Сьогодні, 18 лютого, Міжнародний день батарейки. Віряни вшановують пам'ять святого Льва, Папи Римського. До Нового року залишилося 316 днів.
18 лют. 2025 07:40:00
Сьогодні, 18 лютого, Міжнародний день батарейки. Віряни вшановують пам'ять святого Льва, Папи Римського. До Нового року залишилося 316 днів.
18 лютого 2025 року — вівторок. 1091-й день війни в Україні.
18 лютого в церковному календарі — день пам’яті святого Льва, Папи Римського. Він був Папою Римським від 29 вересня 440 року до 10 листопада 461 року. Він народився близько 390 року в Тоскані, Італія. Лев I був першим папою, який отримав титул "Великий". Він відомий своєю зустріччю з Аттілою, вождем гуннів, і своєю участю у розробці Томосу до Флавіана, що став основою для Халкідонського собору. Лев I активно боровся з маніхейством і євтихіанством, захищаючи Православне вчення. Він також відомий своїм благочестям і ученістю.
Що не можна робити 18 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 18 лютого
Які сьогодні іменини: Василь, Віктор, Володимир, Лев, Павло.
Талісманом людини, народженої 18 лютого, є обсидіан. З цього каменю виготовляли магічні кулі та дзеркала. Обсидіан допомагає побачити як минуле, так і майбутнє людини.
Цього дня народилися:
Календар важливих подій в Україні та світі за 18 лютого:
Який сьогодні день в Україні і світі
Також 18 лютого День вдячності великому пальцю. Це жартівливе, але водночас цікаве свято, присвячене одному з найважливіших пальців руки – великому пальцю. Без нього було б складно – завдяки протиставленню великого іншим пальцям ми можемо хапати, тримати й маніпулювати предметами. Користування ґаджетами — друкування на телефоні, скролінг соцмереж, знімання фото – усе це неможливе без великого пальця.
А ще 18 лютого День Плутона. Свято на честь відкриття цієї карликової планети американським астрономом Клайдом Томбо 1930 року. Колишня дев'ята планета – до 2006 року Плутон вважався повноцінною планетою, поки Міжнародний астрономічний союз не перевів його до категорії карликових планет. Середня температура на Плутоні близько -230°C, а його орбіта настільки витягнута, що рік там триває 248 земних років. Місія New Horizons (2015) показала, що на Плутоні є льодові рівнини, гори з водяного льоду та навіть можливий підповерхневий океан. Назву "Плутон"запропонувала 11-річна дівчинка Венеція Берні з Англії, натхненна римським богом підземного світу.