"Потрібно приймати рішення, поки його не прийняв Дональд Трамп" - Степан Гавриш

"Потрібно приймати рішення, поки його не прийняв Дональд Трамп" - Степан Гавриш

6 січня обидві Палати Конгресу на спільному засіданні затвердили сертифікацію результатів президентських виборів і підтвердили президентом Трампа і віцепрезидента – Ді Венса. Світлий і надихаючий понеділок.

Паливо в некерований ядерний реактор амбіцій 47 глави американців. Наступного дня він виштовхав його на чергову пресконференцію. Вже як ядерну бомбу. Підривник від неї Великий Доні тримав в кишені.

Будь за що купити, очевидно у Данії, Гренландію. У розвідку туди вже полетів старший син Трампа. Вона вкрай потрібна США, аби зробити їх знову неймовірно великими. Притому, що між ними й Данією підписаний договір про надання Вашингтону виключних прав на гарантування безпеки Гренландії, де розташована їх космічна база Пітуффік. Майже негайно повернути під свій контроль в 99 році Панамі канал, який збудований Америкою.

Якщо Гренландія постійно муляє очі через величезні запаси корисних копалин і стратегічний форпост на шляхах в Арктику ще з 19 століття, то входи в Панамський канал на Атлантичному та Тихоокеанському узбережжі контролює Китай.

Саме США та Китай викопали там основні порти. І постійно накачують інфраструктуру навколо каналу, як і саму Панаму, великими інвестиціями.

Трамп постійно скаржиться, що Америку обдирають, експлуатують навіть найближчі союзники. Йому закипає, що США нічого не отримали в Росії на передачу каналу в Панамі, а китайці підступно відтісняють Америку в західні півкулі. В такому ключі одразу про це написала WSJ.

Газета помʼякшує експансіоністський вибух «за 2 тижні президента». Мовби це така собі артпідготовка «до важких переговорів з давніми союзниками Вашингтону».

Збентежені можливістю гібридних воєн США із сусідами-союзниками, журналісти ще на передвиборчому мітингу в штаті Юта запитали у Трампа, чи готовий він відмовитись від військового примусу.

«Ні. Я не можу дати таких гарантій. Але можу сказати одне: нам потрібні й території для економічної безпеки». І для величі. Для цього збирається перейменовувати Мексиканську в Американську затоку.

І щоб всі застигли в ступорі захоплення, він заявив про план приєднання до США Канади. Без військової наруги над нею, здійснюючи невідворотній економічний тиск на неї. Він запровадить проти неї й Мексики такі мита на імпорт і інші рестрикції, які не залишать у них ніяких ілюзій на суверенітет.

Перед тим премʼєр-міністр Гренландії Муте Егеде відмовив Трампу у жорсткій формі: «Острів не продається».

Премʼєр-Міністр Данії Метте Фредеріксен була так стурбована аномалією «вже скоро президента», що заявила про те, що «в неї не вистачає уяви, проти лише подумати, що ми до такого дійдемо».

На жаль, важко хворіє глава ЄК Урсула фон дер Ляєн.

Трампу відповів від імені ЄС голова МЗС Франції Жан-Ноель Барро: «Не може бути й мови про те, що ЄС дозволить іншим країнам атакувати його суверенні кордони, ким би вони не були… ми – сильний континент».

Імперіаліст. Експансіоніст. Імператор світу. Радикальний і рішучий перезасновник Америки. Підвищити мита на весь імпорт, знизити податки, депортувати мігрантів, збільшити видобуток нафти й газу в національних парках, наростити інвестиції зі створення робочих місць, скоротити дефіцит торгівлі, послабити долар та знизити інфляцію.

«Відродити велич Америки». Створити найбільшу самодостатню економіку світу. Відмовити у безпеці своїм союзникам по НАТО, якщо вони не будуть платити 5% внесків.