Американські ЗМІ повідомляють, що команда Трампа готує масштабний план для енергетичного сектора, який включатиме схвалення експортних дозволів для нових проектів у галузі зрідженого природного газу та збільшення видобутку нафти в США (інформація Reuters).
За даними агенції, Трамп планує скасувати ключові кліматичні закони, ухвалені Байденом. Одним із перших пріоритетів буде скасування паузи у видачі нових дозволів на експорт зрідженого природного газу (ЗПГ). Донні прискорить видачу дозволів на буріння на федеральних землях та відновить плани буріння на шельфі США.
Нагадаю, що Трамп ще до виборів обіцяв розпочати масову розробку нафтових свердловин. «У нас більше чорного золота, ніж будь-яка інша країна у світі! Більше, ніж у Саудівської Аравії, більше, ніж у росії», - стверджував Трамп. Він заявляв, що за ціни нафти на рівні $40 за барель росія не зможе вести бойових дій. Трамп також хизувався, що заробить багато мільярдів доларів на продажу енергоресурсів до Європи.
Не знаю (ніхто поки не знає), як Трамп збирається закінчувати війну за 24 години, але плани по витісненню русні з є європейського нафтового ринку завими для нас точно не будуть.
На додаток до вищевикладеного, Донні пообіцяв запровадити мита на товари з Китаю, Мексики та Канади.
Зокрема, він заявив у Truth Social, що обкладе 25-відсотковим митом усі товари, що ввозяться з Мексики та Канади, та введе додаткові 10-відсоткові мита на товари з Китаю. Трамп назвав нові мита необхідними для припинення потоків мігрантів та незаконного обігу наркотиків через кордон.
Я багато разів говорив з Китаєм про величезні обсяги наркотиків, зокрема фентанілу, що відправляються до США, але безрезультатно, - написав Дональд Трамп. - Поки це не припиниться, ми стягуватимемо з Китаю додатковий 10-відсотковий тариф понад будь-які додаткові тарифи на всю їх численну продукцію, що надходить до США.
Bloomberg зазначила, що ці заяви Трампа свідчать про те, що він, схоже, не має наміру пом'якшувати свою торгову політику під час другого терміну (хоча такі очікування були у зв'язку з номінацією на посаду міністра фінансів інвестора Скотта Бессента; експерти вважали, що він проводитиме найбільш виважену тарифну політику).
Поки це все заяви - агресивні та радикальні. Таке враження, що Трамп досі не вийшов з виборчих перегонів і продовжує розкидуватись обіцянками, які нагадують обіцянки іншого президента про мільярд дерев і мільйон дронів. Що буде насправді, і як на це відреагують бізнес та внутрішні ціни, велика проблема, але поки його виборці у ейфорії та рукоплещуть таким ініціативам.