Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
росія навмисно атакує смертельними FPV по машинах та автобусах із цивільними – звіт ООН
Місія ООН із моніторингу прав людини в Україні заявила, що FPV-дрони стали основною причиною загибелі та поранення людей, іноді «перевершивши» ракети
*
Команда фахівців з Єльського університету (США) підрахувала, що близько 35 тисяч українських дітей, яких вважають безвісти зниклими, утримують в Росії або на окупованих територіях.
Багатьох з них могли усиновити, перевести до військових таборів чи у дитячі будинки. Через це їхні сім’ї змушені вдаватися до відчайдушних та ризикових кроків – їхати в РФ та самостійно шукати своїх дітей, пише The Guardian.
У лютому 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, російські війська масово забирали дітей: викрадали з дитячих будинків, вилучали після загибелі батьків або ж примусово відбирали у їхніх родин.
У розмові з журналістами видання українка Наталія розповіла про порятунок своїх двох синів-підлітків, яких майже пів року утримували у таборі в Росії.
Після того, як війська РФ окупували її рідний Херсон, сусід порадив Наталії відправити дітей до дитячого табору в Анапі.
*
Ізраїль заявив про авіаудар по об’єкту «Хезболли» у Лівані
*
Ізраїль заявив, що вразив 900 цілей в Ірані та ліквідував 11 ядерників
*
Ватикан відкрив останню з відновлених кімнат Рафаеля після 10-річної реставрації
У четвер Музеї Ватикану представили останню й найважливішу з відреставрованих кімнат Рафаеля – вражаючі фрескові зали в Апостольському палаці.
*
Посолка США у РФ Лінн Трейсі завершила свою дипмісію
Лінн Трейсі була очільницею американської дипмісії у РФ з 30 січня 2023 року. До цього вона обіймала низку важливих міжнародних посад
*
Трамп заявив, що підписав угоду з Китаєм про постачання рідкісноземельних металів до США
Раніше Китай зупинив експорт до США критично важливих мінералів, що призвело до порушення ланцюгів поставок у багатьох галузях виробництва
*
Китай підтвердив торговельну угоду зі Штатами і повідомив деталі
Китай і Сполучені Штати узгодили рамки реалізації домовленостей стосовно врегулювання торгово-економічних розбіжностей між двома країнами
*
Акції на світових біржах зростають на тлі поліпшення відносин США та Китаю
Загальноєвропейський індекс STOXX 600 зріс на 0,8%, лондонський FTSE 100 піднявся на 0,5%, а німецький DAX – на 0,6%
*
Meta хоче купити стартап PlayAI, який розробляє голос на основі штучного інтелекту
Це частина зусиль компанії із залучення фахівців
*
Apple змінює правила в магазині застосунків після штрафу від ЄС
Новий Store Services Fee передбачає два види комісії, перший – 5% з базовими функціями, другий – 13% із розширеними можливостями
*
Nike скоротить виробництво в Китаї, щоб пом'якшити удар від мит Трампа
Заява компанія спряла зростанню її акцій на 11%
*
Ціна на нафту може впасти найнижче з 2023 року
Контракти Brent і WTI можуть знизитися на 12% протягом тижня
*
США хочуть запропонувати Ірану $30 млрд в обмін на відмову від створення ядерної зброї – CNN
Щоправда ці кошти мають надійти не від США, а від арабських країн, з якими Білий дім веде переговори
*
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив у четвер, що йому нічого не відомо про розвідувальні дані, які свідчать, що Іран перемістив частину високозбагаченого урану, щоб захистити його від ударів Сполучених Штатів.
*
Гарвард шукає гроші в бізнесу через конфлікт з Трампом. Чи зможуть Pfizer, Microsoft та інші корпорації врятувати науку
*
Загроза для Tesla. Акції Xiaomi досягли історичного максимуму після презентації нового електрокара
*
Анна Вінтур залишає посаду редактора американського Vogue
*
США не змогли знищити основні запаси збагаченого урану Ірану – FT
*
Експорт товарів із США обвалився до п’ятирічного мінімуму через митні війни Трампа
*
Американський президент Дональд Трамп заявив, що його адміністрація скоро розішле країнам інформацію щодо того, скільки їм потрібно буде платити у межах нових тарифів.
*
Іран заперечив існування планів про відновлення ядерних переговорів зі США, знизивши шанси на дипломатичне врегулювання після того, як президент Дональд Трамп припустив, що відповідну угоду може бути укладено вже наступного тижня.
*
Президент США Дональд Трамп заявив, що припинення війни Росії проти України має бути врегульоване, і його команда працює над цим.
*
У Сенаті США пропонують скоротити Офіс директора нацрозвідки на 60% - The Hill
*
Канада має намір спільно з Україною виробляти військову техніку
Одним із варіантів є данська модель, коли військова техніка, що фінансується Канадою, вироблятиметься безпосередньо в Україні
*
У Канаді виявили найдавніші відомі гірські породи на Землі
*
Леся Ґрейнджер і Любомир Хабурський, керівники канадської неприбуткової організації Mriya Aid
Ми допомагаємо розміновувати там, де ніхто інший не може працювати
*
Університет Торонто прийматиме на навчання аспірантів та магістрів Гарварду, яким США не продовжуватимуть візи.
*
Велика Британія почала відмовляти українцям у притулку – The Guardian
За даними The Guardian, все більше українців звертаються до британських юристів через відхилені заявки
*
Британська поліція заарештувала чотирьох людей у зв'язку з пропалестинськими протестами минулого тижня, під час яких військові літаки були облиті фарбою на авіабазі в Англії.
*
Найбільші порносайти, що діють на території Британії, пообіцяли національному регулятору Ofcom розпочати перевірку віку користувачів з дати, коли набувають чинності відповідні вимоги.
*
Євросоюз погодив продовження санкцій проти рф на 6 місяців
Угорщина і Словаччина погодилися не блокувати пролонгацію чинних санкцій, проте виступають проти нового, 18-го, пакету
*
Норвегія приєдналась до 17 пакета санкцій ЄС проти РФ
*
Словаччина відмовилася давати добро на 18-й пакет санкцій проти Росії на засіданні послів країн-членів Європейського союзу 27 червня – про це Радіо Свобода, не називаючись, повідомили дипломати, знайомі з перебігом обговорень.
Словацький прем’єр Роберт Фіцо відмовився дати політичну згоду на 18-й пакет на саміті лідерів країн ЄС. Дискусії продовжилися на рівні послів, утім, прогресу досягти не вдалося. Ще до початку обговорень Словаччина попередила, що згоди не дасть і що діалог триватиме на більш високому рівні.
Представництво Словаччини в ЄС поінформувало колег із Coreper (Комітет постійних представників ЄС, який складається з очільників місій країн-членів), що 26 червня, в день саміту лідерів Євросоюзу, Роберт Фіцо окремо зустрічався з приводу 18-го пакету з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
«На наш погляд, це наблизило нас до задовільного рішення», – зазначається в записці словацької місії до Coreper.
