Американці продовжили діяти в логіці «Ми мало шо можемо зробити рашистам, але ми можемо поставити українців в будь-яку позу». Лише цієї ночі маємо дві новини.
Спікер конгресу Джонсон заявив, що «немає жодного апетиту» приймати новий закон про підтримку України у 2025 році, навіть якщо війна затягуватиметься. Це означає, що США не дадуть нам більше нічого окрім того, що встиг дати Байден. Далі нуль. Воюйте голой жопой. Або тим що вициганите у європейців.
Друга новина від міністра фінансів Бессент: «Ми можем або знять санкції з Роіссі, або посилити». Понятно, що це чули в Кремлі, бо від їх готовності до угоди і залежить сама угода. Але це чули і в Києві. Бо від готовності Зеленського до угоди залежить наскільки потужно нас зіллють в рашистську зону впливу. І схоже Зеленський зробив правильний вибір (не знаю який, але правильний), бо після зустрічі з Келогом про надра український президент випустив досить оптимістичний твіт: «Американська сила відчувається».
Я ж казав, у нас ще голова закружиться від повернень до всього, що ми вважали неприйнятним і образливим ще тиждень тому. Бо жить хочеться більше, ніж жить харашо.
США можуть скоригувати санкції проти Росії для досягнення угоди з Україною, - Бессент в інтерв'ю
США дали зрозуміти, що послаблення санкцій проти Росії може стати предметом переговорів щодо війни в Україні, оскільки президент Дональд Трамп поспішає укласти угоду, яка покладе край трирічному конфлікту.
Міністр фінансів Скотт Бессент заявив у четвер, що США готові або посилити, або послабити санкції залежно від готовності Кремля до переговорів.
«Це було б дуже гарною характеристикою», - сказав він у відповідь на питання про потенціал для коригування в будь-якому напрямку в інтерв'ю Bloomberg Television. «Президент налаштований на те, щоб закінчити цей конфлікт дуже швидко».
Бессент сказав, що нещодавні висловлювання президента України Володимира Зеленського про те, що Трамп дезінформований про війну, були «недоречними» і що вони внесли «денне світло» в американо-українські відносини.
У середу Трамп назвав Зеленського «диктатором» і посилив тиск на Київ, щоб той прийняв умови угоди про припинення війни. Український президент виступив проти того, щоб США і Росія почали переговори про угоду без участі Києва.
Радник президента США з національної безпеки Майк Уолтц заявив журналістам у Білому домі в четвер, що Зеленський сам винен у тому, що націлив «образи» на Трампа, і описав президента США як «дуже розчарованого» ним.
У четвер посол Трампа в Україні та Росії Кіт Келлог зустрівся з українським президентом у Києві. Після зустрічі вони не спілкувалися з журналістами, але Зеленський заявив у своєму дописі на X, що «ми повинні і можемо забезпечити міцний і тривалий мир, щоб Росія ніколи не змогла повернутися з війною». Він повторив, що «американська сила відчувається».
Жорстокі публічні випади Трампа є останнім свідченням серйозних змін у позиції США щодо Росії за нової американської адміністрації, які також шокували європейських союзників і змусили їх шукати відповіді на ці випади.
Ця зміна вплинула на переговори між країнами «Великої сімки», які зараз намагаються узгодити проект комюніке з нагоди трьох років з моменту російського вторгнення після того, як початковий проект був значно пом'якшений, за словами дипломатів, знайомих з ходом переговорів.
Різка критика Трампа щодо легітимності Зеленського як глави української держави, а також неправдиві заяви про те, що він має низький рейтинг, пролунали в той час, коли країна перебуває у воєнному стані, запровадженому після вторгнення Росії, що забороняє проведення виборів.
Послідовність плану
Бессент заявив, що Зеленський запевнив його напередодні Мюнхенської конференції з безпеки на вихідних, що Україна підпише угоду на 500 мільярдів доларів про передачу прав на українські корисні копалини, але потім відмовився це зробити. Ця угода заклала б основу для висунутого Трампом плану завершення війни, одночасно компенсувавши США мільярди, витрачені на озброєння України.
«Послідовність того, що мало статися, була такою: наблизити українців до США через економічні зв'язки, переконати американський народ, американську громадськість, залучити їх на свій бік, - сказав Бессент. А потім сказати росіянам: «Сідайте за стіл переговорів з дуже чітким посланням, що якщо нам буде потрібно, ми посилимо санкції».
«США, маючи більший економічний інтерес в Україні, забезпечують щит безпеки», - сказав Бессент.
Цього тижня Зеленський розкритикував запропоновану угоду, яка не містила жодних деталей пропонованої підтримки з боку США, назвавши її «несерйозною розмовою». Європейські союзники засудили цю пропозицію як таку, що нагадує колоніалізм.
У четвер Вальс заявив журналістам, що Зеленський «повинен повернутися за стіл переговорів», оскільки Трамп вважає, що «це можливість для України».