1. Компанія Google запровадила санкції проти російських інтернет-видань.
- У ніч з 12 на 13 вересня сотні російський сайтів на різну тематику втратили близько 20-45% свого трафіку, який отримували через сервіси Google News та Google Discovery.
- російські сайти виявилися недоступними для жителів країн СНД та Балтії.
- Сама компанія Google не анонсувала ці обмеження для російських видань, так само як і не повідомляла про їхнє введення.
- У листопаді 2023 року Google заблокував російську «Комсомольську правду» та «Царгород» у новинному та рекомендаційному сервісах.
2. Американський Сitibank згортає роботу у росії.
- З 15 листопада російська "дочка" банку закриє останнє діюче відділення, що працювало з роздрібними клієнтами.
- Клієнтам "Сітібанку" рекомендується "розглянути інші варіанти розміщення коштів та завершити всі свої операції", попереджає кредитна організація.
- З 20 вересня перестануть працювати всі дебетові картки «Сітібанку», з 25 вересня — зупиняться операції з Системи швидких платежів ЦБ, а також перекази, отримання готівки на терміналі та покупки за QR-кодом.
- Citigroup запланувала продати свій роздрібний бізнес у росії ще на початку 2021 року, а після вторгнення до України вирішила де-факто його закрити.
- Кредитний портфель банку з початку 2022 року скоротився на 98%, до 2,4 млрд. рублів. Зі 154 млрд рублів вкладів фізосіб залишився 1 млрд, а кошти на бізнес-рахунках зменшилися більш ніж у 90 разів - з 346 до 3,8 млрд рублів.
3. Міністри закордонних справ G7 засудили експорт балістичних ракет Іраном до росії.
- Міністри закордонних справ країн G7 у суботу «найрішучішим чином» засудили експорт Іраном і закупівлю росією іранських балістичних ракет.
- Іран надав росії велику кількість потужних балістичних ракет класу «земля-земля», поглиблюючи військову співпрацю між двома країнами, які перебувають під санкціями США.
- «Іран має негайно припинити будь-яку підтримку незаконної та невиправданої війни росії проти України та припинити такі передачі балістичних ракет, БПЛА (безпілотників) та пов’язаних із ними технологій, які становлять пряму загрозу українському народу, а також європейській та міжнародній безпеці в цілому», - йдеться в заяві міністрів G7.
- «Ми залишаємося непохитними у своєму зобов’язанні притягнути Іран до відповідальності за його неприйнятну підтримку незаконної війни росії в Україні, яка ще більше підриває глобальну безпеку. Відповідно до наших попередніх заяв з цього приводу, ми вже реагуємо новими та значними заходами».
- Заяву підписали глави МЗС Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США, Японії,а також високий представник ЄС Жозеп Боррель.
4. США і Британія занепокоєні, що росія розкриває Ірану ядерні таємниці.
- США та Велика Британія все більше стурбовані тим, що росія ділиться з Іраном секретною інформацією та технологіями, які могли б наблизити його до можливості створення ядерної зброї, в обмін на те, що Тегеран надає москві балістичні ракети для її війни в Україні.
- Останнім часом кремль посилив співпрацю з Іраном через його амбіції отримати атомну зброю в останні місяці.
- Цей розвиток подій обговорювався офіційними особами США та Великої Британії у Вашингтоні цього, коли британський прем’єр-міністр Кір Стармер зустрівся з президентом Джо Байденом у Білому домі для стратегічної зустрічі з питань зовнішньої політики. Вони описали це як тривогу та ескалацію військових зв'язків росії та Ірану.
- Байден чітко дав зрозуміти, що США готові використовувати всі елементи національної влади, щоб запобігти будь-якій ядерній ескалації з боку Ірану.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Лондона припустив, що росія обмінюється ядерними технологіями з Тегераном, заявивши, що Москва отримала партію іранських балістичних ракет Fath-360.
- «Зі свого боку, росія ділиться технологіями, яких прагне Іран — це вулиця з двостороннім рухом — включно з ядерними питаннями, а також деякою космічною інформацією», — сказав Блінкен.
5. Фінляндія та Естонія опинилися у сильній залежності від поставок нікелю з росії.
- За підсумками першого півріччя 2024 року з'ясувалося, що Фінляндія та Естонія більшою мірою залежать від постачання нікелю з росії.
- Зазначається, що частка імпорту в них припадає по 88,4 (335,7 мільйона доларів) та 44,1 відсотка (1,5 мільйона доларів) відповідно.
- У переліку країн, що імпортують російський нікель, також є Чехія (7,7 відсотка), Німеччина (7,4 відсотка), Болгарія (5,7 відсотка), а також Словенія, Польща, Нідерланди, Латвія та Іспанія з нижчими відсотками.
6. Коломойського позбавили громадянства Кіпру.
- Влада Кіпру нещодавно позбавила громадянства вісім осіб, серед яких є український олігарх Ігор Коломойський.
- Рішення було ухвалене через сумнівний імідж бізнесмена та репутаційні ризики для острівної держави.
- Коломойський втратив громадянство Кіпру після того, як місцева влада підтвердила, що воно було отримано "шляхом шахрайства, неправдивих заяв і приховування істотних фактів".
- Відповідне рішення, яке є частиною загальної політики Кіпру щодо контролю над інвестиційними паспортами, було ухвалене 4 вересня.
- У рішенні кіпрської влади вказано, що Коломойський "був і є особою сумнівного характеру, тоді як його натуралізація створювала і створює величезний ризик поганої репутації для Республіки Кіпр".
Більше на https://t.me/Omelyan_News