Братислава, як відомо, критикує плани ЄС відмовитися повністю від російських газу й нафти. Залежна від енергоносіїв з Росії країна вимагає від Брюсселя рішення, що запобігло би енергетичній кризі в Словаччині.
3 липня, сказано в записці, Словаччина очікує на візит «високопоставленого чиновника Єврокомісії» для подальших дискусій довкола робочого плану, попередньо погодженого.
«До того часу наша позиція щодо 18-го пакету санкцій залишатиметься незмінною», – резюмувала словацька делегація в ЄС.
26 червня на саміті ЄС лідери країн-членів дали політичну згоду на продовження вже запроваджених проти Росії санкцій. Утім, схвалення нових – тобто запропонованого Єврокомісією 18 пакету – заблокувала Словаччина. Нові обмеження стосуються енергетичного і банківського секторів Росії.
*
Посли ЄС не змогли ухвалити 18-й пакет санкцій проти росії
Рішення не готові підтримати Словаччина та Угорщина
*
У Польщі зростають антиукраїнські настрої – все більше поляків проти військової допомоги Україні
Також серед них більше тих, хто не хоче вступу України до ЄС і в НАТО, ніж тих, хто вітає таку ідею
*
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що підозри у порушеннях під час голосування на президентських виборах, які відбулися 1 червня в країні, навряд чи призведуть до скасування перемоги націоналіста Кароля Навроцького.
*
Права опозиційна партія Польщі "Право і справедливість" лідирує в рейтингу симпатій виборців, тоді як "Громадянська коаліція" премʼєра Дональда Туска, навпаки, втратила популярність.
*
Колишній генпрокурор та міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро увосьме проігнорував виклик до слідчої комісії Сейму щодо скандалу з Pegasus.
*
Стрілянина, що сталася у населеному пункті Старе Село Малопольського воєводства на півдні Польщі, призвела до смерті 31-го чоловіка й 26-річної жінки, ще одну жінку перевезено з пораненням до шпиталю.
*
Уряд та група депутатів Данії підтримали заходи для посилення захисту від маніпулятивного впливу дипфейків, для чого планується підготувати відповідний законопроєкт.
*
Призначена німецьким урядом комісія оголосила про плани збільшити мінімальну зарплату до 14,6 євро за годину – одного з найбільших показників у Європейському Союзі.
*
МЗС Німеччини відкинуло звинувачення РФ щодо "переслідування" журналістів
*
Міністерство закордонних справ Росії викликало посла Німеччини Александра Ламбсдорфа, пояснивши це "переслідуванням журналістів з Росії".
*
Займання кількох ваговозів Бундесверу в місті Ерфурт – адміністративному центрі німецької землі Тюрингія – стало обʼєктом російської пропаганди, інцидент розслідують як підпал.
*
Уряд Німеччини розглядає можливість зміни законодавства, щоб запобігти потенційному поглинанню компанії, яка управляє газопроводом "Північний потік-2".
*
Німецька Федеральна прокуратура оголосила звинувачення підлітку сирійського походження у справі про планування теракту на концерті Тейлор Свіфт в Австрії у 2024 році.
*
Бундестаг схвалив законопроєкт урядової коаліції щодо призупинення права на возз’єднання сімей – відтепер певні категорії біженців тимчасово не зможуть перевозити до Німеччини близьких родичів, таких як батьки або діти.
*
Канцлер Австрії Крістіан Штокер вважає німецького колегу Фрідріха Мерца ключовим партнером своєї країни у спробах скоротити нелегальну міграцію до Європи.
*
Європейський Союз і США вважають, що зможуть укласти певну форму торговельної угоди до 9 липня, коли Вашингтон має намір ввести 50% мита на майже всі товари з ЄС.
*
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС готовий до укладення торгової угоди зі США, але також готовий і до того, що такої домовленості не буде.
*
У Європейському Союзі наразі не обговорюється питання розділення шляхів України та Молдови до вступу в ЄС, попри нещодавню заяву президента Румунії.
*
Президент Румунії Нікушор Дан визнав, що помилився, заявивши, що Молдова найближчими днями розпочне переговори про вступ до Європейського Союзу.
*
Румунія у 2024 році була "найдешевшою" країною ЄС за вартістю продуктів харчування, а за низкою інших категорій "найдешевшою" виявилась Болгарія.
*
Грецькі посадовці, серед яких міністр міграції та колишній міністр сільського господарства Макіс Ворідіс, подали у відставку після того, як їхні імена з'явилися в матеріалах справи про скандал OPEKEPE – установи, відповідальної за розподіл аграрних субсидій і в центрі корупційного розслідування.
*
Міністерство охорони здоровʼя Чехії дозволило зміну юридичної статі для трансгендерних людей без обовʼязкового проведення хірургічного втручання, що відповідає практиці більшості європейських країн.
*
Прем’єр-міністр Чехії Петер Фіала вважає, що Європейський Союз не повинен розривати угоду про асоціацію з Ізраїлем.
*
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив керівництво Євросоюзу у "неможливих обіцянках" Україні у зв’язку з її прагненням вступити до ЄС.
*
Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що хоч і поліція може розігнати ЛГБТ-прайд, проте не буде цього робити, адже його країна – цивілізована.
*
Глава угорського уряду Віктор Орбан заявив, що результати так званого "референдуму" щодо членства України в ЄС дозволили зупинити вступ України до спільноти.
*
Орбан все блокує? Що означає рішення про Україну
*
Орбан може втратити право голосу в ЄС - Огризко
*
У Будапешті пройшов показ документального фільму «20 днів у Маріуполі»
*
У п'ятницю уряд Бельгії видав нові рекомендації щодо поїздок для громадян країни, які прямують до Угорщини, на тлі зростання напруженості навколо Прайду в Будапешті, запланованого на суботу.
*
Національна залізнична компанія Сербії Srbijavoz тимчасово зупинила рух всіх пасажирських потягів у зв’язку з повідомленнями про замінування.
*
Президентка Молдови Мая Санду висловила жаль у зв’язку із затриманням у Росії двох громадян Молдови та натякнула, що не здивована цими випадками.
*
Конституційний суд Косова у четвер заявив, що новообрані депутати парламенту повинні покласти край тримісячному політичному глухому куту та обрати нового спікера впродовж 30 днів.
*
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що вважає найгіршим сценарієм з Іраном після американських ударів його вихід з угоди про нерозповсюдження ядерної зброї.
*
Новий пакет санкцій має змусити Росію повернутися за стіл переговорів - Макрон
Найближчими днями ЄС має ухвалити 18-й санкційний пакет. Він буде найамбітнішим з початку війни, зокрема з ембарго на російську нафту, що переробляється в третіх країнах.
