призведуть до загибелі багатьох українських військових і цивільних осіб».

Боєприпаси – це поєднання засобів протиповітряної оборони та високоточної зброї, які постачаються в Україну протягом більшої частини останніх двох з гаком років. Вони включають два різних напрямки підтримки, яку США надають Україні, обидва за адміністрації Байдена. Частина поставок походить із поточних запасів, а Міністерство оборони отримує кошти для якнайшвидшого поповнення цих боєприпасів. Друга частина походить з Ініціативи з безпеки України, в рамках якої США фінансують закупівлю зброї для України в американських оборонних компаній. Ці кошти використовуються для закупівлі зброї за контрактом для українського уряду.

Кошти фонду були виділені до кінця адміністрації Байдена, а поставки здійснюються, коли системи готові. Використання поточних запасів продовжувалося за адміністрації Трампа, яка витрачала останні 61 мільярд доларів фінансування на поповнення запасів зброї США та надання мільярдної допомоги Ізраїлю та іншим партнерам.

Адміністрація Трампа не просила про подальшу допомогу для України, хоча, за словами представника адміністрації, від адміністрації Байдена залишилося достатньо коштів, щоб протриматися ще кілька місяців.

Особа, обізнана з припиненням постачання боєприпасів, сказала, що Пентагон з лютого поділяв їх на категорії за ступенем важливості через побоювання, що Міністерство оборони використовує занадто багато боєприпасів для протиповітряної оборони в Ємені.

За словами цієї особи, Пентагон підготував меморандум для міністра оборони Піта Хегсета про замороження поставок до України деяких найнеобхідніших боєприпасів із запасів США, але це рішення місяцями припадало пилом на столі глави Міністерства оборони, оскільки в відомстві відбувалася ротація кадрів.


США припинили постачання ключових видів озброєнь Україні на тлі російської блокади

Адміністрація Трампа призупиняє передачу артилерійських снарядів і засобів протиповітряної оборони Україні, позбавляючи країну вкрай необхідної зброї в той час, коли вона зазнає посилених ракетних і безпілотних атак з боку Росії.

Білий дім підтвердив повідомлення Politico про припинення поставок, в якому йшлося про те, що це рішення було прийнято після перегляду запасів боєприпасів США та на тлі побоювань, що їх рівень став занадто низьким. Серед зброї, постачання якої призупинено, є 155-мм артилерійські снаряди, ракети Stinger, що запускаються з плеча, ракети Patriot і Hellfire, повідомив Нік Шифрін з PBS Newshour.

«Це рішення було прийнято з метою поставити інтереси Америки на перше місце після перегляду Міністерством оборони військової підтримки та допомоги нашої країни іншим країнам по всьому світу», — заявила речниця Білого дому Анна Келлі в електронному листі, що підтверджує повідомлення. «Сила Збройних сил США залишається беззаперечною — просто запитайте Іран».

Це рішення було прийнято в той час, коли Україна бореться з великомасштабними ракетними та дронними ударами Росії по всій країні. У неділю Україна заявила, що Росія випустила рекордну кількість 537 ракет і дронів під час «масових» нічних атак. Росія посилила свої атаки в останні тижні, оскільки президент Володимир Путін ігнорує заклики США та Європи прийняти перемир'я, щоб дозволити проведення мирних переговорів.

Цей крок був ініційований заступником міністра оборони з питань політики Елбріджем Колбі, повідомляє Politico. Колбі давно стверджує, що США надмірно розширили свою військову присутність за кордоном, і разом із міністром оборони Пітом Хегсетом неодноразово заявляв, що європейські союзники повинні взяти на себе більшу відповідальність за безпеку континенту, включаючи оборону України.

У своїй заяві Колбі зазначив, що Пентагон «продовжує надавати президенту надійні варіанти продовження військової допомоги Україні, що відповідає його меті покласти край цій трагічній війні».

«Водночас міністерство ретельно аналізує та адаптує свій підхід до досягнення цієї мети, зберігаючи готовність американських збройних сил до виконання пріоритетних завдань адміністрації в галузі оборони», — додав він.

Адміністрація Байдена використовувала два методи для відправки зброї до Києва, покладаючись на скорочення запасів обладнання з американських складів у короткостроковій перспективі та виділяючи кошти на придбання нового обладнання.

Хоча США мають мільярди доларів фінансування від Конгресу, що залишилося від адміністрації Байдена для постачання зброї Україні, їх виробництво та доставка можуть зайняти роки. Президент Дональд Трамп раніше сигналізував, що готовий скоротити підтримку, і не просив додаткових коштів у законодавців.