За самими ОБЕРЕЖНИМИ оцінками та висновками експертного середовища, внаслідок українських ударів по об'єктам нафтопереробної промисловості ри-фи, виведено з ладу, приблизно від 14-и до 15-и % її виробничих потужностей, обсягом перерробки десь на 8-9 млн. тон на рік (за "необережними" - падіння склало до 17%). Російська нафтопереробка впала до мінімума за останні 12 років (приблизно, на кінець 2024-го року склала 267 млн. тон у рік, менше було лише у 2012-му, коли було 265 млн. тон)
В тому числі, у достатньо "чутливих" видах - виробництві авіаційного палива, високоотктанових сортів бензину й т.д.
Однак, падає не тільки нафтопереробка через ракетно-дронові удари України, а протягом крайніх 2-3-х місяців, знижується й російський ЕКСПОРТ нафти та нафтопродуктів (досягнув найнижчого за 16 місяців показника - 540 тис. барелей на добу, колись складав до 1.5 млн.).
Що характерно, українці в першу чергу наносять удари по тим об'єктам нафтової та паливної промисловості ри-фи, де встановлено високотехнологічне імпортне обладнання, ремонт та заміна якого явно становитиме для росіян, в умовах санкцій, м'яко кажучи, певні труднощі.
Це об'єкти на європейскій частині ри-фи, які в першу чергу задіяні у нафтовому експорті й обслуговування "потреб фронту" та основної маси населення країни.
Ну й Трамп з Келогом... якось так "випадково" згадали про санкції, щодо російської нафти. Виключно, "збіг обставин".
Ну так, само склалося...