*
Джабір Дерала, медіаексперт із Північної Македонії
Кожна хвилина, яку ми витрачаємо на розмови про «мир Путіна», означає окупацію й терор
*
Чеська розвідка: Китайські дипломати та секретна служба Пекіна стежили за новообраною віцепрезиденткою Тайваню Сяо Біхім під час її поїздки до Праги минулого року та планували здійснити автомобільну аварію за її участю чи іншу акцію залякування.
*
Військові Південної Кореї відновили всі 11 сторожових постів у демілітаризованій зоні (ДМЗ), що розділяє дві Кореї, демонтовані у 2018 році згідно з міжкорейською угодою про зменшення військової напруженості.
*
Європейський парламент закрив розгляд петиції про відкриття кордону з РФ, за якою стоїть громадянин Фінляндії Алексей Булавцев та громадська організація ”Aleksanterinliitto ry” (Олександрівський союз – ред.).
*
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї з 30 червня по 6 липня відвідає штаб-квартиру Європейського Союзу в Брюсселі, а також здійснить візити до Німеччини та Франції.
*
Аліна Зубкович, голова організації Nordic Ukraine Forum
Інтерес до України став ключовим пріоритетом зовнішньої політики Швеції
*
Втримати США в межах НАТО вдалося завдяки одностайному зобов'язанню щодо додаткових оборонних витрат, а також підлещуючи президенту Трампу.
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив Патрік Болдер, стратегічний аналітик і експерт у сфері оборони, співробітник Гаазького центру стратегічних досліджень (HCSS), колишній підполковник Королівських військово-повітряних сил Нідерландів.
“За 8 місяців на посаді Генсека його головним занепокоєнням, ймовірно, була можливість розпаду НАТО. І цей ризик був цілком реальним — через односторонні дії Трампа. Тож стратегією Рютте було втримати Трампа в межах Альянсу. І в цьому він досяг значного успіху. Як саме? Досягнувши одностайного зобов'язання щодо додаткових оборонних витрат, а також підлещуючи президенту США у формах, які можуть виглядати незручними для європейської аудиторії, але виявилися ефективними та дієвими для переконання Трампа”, - сказав він.
Він також зазначив, що комюніке коротке і повторне підтвердження статті 5 виглядає дивно, адже це вже частина договору НАТО, до якого всі країни приєдналися.
“Ці кілька пунктів, ймовірно, — максимум, чого можна було досягти зі США, і саме тому документ зміг підписати кожен з 32 членів Альянсу. Але тепер починається справжня робота у країнах НАТО – збір фінансів та забезпечення виконання зобов'язань. Проте я боюся, що відчуття нагальності російської загрози досі погано усвідомлюється більшістю”, - зазначив експерт.
*
Прокуратура Нідерландів вимагає 4 роки позбавлення волі для 44-річного громадянина Росії, якого звинувачують у незаконному продажі конфіденційної інформації з галузі виробництва мікрочипів Росії.
*
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур підтвердив готовність країни приймати на своїй території винищувачі союзників, здатні нести ядерне озброєння.
*
Кількість загиблих унаслідок удару РФ по місту Самар на Дніпропетровщині зросла до п'яти, поранених - до 23.
Про це повідомив у Телеграмі начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
“У лікарні помер 46-річний чоловік, поранений під час сьогоднішньої ракетної атаки на Самар. Загалом росіяни вбили 5 людей”, - йдеться в дописі.
За словами посадовця, станом на зараз - 23 постраждалих. Із них четверо - у важкому стані.
Як зазначили у Дніпропетровській обласній прокуратурі, інформація щодо руйнувань уточнюється.
У місті Самар у п'ятницю, 27 червня, пролунали вибухи.
Повідомлялося про чотирьох загиблих та 17 постраждалих.
*
росіяни захопили найбільше в Україні родовище літію – Le Figaro
На цей момент під контролем росії два з чотирьох відомих літієвих родовищ України
*
Майже 890 разів росія застосувала у травні хімічну зброю проти ЗСУ
Це вже третій звіт ОЗХЗ, який підтверджує, що рф систематично і цілеспрямовано порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї
*
Черед удар Росії по Костянтинівці загинула людина – міська влада
Через близькість до лінії бойових дій та загрозу повторного обстрілу неможливо провести огляд місця удару та ліквідувати наслідки.
*
ЗСУ: Україну вночі атакували 363 дрони і 8 ракет РФ, основний напрямок – Старокостянтинів
Станом на 09.30, протиповітряною обороною знешкоджено 365 засобів повітряного нападу противника.
*
Протягом доби 26 червня російські війська атакували Семенівську громаду на Чернігівщині.
*
РФ на Покровському напрямку зосередила близько 111 тис. військових, — Сирський
“Противник не полишає спроб пробитися до адміністративного кордону Донецької області.
*
У НАТО оцінили операцію «Павутина»
Директор з ядерної політики НАТО Джим Стокс також звернув увагу, що росіяни з 2000-х років модернізують стратегічну ядерну зброю
Українська операція «Павутина», у рамках якої було завдано удару по російських аеродромах, точно не потішила чиновників у кремлі.
Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» заявив директор з ядерної політики НАТО Джим Стокс.
«Безумовно, було цікаво спостерігати за її результатами. Я не маю детальних даних про саму операцію, але вона дійсно мала вплив... Знаєте, якби я сидів у Кремлі, я б точно не зрадів, що кілька стратегічних бомбардувальників було знищено або пошкоджено», – зазначив Стокс.
За його словами, у НАТО мають спостерігати за розвитком подій у війні росії проти України.
Стокс також звернув увагу, що росіяни з 2000-х років модернізують стратегічну ядерну зброю.
«Вони модернізували багато своїх можливостей. Я думаю, що ще належить з'ясувати, наскільки деякі з них є дієздатними. Вони, безумовно, мали певні проблеми з деякими випробуваннями нових можливостей. Ми бачили ефективність деяких з їхніх ракет проти України, і, можливо, вона виявилася не такою високою, як багато хто очікував», – додав він.
Директор з ядерної політики НАТО вважає, що у росії все ще найбільша кількість боєголовок серед усіх країн. В Альянсі стежать за російською доктриною і риторикою з питання «ядерки».
*
Міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен повідомив, що його країна придбає власні супутники для потреб оборони у фінської компанії ICEYE.
*
Підвищення витрат Німеччини на оборону з метою досягти до 2035 року планки 5% ВВП, про яку домовилися учасники саміту НАТО в Гаазі, схвалює майже дві третини (65%) населення країни.
*
Новий уряд Німеччини, судячи з усього, більше не стоїть на заваді запланованому продажу літаків Eurofighter Typhoon Туреччині.
*
Президент Румунії Нікушор Дан, обраний на цю посаду у травні, вперше скликав засідання Вищої ради з нацбезпеки, щоб обговорити найбільші виклики та загрози для країни.
