"Щось підказує, що ми знов підемо дорогою такого приємного популізму" - Сергій Фурса

"Щось підказує, що ми знов підемо дорогою такого приємного популізму" - Сергій Фурса

Захист українського виробника курця: ввести кешбек за купівлю української продукції, який ніяк не вплине на споживацьку активність, а одже жодним чином не призведе до виграшу українського виробника.

Але так, якщо українці раніше купляли українське просто так, то тепер будуть отримувати за це бонус. Приємно. Рейтинг, то сьо. Вибори ж на часу….

Захист українського виробника здорової людини: вирівнювання правил для українського і китайського рітейлу та українського і китайського виробника.

Чому зараз правила не рівні? Бо український рітейл платить податки. А китайський рітейл, китайські виробники ні. Так, мова про ті самі посилки через китайські сервіси. Які не обкладаються податками до 150 євро. І де обсяги вже вимірюються мільярдами доларів. Українських доларів, які швиденько ідуть в Китай. Той самий Китай, який активно допомагає Росії.

А враховуючи, що китайській уряд зараз в рамках своєї стратегії захоплення світу експортом, активно субсидує доставку по всьому світу, в тому числі в Україну, то загроза і для українського рітейлу і для українського виробника, цілком очевидна.

Але це не популярне. Тому не можна оподатковувати посилки. Ніколи ніколи. Адже, це рейтинги…

Парадокс, правда ж. І мова ж не йде про протекціонізм. Ні. Мова йже про рівні правила для українського виробника, який зараз працює під час війни. І китайського виробника, якого активно субсидує китайський уряд. Бо вбачає у зростанні експорту єдину надію відновити потужне економічне зростання в Китаї і не впасти у кризу. І українське законодавство наразі допомагає реалізовувати велику китайську мрію.

І так, немає ніяких проблем з адмініструванням цього податку. Це легко реалізується і автоматизується. В ЄС такі посилки обкладаються податками, не створюючи додатковий геморой для покупця. Все реалізується у взаємодії «постачальник-митниця». Тому і в Україні при бажанні не виникло би проблем.

Залишилось одне - Бажання. Політична воля. Зробити непопулярне рішення під час війни….

Але щось підказує, що ми знов підемо дорогою такого приємного популізму. І Кешбек дарувати людям приємніше для будь-якої влади, ніж підвищувати ціни оподаткуванням на китайську продукцію.