Після року “мовчання гармат” Кремль може задіяти старий сценарій: наскільки реальне вторгнення до Європи

Після року “мовчання гармат” Кремль може задіяти старий сценарій: наскільки реальне вторгнення до Європи

За рік можливого перемир’я Росія серйозно збільшить свій військовий потенціал. Однак це несе нову загрозу вже не лише Україні, а й іншим країнам Європи.

Який сценарій може задіяти країна-агресор.

Потенціал РІВ за рік

Завдяки “перепочинку” і працюючому за інерцією на залишках від радянської спадщини ВПК Росії вдасться накопичити значний військово-технічний та людський ресурс.

Наприклад, РІВ матимуть наступний потенціал з техніки (що відновлюється переважно зі складів, тим самим спустошуючи їх у нуль):

– танки – до 4,5 тисяч одиниць (у 2022 році у РВВ їх було 3200 од.);

– ББМ – до 9-10 тис. од.;

– артсистеми – до 5 тис. стволів;

За ракетами:

– Х-101/555 – від 800 до 1000;

– 3М14 КРМБ “Калібр” – від 300 до 400;

– 9М723 ВТРК “Іскандер” – від 250 до 350;

– Х-47М2 “Кинжал” – 50-70;

– 3М22 “Циркон” – 15-20.

За боєприпасами , з урахуванням як внутрішнього виробництва (2,5 млн пострілів на рік), так і постачання від Ірану і особливо КНДР:

– Більше 10 мільйонів пострілів усіх типів калібрів.

Людський ресурс, за відсутності щомісячних втрат та збереження нинішнього рівня мобілізації, дозволить сформувати у складі РВВ піхотну компоненту в 1,1–1,2 мільйона осіб . За збереження відправок з КНДР підрозділів не виключено накопичення північнокорейського людського ресурсу в 50 тисяч , що відповідає можливості формування взагалі окремої загальновійськової армії КНДР у складі РВВ.

Ось приблизно такий потенціал буде в Росії у разі року “перемир’я”, “припинення вогню”, називайте як хочете, але суть не змінюється – накопичення буде перевищувати в рази те, що було в російських окупаційних військ станом на 24 лютого 2022 року .

І ось постає питання: хто зі світових політиків може поручитися за те, що через рік такого “перемир’я” Володимир Путін, побачивши потенціал своєї армії, що перевищує те, що було у 2022 році, не захоче повторити “движуху”? Причому не лише в Україні, а й завдати удару по Європі?

Давайте розглянемо один із таких сценаріїв розвитку подій.

Вторгнення до Європи

Коли ми говоримо про ймовірне вторгнення Росії в Європу, то перше, що спадає на думку – це прорив Сувалкскому коридору в Калінінградську область РФ . І мало хто про це говорить, але такий план у РВВ був у 2022 році, коли Кремль всерйоз думав завершити війну в Україні у максимально стислий термін.

Саме Україна зірвала плани Москви щодо вторгнення до Європи.

Росія планувала після окупації південного сходу України з Одеською областю після нетривалої паузи вторгнутися до Молдови, а потім активізуватись у Балтійському морі з проривом у Калінінградську область через Сувалкський коридор .

Сувалкський коридор, якщо вимірювати прямий, – це близько 70 км від кордону Білорусі до Калінінградської області РФ. Але прямою ніхто не настає, і прориви здійснюватимуться вздовж трас, а це до 100 км.

У Москві цілком серйозно розглядали марш-кидок з Гродно і Ліди у напрямку Алітуса і Маріямполя, з виходом через Вілкавішкіс на Калінінградську область. створення зони безпеки.

Але перші місяці війни в Україні виснажили потенціал РВВ, повністю позбавивши Путіна надії прибрати до рук колишні радянські республіки – Литву, Латвію, Естонію, а також частину Польщі.

У свою чергу, маючи ударний потенціал у 2-3 рази, а за людським ресурсом у 6 (!!!) разів більшим, ніж у 2022 році, Володимир Путін навряд чи відмовиться від того, щоб дістати європейський план початку повномасштабного вторгнення з курної скриньки.

Наприклад, із усього вище озвученого потенціалу РВВ може для “прорубування” Сувалкського коридору виділити без істотних збитків для своєї армії 100 тисяч особового складу . За технікою ударний потенціал може налічувати 500 танків, 1500 ББМ та близько тисячі артсистем .

Коридор буде “прорубаний” у максимально стислий термін, і Польща не зможе цьому ефективно перешкоджати . І ось чому.

По-перше, Польща не готова до відображення такої форми настання “будь-якою ціною” з повною зневагою людськими життями, до яких звикла російська армія, що має кратну кількісну перевагу перед польськими збройними силами.

По-друге, щось схоже на лінії оборони та рубежі з фортифікаціями знаходиться поблизу кордону з Білоруссю та Калінінградською областю РФ, але глибше на територію Польщі – ні.

По-третє, вторгнення російських окупаційних військ створить хвилю біженців, які бігтимуть основними трасами та дорогами районного користування. Вони створять колосальні затори Е-67, 653, 655, 16 і так далі, що не дозволить здійснювати своєчасне перекидання сил і засобів. У свою чергу, механізовані колони РВВ це не гальмуватиме, адже вони давитимуть і розстрілюватимуть усе, що їм зустрічатиметься шляхом 651 траси і не тільки.

Таким чином, на момент ухвалення будь-якого дієвого рішення НАТО Сувалкський коридор буде “прорубаний”, позиції закріплені, а передові групи РОВ почнуть просуватися на південний захід з метою максимально розширити зону контролю з оптимальним виходом на Віслу .

Аналогічні сили та кошти РОВ можуть бути виділені для взяття під контроль країн Балтії .

Протягом тижня-двох РВВ матимуть можливість як окупувати країни Балтії , так і ” відгризти” значну частину північно-східної частини Польщі .

Звичайно ж, під час цієї операції російські окупанти втратять велику кількість техніки та особового складу, особливо на польському театрі воєнних дій. Проте мобілізаційна система, яка налагоджена майже за три роки повномасштабної війни з Україною, зможе перші місяці стабільно компенсувати втрати, зберігаючи боєздатність передових підрозділів.

Позитивним моментом у цій “м’ясорубці” буде лише те, що в цей період російська військова машина остаточно вичерпає радянську спадщину в техніці і не зможе компенсувати втрати танків, ББМ та артсистем . Весь той потенціал, який вона накопичить за час “перемир’я”, це буде останнє, що в неї залишиться.

Але виникає логічне питання: дати Росії можливість все це накопичити, а потім кинути в ще більшу різанину (у тому числі і на спопеління європейських міст) чи методично довести країну-агресора до виснаження і добити, не призводячи до фактичної Третьої світової війни?

Висновок

Нав’язуючи Україні “перемир’я”, Європа лише наближає війну на своїй території – наближає Третю світову війну. Країни ЄС, що особливо межують з Росією, не в безпеці. І їхні власні армії, а також НАТО не зможуть уберегти їх від вторгнення РВВ, які значно наростили свій потенціал.

Дивним чином далекоглядність західних лідерів підводить, і ніхто не бачить того, що може статися вже за рік “мовчання гармат”. Ніхто навіть не розглядає ймовірності того, що задобрювання маніяка, який не змінював своєї загарбницької філософії століттями існування, призведе до того, що проллється ще більше крові.