*
російські військові вдарили по важливому енергооб’єкту на Херсонщині – Прокудін
Влада закликала місцевих жителів підготуватися до тривалих відключень світла
*
ЗСУ отримали безпілотний автомобіль вітчизняного виробництва
Запас ходу – до 400 км
*
У ГУР показали складові модернізованого Shahed-136 із камерою та штучним інтелектом
Безпілотник містить високошвидкісний мінікомп'ютер Nvidia Jetson Orin, спеціалізований для задач штучного інтелекту та обробки відео
*
Ворог атакував Запоріжжя щонайменше шістьма дронами
Ціллю нової російської атаки стали гаражі та промисловість
*
Бельгія та Нідерланди надали Україні тральники, їх назвали «Мелітополь» і «Генічеськ»
Глава Міноборони Нідерландів заявив, що порти України та судноплавні шляхи в Чорному морі є джерелом життєвої сили української економіки
*
Міноборони прийняло на озброєння наземний безпілотник Protector від «Української бронетехніки»
*
Сили оборони України в ніч на 27 червня завдали удару по аеродрому "Маріновка" у Волгоградській області РФ, є уражені цілі.
*
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 69 бойових зіткнень, найактивніше загарбники діяли на Покровському напрямку, де зафіксовані 23 атаки.
*
СБУ: В одній російській ракеті Х-101 може бути до 250 електронних компонентів іноземного виробництва, в БпЛА - до 400.
*
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів - ОСУВ «Хортиця»
*
111 тисяч військових РФ і пів сотні боїв щодня: Сирський відвідав «гарячий» Покровський напрямок
Російські загарбники не полишають спроб пробитися до адміністративної межі Донецької області на Покровському напрямку, і не лише для досягнення оперативних результатів, а насамперед із демонстраційною метою
*
Україна нарощує власні промислові спроможності виробництва дронів і сьогодні українські виробники досягли рівня, що дозволяє виготовляти понад 4 мільйони дронів на рік - Умєров
*
Україна нарощуватиме виробництво далекобійних дронів, кількість і масштаб ударів углиб Росії буде збільшуватися - Умєров
*
Росія застосовує комбіновані удари для виснаження української ППО, використовує до 500 "Шахедів" за ніч. Водночас Україна розробляє "антишахедні" рішення, які доводять свою ефективність - Умєров
*
Сили оборони України будують просторово менші опорні пункти з протяжністю ходів сполучень 60-70 метрів, з обов’язковим антидроновим накриттям, що викликано змінами в тактиці ворога - Умєров
*
Після аналізу бойових дій, у яких брали участь молоді військовослужбовці за контрактом 18-24, командири високо оцінили їхню витримку, професіоналізм і рішучість. Зараз триває робота над вдосконаленням мотиваційного пакета - Умєров
*
Україна планує запустити програму спільного виробництва зброї з країнами «Рамштайну» - Умєров
*
Міноборони: Північна Корея вже залучила до війни проти України близько 11 тис. військовослужбовців з елітного контингенту.
*
У тимчасово окупованому Маріуполі на Донеччині зафіксували велике пересування бронетехніки та живої сили ворога. Окупанти найближчими днями можуть посилити спроби штурму в районі Гуляйполя та Оріхова у Запорізькій області.
*
У ході оборони Вовчанська українські захисники продовжують утримувати ділянку на північному березі річки Вовча, зокрема на території агрегатного заводу.
*
У Дніпрі під час повітряної тривоги пролунав вибух
*
Зараз у ворога немає переправ через річку Оскіл і принаймні найближчим часом їм не вдасться навести ці переправи
*
Демченко: Прикордонники фіксують зменшення активності піхотних ДРГ.
*
Між Силами оборони України та російськими військами минулої доби відбулося 187 бойових зіткнень на 11 напрямках.
*
Реактивні дрони «Пекло» уразили переправу під Луганськом
*
Європейська комісія схвалила початок переговорів про вступ України до Євросоюзу
«Україна зробила свою частину роботи – тепер наша черга діяти», – сказала Урсула фон дер Ляєн
*
«Нова пошта» скоротить до 10% персоналу
Також компанія отримає позику у розмірі 50 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку
*
Економія 5,56 млрд грн державних коштів за півроку: результат роботи Prozorro Market
Відстуність складної документації пришвидшує процес торгів та робить його доступним для малого та середнього бізнесу
*
Попит на електромобілі в Україні продовжує зростати
Цього місяця в державі з'явилось 9 000 електромобілів
*
Україна активно закачує природній газ у сховища, щоб зменшити відставання від минулого року
Зараз газу в ПСГ менше на 20%, ніж було у 2024 році, але різниця скорочується
*
Українці заплатили рекордні туристичні збори за 2025 рік
Сума становить 132 млн грн
*
В Україні розпочали збір врожаю ячменю, пшениці, гороху та ріпаку
Лідером за темпами збору цьогоріч стала Одещина. В Україні жнивують вже три області
В Україні станом на 27 червня аграрії зібрали понад 188 тис. тонн нового врожаю зерна
*
Розпочато прийом заявок на участь у Топ-50 найвпливовіших жінок фінтеху – 2025
Мета проєкту – відзначення жінок, чий професійний досвід, експертиза та активна діяльність у сфері фінансових технологій сприяють розвитку інноваційного середовища в Україні
*
Міністр цифрової трансформації заявив, що українці більше не отримуватимуть спам-дзвінків
Комерційні виклики з номерів, не зареєстрованих в оператора, блокуватимуться автоматично
*
Євро в Україні продовжує зростати
Офіційний курс валюти перевалив за 49 грн
*
Український бізнес готують до несподіваних аудитів ЄС у 2026 році
Імплементація норм щодо благополуччя тварин триває, проте держава очікує підтримки від Євросоюзу
*
Андрій Матюха і Favbet Foundation підтримали освітній ІТ-майстер-клас для підлітків
Завдяки практичній частини навчання учасники отримали змогу виконати реальні завдання в команді
*
Держпродспоживслужба веде перемовини з 80 країнами про нові ринки для української продукції
Після скасування «торгового безвізу» з ЄС Україна активізує експорт до Канади, Китаю, країн Перської затоки, Африки та Америки
*
«Ризики допустимі та контрольовані». BGV Буткевича відповіла на претензії колишнього власника «Аерок»
«Компенсацію за експропріацію». Які вимоги Україні в арбітражі поставив російський ексвласник заводів «Аерок»
*
«Glovo – це маркетплейс». Як змінюється найбільший в Україні сервіс доставки їжі та продуктів. Інтервʼю зі співзасновником Glovo Сашею Мішо і CEO українського офісу Мариною Павлюк
*
Генпрокурор Кравченко анонсував велику зустріч з бізнесом
*
Генпрокурор Кравченко реорганізував департамент захисту інвестицій. Що це має змінити для бізнесу
*
Президент України доручив запровадити довготривалий мораторій на перевірки бізнесу
*
Після п’яти років роботи з «Астарти» звільняється IT-директор
*
Кібербезпека в авто: компанії PlaxidityX і GlobalLogic уклали стратегічне партнерство. Що воно передбачає
*
На аукціонах «Земельного банку» за тиждень залучили понад ₴51 мільйон
*
В Україні запустять нову грантову програму для постраждалих підприємств - Свириденко
*
Активи телеканалу «НАШ» виставили на аукціон
*
Торік програма «Зроблено в Україні» забезпечила 0,6% зростання ВВП - Свириденко
*
Швейцарія системно підтримує малий та середній бізнес в Україні - посол
Протягом останніх 20 років Швейцарія системно підтримує малий та середній бізнес (МСБ) в Україні, зокрема через допомогу понад 30 галузевим бізнес-асоціаціям, які об’єднують понад 20 тисяч підприємств.
