"П'ятниця, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"П'ятниця, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Margarita Sokorenko зараз тут: Міністерство юстиції України.
Київ
02/10/2025 ЄСПЛ оприлюднив своє рішення від 9 вересня 2025 року про неприйнятність у справі Ryashentseva and Others v. Ukraine, яка стосується тверджень, що ЗСУ обстрілює житлові райони на окупованих територіях.
Ми з нетерпінням чекали перших рішень у такій категорії справ, позаяк воно встановлює важливі не лише юридичні висновки, а й фактичні моменти.
Саме рішення чимале, тому навіть стислий аналіз коротким не виходить, але має бути написаним.
У цій справі, 11 громадян, які проживали на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, скаржилися на пошкодження їхнього майна внаслідок обстрілів у 2015-2020 роках. Заявники стверджували, що обстріли здійснювалися Збройними силами України, і скаржилися на порушення права на життя, права власності, доступу до судів та відсутність ефективних засобів захисту.
Важлива деталь: жоден із заявників не звертався до українських органів влади і в якості пояснення цього були аргументи про «безглуздість" звернення до України як учасника конфлікту та відсутність розслідувань порушень прав людини.
Ще одна важлива деталь: інтереси заявників представляла московська юридична фірма «Klishin & Partners». Про роль цієї фірми в справах проти України є чудові дописи Сергій Заєць та детальне розслідування Радіо Свобода: https://www.radiosvoboda.org/.../news.../31193785.html
Отже, розглянувши скарги заявників, ЄСПЛ визнав їх неприйнятними. Кілька ключових висновків Суду:
Факти спростовують твердження: Суд поставив під сумнів твердження заявників про неможливість подорожувати на підконтрольні території, оскільки деякі з них/члени їх сімей подали документи, що підтверджували отримання українських документів у 2015 та 2016 рр на підконтрольних Україні територіях. Крім того, ЄСПЛ ще раз підтвердив свій висновок у справі Tsezar and Others v. Ukraine, що жителі окупованих територій мали можливість подорожувати на підконтрольні Україні території [щонайменше до 2022 року]
Можливість представництва: Заявники мали змогу уповноважити представників на підконтрольній Україні території або скористатися безоплатною правовою допомогою. При цьому, відповідно до документів, заявників представляла московська юридична фірма, проте не було надано жодних доказів, що вони не мали б доступу до українських органів влади.
Ефективність функціонування переміщених з ТОТ судів: Суд підтвердив свій висновок, висловлений у подібних справах, що заявники, які проживали на територіях тимчасово поза контролем Уряду, мали змогу успішно скористатися засобами судового захисту, що надаються судами, переміщеними з цих територій.
Суд також вказав, що в ситуації заявників, були ефективні засоби захисту в Україні, зокрема:
Україна створила правові механізми для розслідувань на окупованих територіях (спеціальне досудове розслідування, провадження in absentia).
У 2017 році створено департамент Офісу Генпрокурора для розслідування злочинів на тимчасово окупованих територіях.
Звіти Місії ООН з моніторингу прав людини та Міжнародного кримінального суду підтверджують проведення розслідувань і притягнення до відповідальності як членів незаконних збройних формувань, так і власних військових. Суд навів приклади вироків щодо військових за викрадення та побиття цивільних — це доводить відсутність "атмосфери безкарності".
У міждержавній справі Ukraine and the Netherlands v. Russia ЄСПЛ оцінював численні докази з окупованих територій (протоколи огляду, експертизи, супутникові знімки), зібрані українськими правоохоронними органами
Крім, того, ЄСПЛ підкреслив принципову відмінність цієї справи від справи Akdıvar v. Turkey (1996), де заявників не повинні були вичерпувати засоби захисту через небажання влади розслідувати дії власних військових.
В Україні ситуація протилежна: держава створила правові механізми, проводить розслідування та притягує до відповідальності порушників.
