Ну от у «Washington post» і прозвучало те, про що ми з вами тут говорили вже давно. Якщо Трампу прогнозовано не вдасться прогнути Путєна хоч на якесь замир’я – він просто розвернеться і піде звідси.
Йому тепер головне обставити свій відхід з України так, щоб він не виглядав як втеча Байдена з Афганістана. Тоді так рукожопо і лузерськи все зробили, що американцям допомогав тікати навіть український спецназ. Кинули купу зброї для моджахедів і дозволили цілому світу ржати над своєю безпомічністю.
От Рубіо і підводить вже ідеологічну базу: «Ми ж казали що не будем возитись вєчно, якщо Зеленському і Путєну нравицця вбивати своїх людей – хоч повбивайтесь. Ми пійшли, там китайці непорані, з іранцями нада шось рішать, тарифи опять же непорані. В общім ми зайняті, їбаштесь самі».
І да. Про цей варіант було зрозуміло відразу. Тому тепер вже фактично переходимо до війни без нової американської зброї. Як достріляємо залишки байденівських поставок - подивимся що ми зможемо купити у американців, бо не виключено що вони і продавать перестануть, бо треба буде накопичувати для інших воєн з прямою участю США. Тож і побачимо як ми зможемо воювати, заряджаючи виключно європейську потужність в українську незламність. Та молитимемось, щоб європейські супутники змогли замінити маскові старлінки не через кілька років, коли й України може вже не буть.
Удачі нам усім. Навіть тим, хто молився на #Трамп_прийде_порядок_наведе. Навіть тим, які вважають, що гроші треба витрачати на асфальтні розв’язки в Києві, а не на зброю. Бо виживати треба всім українцям. Інших нас у нас нема.
Трамп готовий «піти» з мирних переговорів щодо України, якщо не буде прогресу, - Рубіо
Президент Дональд Трамп готовий «піти» з мирних переговорів між Україною та Росією, якщо не буде прогресу «протягом декількох днів», заявив у п'ятницю журналістам державний секретар Марко Рубіо.
«Президент провів 87 днів на найвищому рівні свого уряду, неодноразово докладаючи зусиль, щоб покласти край цій війні, - сказав Рубіо. «Зараз ми підходимо до того моменту, коли нам потрібно прийняти рішення і визначити, чи можливо це взагалі, і саме тому ми залучаємо обидві сторони».
Якщо війну не вдасться завершити найближчим часом, «я думаю, що президент, ймовірно, знаходиться в точці, коли він скаже: “Ну, все, ми закінчили”, - сказав Рубіо. «Ми не збираємося продовжувати цю справу тижнями і місяцями поспіль».
Зауваження Рубіо відображають те, що мирні зусилля, які спонсоруються США, зайшли в глухий кут. Хоча під час своєї передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що може закінчити війну в Україні протягом 24 годин, зараз минуло майже три місяці його другого терміну. Головне досягнення адміністрації на сьогоднішній день - домовленість обох сторін призупинити атаки на енергетичну інфраструктуру на 30 днів - близьке до завершення, але не зупинило смертоносні обстріли в Україні.
Високопоставлений американський дипломат не уточнив, що означатиме «рухатися далі» для продовження військової підтримки України з боку США або санкцій проти Росії. Якщо Сполучені Штати просто припинять підтримку мирних переговорів, це означатиме значну перемогу Кремля, який наразі має імпульс на полі бою.
Рубіо зробив свої зауваження, завершуючи бурхливу 24-годинну поїздку до Парижа, де президент Еммануель Макрон поспіхом скликав українських, європейських та американських посадовців, намагаючись повернути переговорний процес в Європу.
Паризькі переговори, які відбулися в четвер, відбулися після зростання занепокоєння в європейських столицях щодо переговорів під проводом США, які розпочалися за часів Трампа. Особливе занепокоєння в Європі викликали теплі обійми Сполучених Штатів щодо Росії. Спеціальний посланник Стів Віткофф нещодавно відвідав Санкт-Петербург, щоб зустрітися з президентом Володимиром Путіним втретє з початку другого терміну Трампа.
Президент України Володимир Зеленський заявив журналістам у четвер, коли Віткофф брав участь у зустрічах у Парижі, що, на його думку, американський переговірник свідомо чи несвідомо взяв на озброєння «російські наративи», такі як ідея про те, що п'ять окупованих територій на сході України можуть бути віддані Росії в рамках мирної угоди.
Після зустрічей у Парижі Макрон назвав новий формат успішним і заявив, що переговори продовжаться в Лондоні наступного тижня. Рубіо заявив журналістам у п'ятницю, що він високо цінує зусилля європейських союзників.
Рубіо не сказав, чи поїде він до Лондона, хоча інший посол, генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлогг, заявив у п'ятницю, що планує бути присутнім на зустрічі. Не було зрозуміло, чи Віткофф, який планував поїхати в суботу до Риму на переговори з Іраном щодо його ядерної програми, також візьме участь у зустрічах.
«Сподіваюся, у нас буде ще одна зустріч на початку наступного тижня, де ми отримаємо більш точні відповіді про те, наскільки ми близькі до реального прогресу, - сказав Рубіо, - але це не буде тривати вічно».
У четвер Трамп заявив журналістам, що він також розраховує підписати угоду з Україною, яка надасть Сполученим Штатам доступ до її критично важливих мінеральних ресурсів. Перший віце-прем'єр-міністр України Юлія Свириденко пізніше написала в соціальних мережах, що Вашингтон і Київ підписали меморандум про наміри, який прокладе шлях до угоди.
Трамп додав, що не звинувачує Зеленського у війні, яка почалася в повному обсязі після вторгнення Росії в лютому 2022 року, але сказав, що він «не є великим шанувальником» українського лідера. «Я б не сказав, що він зробив найкращу роботу».
«Ми хочемо зробити це», - сказав Трамп про зусилля, спрямовані на забезпечення припинення вогню. «Подивимося, чи зможемо ми це зробити».
Зеленський погодився на запропоноване США припинення вогню більше місяця тому. Путін, однак, заперечував і говорив, що це складна справа.