*
Шмигаль: Упродовж п'яти місяців цього року бізнес сплатив до державного бюджету податків і зборів на суму понад 1,5 трильйона грн.
*
Південний ГЗК має сплатити до бюджету ₴3,7 мільярда
Верховний Суд вдруге підтвердив правомірність позиції Державної податкової служби України у справі щодо АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».
*
Міністерство фінансів затвердило порядок проведення ротації посадових осіб митних органів, спрямований на створення прозорої та ефективної митної служби.
*
Верховний Суд України остаточно підтвердив правомірність рішення Національного банку про віднесення АТ "Мегабанк" до категорії неплатоспроможних, скасувавши рішення судів попередніх інстанцій.
*
ДП "Гарантований покупець" з початку 2025 року, станом на 31 травня, сплатило виробникам енергії з відновлюваних джерел енергії 22,06 млрд грн.
*
Фонд гарантування: Загальна сума вкладів фізичних осіб у банках України на 1 червня 2025 року становила 1,44 трлн грн.
*
Національний банк України виніс на публічне обговорення зміни до правил роботи банків з готівкою, обміну банкнот і монет, а також підвищення лімітів для оплати мобільного зв'язку.
*
Доходи від обмінників зросли на чверть, але більшість працює нелегально - Гетманцев
Обмінні пункти у першому кварталі 2025 року задекларували авансові внески з податку на прибуток на суму 240,7 млн грн, що на 26,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
*
Міністерство фінансів України та ЮНІСЕФ напрацювали спільне бачення відновлення середньострокового бюджетного планування та нової системи управління публічними інвестиціями на місцевому рівні.
*
Для відновлення України впродовж наступних 10 років потрібно близько $524 мільярдів - ПРООН
*
Бессент: Американська та українська команди працюють над запуском Інвестиційного фонду відбудови
*
У Харкові відновлюють будинок, який був зруйнований російським «Іскандером» у 2023 році
*
Україна розширила санкції проти РФ: одна з компаній розташована в Алабузі, де виробляють «Шахеди»
Україна запровадила санкції проти 34 російських компаній та 52 громадян Росії
*
Президент України підписав указ про синхронізацію санкцій проти РФ з міжнародними партнерами
*
Україна проситиме ЄС ввести санкції проти компаній із Бангладеш за купівлю краденого українського зерна
У диплистах вказані назви та реєстраційні номери суден, які з листопада 2024 року по червень 2025 року відправлялися до Бангладеш із портів Севастополь, Керч, Бердянськ і Кавказ
*
Антикорупційні органи вимагають відсторонення віцепрем’єра Чернишова з посади
НАБУ і САП направили до ВАКС клопотання про запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 120 млн грн
*
Віцепрем’єру Чернишову суд обрав запобіжний захід у вигляді застави у 120 млн грн
Після засідання посадовець заявив, що не планує подавати у відставку
*
Справа про шахрайство під час зборів для Гусакова. Нацполіція проводить обшуки у Львові та Києві
*
В Україні судитимуть ще одного фігуранта у «справі вишок Бойка»
*
Співробітники Національного антикорупційного бюро України і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру п'ятьом особам, причетним до заволодіння коштами Укрзалізниці на понад 15 млн грн під час закупівель фарб та лінолеуму.
*
Чорний день для морпіхів рф: на Сумщині розгромили «елітний підрозділ», що захоплював Крим
*
Російські банкіри очікують настання боргової кризи протягом року – Bloomberg
*
Речник Кремля Дмитрій Пєсков назвав "небезпечними" плани Естонії приймати в себе літаки НАТО, здатні нести ядерну зброю.
*
У Грузії засудили одного із лідерів опозиції до восьми місяців за ґратами
Суд визнав винним у невиконанні вимоги тимчасової слідчої комісії парламенту одного з лідерів грузинської "Коаліції за зміни" – Ніку Мелію.
*
В Грузії опозиційний політик Гіві Таргамадзе був визнаний судом винним у невиконанні вимоги суперечливої тимчасової слідчої комісії парламенту – суд засудив його до 7 місяців позбавлення волі та позбавив права обіймати державні посади протягом 2 років.
*
Чому влада Вірменії пішла на гострий конфлікт із церквою і до чого тут РФ
*
Парламент Киргизстану ухвалив закон, спрямований на підвищення ролі киргизької мови над російською в суспільному і державному житті.
*
ISW: Росія підтримувала свої наступальні операції протягом війни в Україні, використовуючи запаси бронетехніки радянських часів, але цей ресурс є обмеженим і наближається до свого вичерпання.
*
Атака Росії на НАТО стане для неї останнім днем - Огризко
*
Росія збільшує строки постачання Індії С-400 і перевищує контрактні терміни вже на 4 роки
*
Обсяги експорту російського пального скоротилися до найнижчого за 8 місяців рівня - Bloomberg
*
Дефіцит бюджету і зниження ВВП: у Мінекономіки України розповіли про вплив санкцій на Росію
*
Le Monde: Москва збільшує потужності з виробництва безпілотників та розширює рекрутинг жінок в Африці та за її межами обіцянками хорошої зарплати, не згадуючи про характер роботи та умови, які на них чекають.
*
Росія знаходить нові способи обходити санкції через криптовалюти та посередників - НБУ
*
Екологічна бомба уповільненої дії: в ОБСЄ обговорили «тіньовий флот» Росії
*******
Всі, всі, всі на корабель
*
27 червня 2025 року
19:19
Ціна газу в Європі впала на 20% після зникнення загрози перекриття Ормузької протоки
Акціонери Фосагро не ухвалили рішення про виплату дивідендів за 1 кв
19:07
ОПЕК+ планує ще одне прискорене підвищення видобутку нафти в серпні, повідомляють джерела
19:05
Путін анонсував зниження витрат на війну після скарг олігархів на проблеми в економіці
18:59
«Надули, обдурили, кинули». Путін знову поскаржився на Захід і відмовився розуміти, чому Росію вважають агресором
18:34
У Бєлгородській області скасують компенсації за оренду житла для біженців із «безпечних» районів
18:24
Росія планує скорочувати оборонні витрати, які підстьобнули інфляцію -- Путін
18:06
Норнікель не чекає впливу торговельних воєн на обсяг експорту в 25р, плануючи продати все, що виробить
18:02
S&P 500, Nasdaq оновили історичний рекорд в надії на торговельні угоди, пом'якшення ДКП
17:58
Біржові ціни на бензин Аі-92 і дизпаливо в РФ знизилися за тиждень
17:40
У столиці Удмуртії ввели режим НС через місяць після розливу нафтопродуктів у річку
17:30
У Держдумі анонсували санкції проти Telegram після запуску державного месенджера
17:29
Рубль не може вибрати напрямок напередодні останніх червневих вихідних
17:18
Індекс настроїв споживачів у США в червні зріс трохи сильніше прогнозу -- UoM
17:16
РФ знизить експорт нафти із західних портів у липні на 3% до червня-трейдери
17:01
Світові фонди акцій пережили відтік другий тиждень поспіль
16:52
S&P 500, Nasdaq відкрилися біля рекордних піків після інфляційних даних США
16:50
Світовий лідер із захисту сайтів заявив, що Кремль позбавив росіян доступу до відкритого інтернету
16:50
Призначеного Кремлем «міністра» Херсонської області звинуватили в хабарах і затримали
16:47
Путін доручив готувати підвищення податків для малого бізнесу
16:38
Газпром розміщує бонди на 4 млрд юанів
16:32
Росія різко збільшила випуск дронів у травні, коли США і ЄС вимагали припинити вогонь
16:11
Норнікель не чекає впливу торгових воєн на експорт у 25р, планує продати все, що виробить
16:11
Міністр оборони України анонсував посилення далекобійних ударів по Росії
16:08
Частка нерезидентів в ОФЗ до початку червня знизилася до 3,9% - дані ЦБР
16:03
Чиновник, який керував майном Міноборони, виявився доларовим мільйонером
16:00
Секс-іграшки росіянам почнуть продавати тільки за біометрією
15:53
Долар йде вниз, прибутковість UST і золото впали після PCE
15:50
Узбецька держкомпанія Navoiyuran розмістила єврооблігації на $300 млн
15:42
Міністр фінансів США: До 1 вересня завершаться торгові переговори з десятками країн
15:35
Базовий PCE США в травні становив 0,2% за прогнозу 0,1%
15:29
Влада приготувалася позбавляти ліцензій операторів зв'язку за «кримінальне минуле» власників і топ-менеджерів
15:27
«Потужний фінансовий стрес». У зоні ризику опинилися галузі, що дають 17% виручки реального сектора
15:25
Зростання оптових цін на бензин обрушило маржу АЗС РФ удвічі за місяць - розрахунок Рейтер
15:16
П'ятірка у фокусі: початок другого півріччя на ринках
15:14
Віцепрем'єра Тетяну Голікову запідозрили в обході санкцій і відмиванні грошей у Португалії
14:58
Нафта переживає найгірший тиждень за 2 роки: премія за геополітичний ризик зникла
14:43
Один із найбільших ритейлерів одягу в Росії збанкрутував і закрив усі магазини
14:42
У Росії запропонували ввести кримінальну відповідальність за «втягнення неповнолітніх у лихослів'я»
14:30
Новак про плани нафтовидобутку вісімки країн ОПЕК+: все будемо обговорювати на зустрічі в липні
14:30
Новак: уряд РФ не обговорює заборону експорту автобензину для виробників
14:17
Прибутковість довгострокових держбондів Німеччини може показати найбільший тижневий підйом за 4міс
14:08
Ринок розраховує на голубину ФРС, поки Трамп шукає заміну Пауеллу
14:05
Росія відклала на три роки постачання С-400 в Індію
14:04
Росія вдруге за тиждень атакувала місто Самар у Дніпропетровській області. Загинули 4 людини
13:34
Росія захопила велике українське родовище літію, на яке розраховував Трамп
13:28
Кадиров отримав найпрестижнішу премію в архітектурі Росії
13:21
Валюти, акції ЕМ стабільні напередодні інфляційних даних США
13:18
Казахстанський ТШО вперше експортував нафту в Німеччину нафтопроводом Дружба - джерела
13:01
Газ у Європі дешевшає на тлі м'якої погоди, стабільних поставок
13:00
Російських агентів запідозрили в серії підпалів вантажівок у Німеччині
12:48
Золото біля мінімуму 1 міс на тлі ослаблення глобальної напруженості
12:47
Російських кіберспортсменів змусять бігати і віджиматися
12:32
Іран вирішив купити китайські винищувачі замість російських
12:31
США вчетверте відклали введення санкцій проти сербської NIS -- ЗМІ
12:27
Естонія запропонувала розмістити на своїй території американські винищувачі з ядерною зброєю
12:21
Казахстан підвищить експортні мита на нафту і світлі нафтопродукти в липні на 7,7% до червня
12:21
Банки різко скоротили кредитування бізнесу на тлі високих ставок і труднощів з обслуговуванням боргів
12:08
Ділові настрої в єврозоні в червні трохи погіршилися -- Єврокомісія
12:07
Юань під тиском на тлі слабких даних промсектора КНР
12:00
У Читі бюджетників змусили шукати добровольців на війну з Україною
11:58
Норнікель бачить зниження фінансових результатів у 25р через торговельні війни, курс рубля і жорстку ДКП
11:43
Таджикистан ввів до експлуатації ГЕС Себзор потужністю 11 МВт
11:42
Росіян почали масово позбавляти премій
11:32
У Москві заарештували колишнього гендиректора найбільшого в Росії виробника титану
11:25
Рубль напередодні вихідних підростає на FX і трохи втрачає на МОЕХ
11:24
США і Китай оголосили про досягнення миру в торговельній війні
11:20
Зниження вантажообігу Транснафти триває в 25р через ОПЕК+ і техпроблеми в нафтовидобутку РФ
10:56
Європейські акції зростають на тлі прогресу переговорів США, Китаю
10:45
Білий дім оголосив, що домовився з Китаєм про прискорення постачань рідкоземельних металів у США
10:42
ForteBank купує Home Credit Bank в Казахстані
10:29
Індія закупила у Росії рекордний за два роки обсяг вугілля
10:14
Вашингтон досяг угоди з КНР про прискорення поставок рідкоземельних металів до США -- Білий дім
10:00
Зниження вантажообігу Транснафти триває в 25р через ОПЕК+ і технологічні виклики у видобутку нафти в РФ
09:57
ЦБ Мексики знизив ключову ставку до мінімуму майже за 3 роки
09:53
Ціни виробників у Франції в травні впали на 0,8% м/м -- INSEE
09:51
Витрати споживачів у Франції в травні зросли на 0,2% м/м, трохи вище прогнозу -- INSEE
09:50
