В США ТікТок повністю припинив роботу - почала діяти заборона, запроваджена законом і підтримана Верховним Судом.
Заборона пов'язана з тим, що ця китайська соцмережа загрожує національній безпеці, збираючи дані користувачів і використовується для маніпуляцій поведінкою людей, перш за все дітей.
До США ТікТок уже заборонила низка держав, включаючи Індію і, звичайно, Тайвань. У багатьох країнах, від держав до ЄС до Австралії, на користування мережею накладені значні обмеження. А масоване використання ТікТок для підтримки "антисистемного" проросійського кандидата навіть призвело нещодавно до скасування виборів президента Румунії.
Дуже добре, що у світі зростає усвідомлення простого факту: технології масової маніпуляції свідомістю людей і даними про них не тотожні свободі слова. І особливо небезпечні, коли за ними стоять ворожі вільному світу держави, такі як Китай чи Росія.
Очевидно, що давно час дати раду з цією загрозою і в Україні. Тим більше, що до проблем доступу до даних користувачів, дебілізації та маніпулювання свідомістю дітей та молоді у нас додається третя серйозна загроза - китайська соцмережа стала із найпотужніших інструментів зросійщення молодого покоління українців, стимулюючи створення і споживання російськомовного контенту.
Безумовно, не меншою проблемо для України є і російський Telegram, який так само є інструментом маніпуляцій, зросійщення і збору даних про користувачів, будучи при цьому головним джерелом інформації для більшості громадян нашої держави - ситуація абсолютно аномальна для інших вільних країн Європи та світу.
І з цим також доведеться щось робити, якщо ми хочемо зберегтися як незалежна держава і адекватне суспільство вільних людей.