У підсумку ЄСПЛ визнав заяви неприйнятними за статтею 35 § 1 Конвенції через невичерпання національних засобів правового захисту.
Замість довгих висновків, обмежусь кількома міркуваннями про важливість цього рішення ЄСПЛ:
1 Рішення підтверджує існування ефективних засобів захисту навіть в екстремальних умовах війни
2 Встановлює стандарт для майбутніх справ: жителі окупованих територій повинні спочатку звернутися до українських органів
3Спростовує наративи про "нефункціонування" української системи правосуддя та «атмосфери безкарності»
Працюємо далі
*
Постпред Президента в АРК про «Листи до вільного Криму»: Політв’язням важливо знати, що їх не забули
Постійна представниця Президента в Криму Ольга Куришко наголосила на важливості ініціативи «Листи до вільного Криму», в межах якої кожен може написати листа кримським політв’язням.
*
Айсберг А-23А, який вже близько 40 років подорожує океанами світу, швидко тане.
*
Вплив «шатдауну» в США на світову економіку залежатиме від його умов і тривалості - МВФ
МВФ відстежує ситуацію з оголошенням «шатдауну» в США та вважає, що вплив цього явища на глобальну економіку залежатиме від того, наскільки швидко та за яких умов американській владі вдасться поновити фінансування уряду.
*
Статуя Свободи в Нью-Йорку може закритися для відвідувачів, а її факел може згаснути через «шатдаун», через який припинилося фінансування федеральних установ та програм по всій країні.
*
Адміністрація президента Трампа вже склала список федеральних установ, де мають пройти масові звільнення держслужбовців, та планує оголосити про це впродовж ближчих днів.
*
Штати надали Катару гарантії безпеки у разі зовнішньої агресії проти країни
*
Президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати перебувають у «збройному конфлікті» з наркокартелями, яких Білий дім називає терористичними угрупованнями й таким чином юридично обґрунтовує нанесення по них військових ударів.
*
Чоловік, якого в дитинстві сфотографували для обкладинки альбому рок-гурту Nirvana Nevermind, програв судовий процес проти гурту.
*
Ф'ючерси на какао в Нью-Йорку досягли найнижчого рівня за 11 місяців, оскільки трейдери очікують, що підвищення оплати праці фермерів в ключовій країні-експортері сприятиме збільшенню продажів і пропозиції врожаю.
*
Сенат Канади визнав вересень місяцем української культурної спадщини
Верхня палата парламенту Канади одностайно підтримала законопроєкт про щорічне відзначення на федеральному рівні Місяця української спадщини у вересні.
*
Наїзд автомобілем та різанину в синагозі у Манчестері розслідують як терористичний акт.
*
Президент Франції Еммануель Макрон погодився з позицією прем’єр-міністра Бельгії Барта де Вевера щодо необхідності дотримання міжнародного права у питанні заморожених російських активів, однак підтримав план Єврокомісії про надання Україні «репараційного кредиту».
*
Угорщина не розділятиме відповідальність з Бельгією за ризики, які можуть постати у зв'язку із використанням заморожених російських активів у межах механізму так званої репараційної позики для України.
*
Орбан заявив, що ЄС нібито прагне конфронтації з Росією: «У них є план війни»
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розкритикував ЄС за нібито прагнення воювати з Росією та перемогти її на полі бою, заявивши, що прихильники таких планів ніколи не були під російською окупацією, а Угорщина, маючи подібний досвід, навпаки виступає «за мир».
*
Президенти України та Кіпру обговорили інфраструктурні проєкти та співпрацю у сфері оборони
*
Президент України обговорив з прем’єром Португалії нові пакети допомоги та розвиток інструменту SAFE
*
Сейм Латвії у четвер більгістю голосів відхилив вимогу опозиційних депутатів про відставку прем'єр-міністерки Евіки Сіліні.
*
Нідерланди проти прискореного вступу України до ЄС
Нідерланди також зберігають категоричну позицію проти скасування права вето, навіть якщо це надасть Україні пріоритет у процесі.
*
Президент України обговорив із Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте протидію російським провокаціям і наповнення ініціативи PURL новими внесками.
*
Норвегія зацікавлена у приєднанні до ініціативи Європейського Союзу "Стіна дронів" і вважає досвід України у війні важливим для зміцнення безпеки в Європі.
*
Піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій упродовж доби знешкодили 200 вибухонебезпечних предметів.
*
У Дніпрі пролунали кілька вибухів, місто під масованою атакою дронів.
*
У передмісті Дніпра під час повітряної тривоги пролунав вибух.
*
Одесу атакують ударні БПЛА, у під час повітряної тривоги у місті пролунали вибухи.
*
Оператори 429-го окремого полку безпілотних систем «Ахіллес» знищили на Куп'янському напрямку два танки та два броньовані багатоцільові тягачі російських загарбників, також ліквідували особовий склад ворога.
*
Під час обміну 2 жовтня з російського полону до України повернулися двоє військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов».
*
Із російського полону звільнено мешканця села Малий Кобилин Овруцької громади Житомирщини Валерія Круковського, брат і син якого нині перебувають у лавах захисників України.
*
Впродовж вересня 2025 року Міністерство оборони України допустило до експлуатації у ЗСУ майже 110 нових зразків озброєння і військової техніки.
*
Гендиректор Ryanair закликає збивати російські дрони в авіапросторі ЄС
Якщо невідомі дрони порушують повітряний простір країн ЄС та спричиняють перебої у роботі аеропортів, то їх варто збивати.
*
На фронті 133 бойових зіткнення, на Покровському та Новопавліському напрямках росіяни здійснили 64 спроби прорвати оборону ЗСУ.
*
Командування Збройних сил України ухвалило низку рішень для посилення протиповітряної оборони у прифронтових та прикордонних районах, зокрема шляхом збільшення кількості екіпажів дронів-перехоплювачів.
*
ЗСУ відбили у РФ Калинівське на Дніпропетровщині
Наступальні дії ворога в населених пунктах Вороне, Тернове, Калинівське та Новомиколаївка були успішно зупинені. В ході операції сили оборони України завдали противнику істотних втрат.
*
В аеропорту Мюнхена помітили БПЛА: рейси скасовано
Із Мюнхена не змогли вилетіти 17 рейсів, що стосувалося майже трьох тисяч пасажирів, 15 літаків перенаправили в інші аеропорти.
*
Росія масовано атакує енергоінфраструктуру України
Найінтенсивніші удари були зосереджені на Полтавській, Одеській, Сумській, Київській та Дніпропетровській областях.
*
РФ перекидає війська з Сумщини на Донеччину - ЗСУ
Росіянам так і не вдалося реалізувати свої плани на літню наступальну операцію та початок осені. ЗСУ дієво протистояли, зірвавши ці наміри.
*
На Харківщині оголосили про розширення примусової евакуації
Місто Куп’янськ залишається під контролем ЗСУ, а фронт стабільний завдяки українським військовим, повідомив голова Харківської ОВА.
*
Tomahawk малоймовірні, є інший варіант для Києва - ЗМІ
Рішення про відправлення Україні ракет Tomahawk залишається під питанням через обмежені запаси і високу вартість - $1,3 млн за одиницю, згідно з документацією Пентагону.
*
Норвегія реалізує у Львові проєкти у сфері енергетики, освіти, будівництва соціального житла
У Львові відбулась зустріч міського керівництва з делегацією з Норвегії, яку очолювала керівниця Програми підтримки Нансена для України в Norad Йорун Носсум.
*
До аптек надійде ще понад 100 тис. доз вакцини проти грипу, що допоможе посилити захист населення в сезон епідемій.
*
В Україні жінки становлять 64% онкохворих, водночас чоловіки від онкозахворювань помирають частіше, і значна їх частина - від раку простати.
*
ПФУ: Уряд продовжив до 1 листопада термін, визначений для проходження фізичної ідентифікації одержувачів окремих видів державних допомог.
*
Сибіга: Росія свідомо відключила електропостачання Запорізької АЕС від електромережі України та готує її перепідключення до власної енергосистеми.
*
Десятий день блекауту на ЗАЕС: Міненерго заявляє про ризик відмови резервних генераторів
Запорізька з 23 вересня АЕС перебуває у режимі живлення від резервних дизель-генераторів.
*
У Ніжині Чернігівської області через блекаут всі освітні заклади переходять на дистанційне навчання, а воду подаватимуть за графіком двічі на день.
*
До очного навчання повернулися майже 4 тисячі школярів з прифронтових територій.
*
На Чернігівщині та Київщині через російські обстріли без електрики залишилося понад 300 тис. споживачів.
*
Удари РФ по енергетиці: Свириденко повідомила про ситуацію на Сумщині, Чернігівщині та Київщині
Уряд працює над убезпеченням енергетичної системи від нових загроз.
*
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко закликав єврокомісара з питань демократії, правосуддя, верховенства права та захисту прав споживачів Майкла МакҐрата посилити підтримку українських регіональних медіа, особливо прифронтових.
*
«Суддю» з тимчасово окупованого Криму заочно засуджено на 10 років ув'язнення за незаконне рішення про видворення громадянина України з півострова.
*
У Кривому Розі викрили злочинну організацію у складі директора комунального підприємства Криворізької міськради та ще дев’яти осіб, яка привласнювала кошти на похованні військових.
*
У Харкові посадовцю ТЦК повідомили про підозру у несанкціонованому втручанні у систему «Оберіг».
*
Корупційна «сесія» для ухилянтів: депутат від ОПЗЖ та проректор організували схему у Харкові
*
На Вінниччині 44-річного жителя Могилева-Подільського за незаконне переправлення військовозобов’язаного за кордон засудили до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.
*
Слідчі вдруге затримали чоловіка, який побив у Києві велосипедиста через зауваження щодо паркування автомобіля на велодоріжці. Затриманому оголосять підозру за ще однією статтею.
*
Турецький волонтер розповів, чим його вразили українці
Україна вражає своєю природою та людьми, рівнем патріотизму українців та їхнім бажанням захистити свою країну.
*
У Києві в Патріаршому соборі Воскресіння Христового вперше освятили понад 40 рушників, вишитих власноруч матерями, дружинами, сестрами та дітьми захисників України, які нині перебувають у полоні або зникли безвісти.
*
Навколо тимчасово захоплених росіянами Сіверськодонецька, Лисичанська та Рубіжного Луганської області понад три роки знеструмлений 51 населений пункт.
*
У 2026 році федеральні витрати Росії на 18 із 51 держпрограми зменшаться, що дасть змогу уряду заощадити понад 207 млрд рублів.
*
Путін заявив, що мілітаризація Європи набирає обертів і «відповідь Росії не змусить чекати»
Володимир Путін відповів на заяву президента США Дональда Трампа, заявивши, що Росія нібито воює з усім блоком НАТО і запитавши, чому НАТО не розбереться із «паперовим тигром».
*
Агенти партизанського руху “АТЕШ” з різних підрозділів російської армії повідомляють про прибуття спеціальних офіцерів із резервними ротами, які припинятимуть будь-які спроби відступу шляхом фізичного усунення.
*
Росія вислала співробітницю австрійського посольства в Москві після того, як Австрію був вимушений залишити підозрюваний у шпигунстві російський дипломат.
*
РФ урізає держпрограми і фінансує пропаганду - СЗР
Під скорочення РФ потрапили сфери охорони здоров’я, авіапрому, енергетики, а також фінансування тимчасово окупованих територій.
*
Туреччина заявила про імпорт російського газу попри заклики США
Анкара суттєво збільшила потужності ЗПГ-терміналів, що дало змогу в рази наростити імпорт скрапленого газу зі США, Канади та Мексики, однак російський газ залишається важливим елементом її енергобалансу.
*
Головний чиновник з кадрів Трампа розглядає можливість найму старших технічних працівників на дворічні посади в уряді
*
Apple видаляє ICEBlock зі свого App Store
*
Колишнього начальника управління поліції Айови звинуватили у федеральному злочині, пов'язаному зі зброєю, після арешту ICE
*
Трамп офіційно оголосив війну наркокартелям
*
Федеральні програми охорони здоров'я призупинені
*
Тео Фон каже, що уряд запропонував йому безпеку після переслідувань через відео про депортацію з DHS
*
Куомо відмовився сказати, чи здійснює Ізраїль «геноцид» у Газі
*
Ветерани-демократи Палати представників засуджують висловлювання Трампа на адресу військових
*
Куомо заявив, що відмовиться від підтримки Трампа
*
Ньюсом заявив, що «миттєво» скоротить фінансування коледжів Каліфорнії, які підпишуть угоду з Трампом
*
Джеффріс каже, що тиск громадськості змусить Трампа повернутися за стіл переговорів щодо припинення роботи уряду США
*
Каліфорнійська поліція звинувачує Waymo у незаконному повороті, але не може виписати штраф за безпілотний автомобіль
*
Заплановано «екстрену» велопробіжку голими, оскільки Трамп готується відправити війська до Портленда
*
Погрози звільненнями через припинення роботи Білого дому та заморожування фінансування непокоять деяких республіканців
*
Республіканець у Палаті представників називає вимоги демократів щодо Medicaid та ACA «запискою про викуп»
*
Статуї Трампа та Епштейна повертаються на Національну алею
*
Сандерс та Окасіо-Кортес пояснюють свої голоси щодо припинення роботи уряду
*
США збільшують штат посольства для обслуговування вболівальників Чемпіонату світу
*
Демократи Палати представників тиснуть на Джонсона щодо приведення до присяги Аделіти Гріхальви у п'ятницю
*
Абрего Гарсії відхилено прохання про надання притулку
*
Суддя, який розглядає справу Національної гвардії Орегону, бере відвід через шлюб із законодавцем-демократом
*
Продажі Tesla зросли на 7 відсотків напередодні закінчення податкової пільги
*
TSA просить авіапасажирів бути терплячими та попереджає про можливе збільшення часу очікування
*
Провідний демократ з Наглядової ради закликає до розслідування повідомлень Республіканської партії щодо припинення роботи уряду.
*
FDA схвалює нову генеричну таблетку для аборту, що викликало гнів консерваторів
*
Патель припиняє співпрацю ФБР з ADL через наслідки стрілянини в Кірку
*
Електронні листи про відсутність на роботі в Міністерстві освіти змінено, щоб звинуватити демократів у закритті
*
Високопоставлений генерал ВПС оголосив про відставку
*
Джордж Конвей: звинувачення проти Комі «недійсне»
*
Джеффріс виступає з промовою під час припинення роботи уряду
*
Демократ тисне на Комера, щоб Воут свідчив щодо звільнень федеральних службовців
*
Латиноамериканські групи критикують меми та відео Трампа про сомбреро
*
Дурбін «вражений» підтримкою Папи Римського щодо права на аборти
*
Мормони зібрали майже 300 тисяч доларів для родини стрілка, звинуваченого в нападі на церкву в Мічигані
*
Джо Роган приголомшений реакцією лівих на вбивство Чарлі Кірка
*
Співробітники ICE патрулюватимуть Супербоул під час перерви шоу Bad Bunny?
НФЛ думала, що просто оголошує про шоу в перерві матчу. Але в той момент, коли Бад Банні був представлений як виконавець на Суперкубку 2026 року, консерватори вибухнули обуренням. І це більше говорить про Америку, ніж про музику.
Будьмо реалістами — Bad Bunny не просто чергова поп-зірка. Народившись під ім'ям Беніто Антоніо Мартінес Окасіо, він є пуерториканським артистом, який відмовляється асимілюватися до вимог владних структур. Він співає іспанською, критикує адміністрацію Трампа, кидає виклик гендерним ролям і відкрито захищає інтереси іммігрантських спільнот — і все це, домінуючи в світових чартах. Менш ніж за десятиліття він став однією з найбільших суперзірок у світі, конкуруючи з Тейлор Свіфт, Дрейком і The Weeknd.
У чому різниця? Він робить це мовою, яку Америка занадто часто намагається замовчати.
А замовчання — це саме те, чого хоче світ Трампа. Оскільки вони не можуть відразу скасувати його виступ, вони погрожують застосувати ICE як зброю. Корі Левандовскі, радник Міністерства внутрішньої безпеки, нещодавно сказав у програмі «The Benny Show»: «У цій країні немає місця, де можна надати притулок людям, які перебувають тут нелегально. Ні на Суперкубку, ні деінде».
Далі він додав: «Ми знайдемо вас. Ми затримаємо вас. Ми помістимо вас у виправну установу і депортуємо».
Подумайте про це. Шоу в перерві Суперкубка, яке має об'єднати мільйони людей, перетворюється на майданчик для поширення страху.
Це не перший випадок, коли Bad Bunny турбується про те, що ICE може переслідувати його шанувальників. Раніше цього року він розповів журналу i-D Magazine, що відмовився від гастролей по континентальній частині США через побоювання, що латиноамериканці можуть стати жертвами рейдів. Це не параноя, це реальність. Риторика Трампа підштовхнула людей скаржитися, коли хтось розмовляє іспанською в громадських місцях, кидати антиіммігрантські образи, ставитися до цілих спільнот як до загрози.
Ми вже бачили таке раніше. Після того, як ураган Марія спустошив Пуерто-Рико в 2017 році, реакція США була повільною і зневажливою. Один консервативний комік навіть назвав Пуерто-Рико «плавучим островом сміття». Bad Bunny не відповів образами. Натомість він опублікував вражаючу данину поваги острову — його красі, людям, гідності. Ось так він бореться: з любов'ю, з гордістю, з мистецтвом.
Тож коли критики називають його «анти-ICE» або кажуть, що він «ненавидить Америку», насправді вони мають на увазі, що він відмовляється принижувати себе або свою культуру, щоб їм було зручно. Він пишається своїм спадком і несе його на найбільші сцени світу.
Сам Bad Bunny найкраще висловив це, коли оголосив новину про Суперкубок: «Те, що я відчуваю, виходить за межі мене самого. Це для тих, хто прийшов переді мною і пробіг незліченні ярди, щоб я міг прийти і забити тачдаун. Це для мого народу, моєї культури і нашої історії».
І в цьому суть. Це шоу в перерві матчу — не просто розвага. Це декларація. Це любовний лист до Пуерто-Рико, до латиноамериканців по всій Америці і до латиноамериканців, народжених тут, у Сполучених Штатах, — тому що ви американці. Це нагадування про те, що ви належите до цього місця, що ви заслуговуєте на процвітання, не піддаючись постійним запитанням, нападкам або криміналізації лише через те, як ви виглядаєте або якою мовою розмовляєте.
Однак реальність жорстока: минулого місяця консервативна більшість Верховного суду відкрила ICE шлях до профілювання мільйонів іспаномовних у Лос-Анджелесі, скасувавши заборону, яка забороняла федеральним агентам зупиняти людей виключно через їхню расу, мову, роботу або навіть місце проживання. Тож коли Bad Bunny вийде на сцену Суперкубка, це буде не просто музика — це буде опір у реальному часі. Виступ на тлі політики та упереджень, спрямованих на знищення латиноамериканської ідентичності. І це також буде доказом того, що, незважаючи на ці безжальні атаки, мільйони американців стоять поруч із вами, борються на правильному боці історії, відмовляючись дозволити страху визначати, хто має право належати до суспільства.
Як сказала ведуча подкасту Джанесс Торрес, «кар'єру Bad Bunny можна підсумувати одним реченням: «Успіх не вимагає, щоб ти подобався людям, які не мають смаку».
Ліндсі Грейнджер — авторка News Nation і співведуча коментаторської програми The Hill «Rising». Ця колонка є відредагованою транскрипцією її коментаря в ефірі.
*
Зупинка роботи уряду: чи закінчаться виплати за програмами SNAP та WIC?
Ті, хто покладається на продовольчу допомогу, можуть відчувати занепокоєння, оскільки законодавці прогнозують, що закриття федерального уряду, яке розпочалося в середу, триватиме щонайменше тиждень.
Програми SNAP і WIC управляються Міністерством сільського господарства США, в якому під час закриття уряду відправлено у відпустку понад 40 000 співробітників.
Ось що ми знаємо про вплив закриття уряду на продовольчу допомогу.
Як це впливає на продовольчі талони SNAP?
SNAP, що розшифровується як «Програма додаткової продовольчої допомоги», раніше називалася «Програмою продовольчих талонів». Програма допомагає малозабезпеченим і бездохідним сім'ям купувати продукти харчування, зараховуючи щомісячну допомогу на картку EBT.
Через спосіб фінансування SNAP вплив закриття уряду не відчувається відразу, повідомив представник USDA компанії Nexstar. Щомісячні виплати видаються за попередній місяць, тому люди отримують свої жовтневі виплати як зазвичай, незважаючи на перерву у фінансуванні уряду.
Якщо закриття триватиме довше місяця, є резервне фінансування, яке повинно дозволити SNAP продовжувати працювати протягом деякого часу, а «обмежена кількість» співробітників звільняється від відпустки, щоб забезпечити безперебійну роботу.
Через обмежену кількість персоналу та операцій в USDA, Центр досліджень та дій у сфері харчування попереджає, що обробка виплат за листопад все ще може бути затримана, навіть якщо програма залишатиметься профінансованою.
Як це вплине на виплати WIC?
WIC, що означає Спеціальну програму додаткового харчування для жінок, немовлят і дітей, надає продовольчу допомогу вагітним жінкам з низьким доходом, молодим матерям, їхнім немовлятам і маленьким дітям.
Виплати WIC також повинні продовжуватися під час закриття уряду – поки що. Програма має обмежені кошти, і Національна асоціація WIC, група, що захищає інтереси програми, заявляє, що гроші можуть закінчитися, якщо закриття уряду триватиме більше одного-двох тижнів.
План дій USDA на випадок закриття уряду передбачає, що WIC може перерозподілити невикористані грантові кошти з попереднього фінансового року, щоб зберегти виплати, але навіть коротка затримка або перерва може спричинити значні труднощі для сімей.
«WIC надає важливі поживні продукти харчування, підтримку грудного вигодовування, суміші для немовлят та доступ до медичних оглядів і направлень до фахівців», – сказала Джорджія Мачелл, президент і генеральний директор Національної асоціації WIC. «Ці послуги не є розкішшю, вони є необхідною підмогою. Навіть тимчасові перебої в роботі програми можуть мати довгострокові негативні наслідки для здоров'я та розвитку сімей нашої країни».
*
Конор Макгрегор каже, що буде битися в матчі UFC у Білому домі: «Угода завершена, підписаний контракт, домовленість досягнута»
*
Ньюсом насміхається з Трампа, створивши образ Марії-Антуанетти за допомогою штучного інтелекту
*
Бессент попереджає, що припинення роботи уряду може зашкодити ВВП: «Удар по працюючій Америці»
*
Профспілки вчителів оголосили війну хорошим вчителям — час дати відсіч
*
Битва мемів поглинає війну повідомлень про припинення роботи уряду - звіт
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім