11 червня — 162-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 203 дні.
У народі 11 червня вшановували Феодосію Колосяницю. Про неї говорили: «Ходить Феодося й дивиться на колосся» або ж «Прийшла Феодосія і дивиться, хто і як сіяв», адже у цей час колись зацвітало жито, молодь ходила на «величання жита», водила хороводи і співали величальні пісні до врожаю.
А ще з давніх часів день Феодосії вважається нещасливим днем: «День святої Феодосії вартий один усіх понеділків». У минулі часи в цей день спостерігали за горобцями: якщо вони веселі, рухливі, забіякуваті – на хорошу погоду.
За церковним календарем 11 червня вшановують мученицю Феодосію, діву Тирську; блаженного Іоанна, Христа ради юродивого, Устюзького; пресвяту мученицю Феодосію, діву; святителя Луку, архієпископа Сімферопольського, сповідника.
Іменинники 11 червня:
Іван, Олександр, Феодосія.
11 червня народились:
1920 – Євген Зубцов – український композитор. Автор музики до 30 художніх фільмів, серед яких «Королева бензоколонки».
Події 11 червня:
У 1842 році вийшла в світ поема Миколи Гоголя «Мертві душі». До речі, жанр твору автор сам позначив як поему.
1888 – у Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя прийняття християнства відкрито пам’ятник Богдану Хмельницькому. Ідея створення пам’ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.
1913 – у Києві відкрилася Всеросійська сільськогосподарська, промислова і художня виставка. Вона увійшла в історію, як найбільша у царській Росії.
1921 – в Україні оголошено про початок боротьби з безпритульністю.
У 1990 році на території Української РСР було встановлено час другого часового поясу. Тобто «декретний час», який зрівняв стрілки годинника Києва і Москви, скасували й «московський час» — в Україні він перестав діяти. Годинник перевели ще на 1 годину назад 30 вересня 1990-го. А ось «літній» час зберегли, він діє і сьогодні.