Нафта може показати найгірший тиждень за 2 роки через зникнення премії за геополітичний ризик
09:49
Підсанкційний СПГ-танкер Iris прибув на Арктик СПГ-2 -- LSEG
09:48
Експірація великих FX-опціонів сьогодні
09:45
Казахстан, Киргизстан, Грузія і Вірменія різко посилили контроль за поставками в Росію підсанкційних товарів
09:37
Долар біля мінімуму 3,5 років на тлі зростаючих очікувань зниження ставок у США
09:32
На динаміку рубля впливатимуть майбутній вікенд і наступний за ним ЄНП
09:00
ЦБР може знизити ставку в 25р ще на кілька процентних пунктів - радник Набіулліної
08:56
Залишки на коррахунках у Нацбанку Казахстану на 26 червня зросли до 768,343 млрд тенге
08:56
Голова ФРБ Бостона: до липня не буде достатньо даних для рішення про зниження ставки
08:53
ФСО виявила у мігрантів у Росії готовність вийти на протести для захисту шаріату
08:48
Прибуток промислових підприємств КНР у травні повернувся до різкого спаду
08:35
S&P 500, Nasdaq закрилися поблизу рекордних піків закриття на тлі надій на зниження ставки
08:30
Основні події дня - 27 червня
08:28
ЄС погодив продовження санкцій проти РФ на 6 місяців
08:19
Роздрібні продажі в Японії в травні зросли на 2,2% р/р, нижче прогнозу
08:01
CNN: США можуть запропонувати Ірану $30 млрд за відмову від створення ядерної зброї
*
## Огляд важливих статей The Guardian про Україну, Росію та США
**Останні публікації The Guardian охоплюють ключові події та тенденції у війні Росії проти України, реакцію Заходу, роль США, а також соціальні та гуманітарні аспекти конфлікту. Нижче наведено добірку найважливіших тем і статей за останній час.**
**Україна: ситуація на фронті, удари по Києву, гуманітарні наслідки**
- Росія здійснює масовані ракетні та дронові атаки на Київ, що призводить до жертв серед цивільних: нещодавно загинуло щонайменше 4 людини, ще 20 поранено. Президент Зеленський закликав союзників до «конкретних дій» після однієї з наймасштабніших атак по столиці[1].
- Російські війська знову наступають на місто Суми, яке Україна звільнила три роки тому. Незалежні спостерігачі підтверджують нові, символічно важливі просування росіян на сході України[1].
- Українські спецпризначенці повідомили про успішний нічний рейд на російський авіабазу, де були пошкоджені винищувачі РФ[1].
- У статтях The Guardian також висвітлюються історії українських військовополонених, зокрема про тортури, психологічний тиск та обміни полоненими[1].
**Росія: стратегія, санкції, внутрішня політика**
- Європейська комісія оголосила про плани повністю припинити імпорт російського газу до січня 2028 року, попри опір окремих країн ЄС[1].
- Суд у Лондоні ухвалив, що лізингові компанії можуть стягнути мільярдні збитки з перестраховиків за літаки, які залишилися в Росії після вторгнення[1].
- Окремі статті аналізують депортації українців як частину стратегії Росії з «очищення» окупованих територій, а також вплив санкцій на російську економіку й оборонну промисловість[1].
**США: військова допомога, політична динаміка, внутрішні загрози**
- The Guardian висвітлює складні відносини між США та Україною: зокрема, різкі критики щодо недостатньої або затриманої військової допомоги, а також політичні розбіжності в питанні підтримки Києва[1].
- Окрема увага приділяється зростанню ультраправих угруповань у США, наприклад, неонацистська організація The Base активно вербує нових членів, а адміністрація Білого дому ігнорує цю загрозу[1].
- Під час саміту G7 президент США Трамп залишив зустріч, не провівши заплановану зустріч із Зеленським, що викликало критику з боку української влади[1].
**Міжнародна реакція та геополітика**
- Генсек НАТО закликає до «квантового стрибка» у колективній обороні, попереджаючи, що російська загроза не зникне навіть після завершення війни в Україні[1].
- ЄС готує новий пакет санкцій проти Росії, включаючи зниження цінової стелі на нафту та посилення контролю над «тіньовим флотом»[1].
## Додаткові аналітичні матеріали та контекст
- У лютому 2024 року The Guardian організував публічну дискусію щодо майбутнього України, участь у якій взяли провідні журналісти, письменники та експерти з питань безпеки. Обговорювалися історичні причини війни, зміни у суспільстві після Майдану, а також перспективи членства України в ЄС[2].
- Огляди The Guardian регулярно аналізують вплив війни на європейську безпеку, енергетичну політику, а також внутрішньополітичні процеси у США, Росії та країнах ЄС[3][1].
**Висновок:**
The Guardian системно висвітлює ключові події війни в Україні, реакцію Заходу, гуманітарні наслідки, а також політичні процеси у США та Росії. Важливими темами є атаки на українські міста, санкції проти РФ, внутрішні загрози в США, а також стратегічні зміни у міжнародній безпеці[2][1].
*
## Огляд важливих статей The Economist про Україну, її союзників, Росію та її союзників
**Україна та її союзники**
- The Economist неодноразово підкреслював, що Україна стикається з серйозними економічними й військовими викликами через війну. ВВП країни суттєво скоротився, а фінансова система перебуває під тиском через витрати резервів і руйнування інфраструктури[1]. Видання попереджає про ризик дефолту, якщо не буде досягнуто домовленостей із кредиторами.
- У матеріалах The Economist зазначається, що європейські союзники України або занадто малі, або фінансово виснажені, або проявляють нерішучість у підтримці. Хоча в теорії Європа має потужний військовий та економічний потенціал, на практиці підтримка часто недостатня для вирішального впливу[2].
- Окремі статті акцентують на зростаючій втомі західних суспільств від війни, особливо в Німеччині та Франції, де все більше політиків і виборців ставлять під сумнів доцільність подальшої підтримки України. Це створює ризики для стабільності допомоги в майбутньому[3][4].
- The Economist закликає до зміни стратегії: Україні та її партнерам потрібно реалістично оцінити свої можливості, зосередитися на стримуванні подальшого наступу Росії, а не на негайному поверненні всіх територій. Важливою метою залишається збереження України як незалежної, демократичної держави, яка орієнтується на Захід[3][4].
- Водночас видання відзначає, що попри всі труднощі, Україна досягла певних успіхів в економічній війні проти Росії: гривня стабільна, ВВП демонструє зростання, а макроекономічна стабільність дозволяє адаптуватися до умов війни. Це стало можливим завдяки західній допомозі, реформам і власним зусиллям країни[5].
**Росія та її союзники**
- The Economist склав рейтинг "друзів Росії", до якого увійшли 12 країн, серед яких Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Таджикистан, Казахстан, а також Іран, Китай та Індія. Найтісніші зв'язки з Росією мають країни ОДКБ та Євразійського економічного союзу[6].
- Водночас видання підкреслює, що навіть найближчі союзники Росії у Центральній Азії не надали їй військової підтримки під час повномасштабної війни проти України й утримуються від прямого засудження дій Москви. Китай і Індія займають обережну позицію, зберігаючи певну дистанцію[6].
- У статті професора Пекінського університету для The Economist стверджується, що поразка Росії в Україні неминуча. Основними чинниками названо опір українців, міжнародну підтримку України, а також зростаюче дистанціювання колишніх радянських республік від Москви. Війна, на думку автора, послабить позиції Росії в регіоні та у світі, а перспективи євразійської інтеграції стають дедалі примарнішими[7].
## Порівняльна таблиця: союзники України та Росії за версією The Economist
| Україна та союзники | Росія та союзники |
|----------------------------|--------------------------|
| США, Велика Британія, Польща, країни Балтії, більшість НАТО | Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Таджикистан, Казахстан, Іран, Китай, Індія |
| ЄС (економічна, військова допомога) | ОДКБ, Євразійський економічний союз |
| Підтримка залежить від політичної волі та економічних можливостей партнерів | Відсутність прямої військової допомоги від більшості союзників, обмежена економічна підтримка |
| Зростає втома від війни, ризик зменшення підтримки | Союзники часто займають обережну позицію, уникаючи прямої участі |
## Висновки
- The Economist підкреслює, що майбутнє України залежить від здатності її союзників забезпечити стійку підтримку, а також від гнучкості та реалістичності стратегії самої України[3][4].
- Росія залишається ізольованою, її союзники не готові до активної підтримки, а війна підриває її вплив навіть у традиційних сферах[7][6].
- Економічна ситуація в Україні стабілізується, хоча виклики залишаються значними[5].
- Втома Заходу та політичні зміни в Європі та США можуть суттєво вплинути на хід війни та перспективи України[3][4].
*
Близько 80% компонентів, які Росія використовує у виробництві зброї, надходять через Китай, і це найбільший виклик для санкційної політики ЄС.
Про це розповів спеціальний посланник з питань виконання санкцій ЄС у зв'язку з агресією РФ проти України Девід О'Салліван на конференції із запровадження додаткових санкцій проти Росії "Fair play: чесна гра" у п’ятницю у Києві, передає кореспондент Укрінформу.
"Близько 80% таких товарів потрапляють до Росії через Китай або Гонконг і Китай. І це дуже складна розмова. Коли про це говорять президент фон дер Ляєн, або президент Кошта на самітах, наші держави-члени, президент Макрон, канцлер Шольц, коли він був у Пекіні. Але китайці зазвичай відповідають: "Ми не розуміємо, про що ви. Ми не постачаємо нічого, що має військове призначення для Росії". Тож ми продовжуємо тиснути, але відповідь млява. Ви це бачите на прикладі багатьох товарів, які вироблені в Китаї. Це китайські копії західних брендів", - пояснив посланник.
О’Салліван деталізував, що подібні переговори також важко ідуть у в Малайзії, Південно-Східній Азії, Таїланді, Сінгапурі, куди він знову збирається наступного місяця, оскільки тамтешні компанії часто є дочірніми європейських.
"Там складно, бо багато з цих речей виробляються дочірніми компаніями наших же компаній. І мені часто кажуть: "Пане Салліван, добре, що ви тут, але хіба це не ваші компанії?". Ми дуже тісно працюємо з ними, і хочу наголосити - жодна з європейських компаній, і, ймовірно, жодна в США, не хоче брати участі в торгівлі, яка зрештою веде до виготовлення зброї», - підкреслив він.
За словами спецпосланника, компанії запровадили пункт "заборона перепродажу до Росії" та проводять перевірку клієнтів, однак у певний момент вироблені ними компоненти зникають у "дикому полі", і стає неможливо проконтролювати ланцюг постачання.
Водночас така політика все ж дозволила сповільнити потоки постачання та зробити їх менш передбачуваними й дорожчими. Зокрема, він навів приклад зупинки постачання серверів з Індії до Росії після того, як американці запровадили санкції проти цієї компанії.
"Я намагаюся їм (виробникам у третіх країнах - ред.) пояснити, що ці компоненти, особливо список із 50 спільних пріоритетних категорій, який ми склали у тісній співпраці з українцями, можуть виглядати невинно. Це оптичні зчитувачі, інтегральні мікросхеми, мікрочипи, флеш-карти пам’яті, тобто те, що є в наших телефонах і комп’ютерах. Але коли вони потрапляють до Росії - це зброя війни», - деталізував О'Салліван.
Як повідомлялося, країни-члени ЄС можуть фіналізувати 18-й пакет санкцій проти Росії у суботу, до нього запропоновано обмежувальні заходи проти газопроводу "Північний потік", російської нафти та продуктів її переробки в інших країнах, 22 нових банків та близько 100 суден "тіньового флоту" РФ.
*
Окупанти планують відправити до 2 тис. дітей з ТОТ Херсонщини в мілітарні табори у РФ, - Про це повідомив Центр національного спротиву.
*
Путін заявив про готовність РФ до обговорення з Україною меморандумів у Стамбулі
*
Розвідка: країни, які декларують нейтралітет у війні, підтримують російський ВПК
Росія використовує компанії-посередники для постачання необхідних компонентів.
*
Як РФ вдосконалює дрони-камікадзе Shahed, якими атакує Київ – спецрепортаж
*
Іран купуватиме китайські винищувачі замість російських
Тегеран замовив у росії 50 літаків, але через війну путіна проти України постачань найближчим часом не очікується
*
росіяни спалили в Німеччині військові вантажівки, які належали Збройним силам
Крім самого факту диверсії, з відео випливає, що росіяни проникли на військовий об’єкт
*
кремль пропонує великі зарплати вчителям, які погодяться русифікувати окуповані території України
Ці люди беруть участь у перепрограмуванні українських дітей, щоб виховати їх російськими патріотами та майбутніми солдатами
*
СБУ та ССО ЗСУ знищили два російські літаки СУ-34 на аеродромі Маринівка у Волгоградській області, ще два пошкодили.
ССО ЗСУ та Служба безпеки України провели спільну спецоперацію, внаслідок якої знищили на аеродромі Маринівка два російські винищувачі - бомбардувальники СУ-34 та ще два пошкодили. Ці багатофункціональні винищувачі ворог активно застосовує на лінії фронту для бомбардувань, у тому числі для скидів КАБів.
По російських винищувачах ССО ЗСУ та СБУ відпрацювали з допомогою далекобійних дронів. Через атаки також розпочалася пожежа техніко-експлуатаційної частини ворожого аеродрому, яка є критично важливою інфраструктурою військового об’єкта. Саме там ворог готує літаки до польотів, здійснює їхнє поточне обслуговування та ремонтні роботи.
Спільно із побратимами продовжуємо роботу над послабленням авіаційної складової армії рф. Військові аеродроми та літаки в глибокому тилу ворога є абсолютно законною ціллю для України!
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім