Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Посол Костін: €10 мільйонів від ЄС на підготовчу команду Спецтрибуналу - це конкретний крок до правосуддя
Виділення Євросоюзом перших 10 млн євро на створення Special Tribunal Advance Team – це конкретний крок до правосуддя, сигнал, що слова про невідворотність покарання перетворюються на дії.
*
Україна запропонувала зміни до статуту МАГАТЕ
*
Мирна угода з Україною має ставити людей вище за землю, застерігає ключовий союзник президента України
Ексклюзив: Віталій Кім, якого президент особисто обрав губернатором Миколаївської області, заявив.
*
Після завершення війни в Україну повернуться до 3,5 млн біженців – ООН
*
В'єтнам готувався до можливого нападу США – ЗМІ
*
Президент США пропонує американцям замість обговорення файлів сексуального злочинця Джеффрі Епштейна зайнятися «чимось іншим», наприклад охороною здоров’я.
*
Повторюваний персонаж у справах Епштейна: Білосніжка
В останньому прес-релізі Міністерства юстиції США про Епштейна розкрито нову переписку про Білосніжку.
У червні 2010 року Джеффрі Епштейн хотів, щоб хтось зобразив його в костюмі диснеївської принцеси.
У липні 2010 року Білосніжка також згадувалася в електронних листах між Епштейном та банкіром Джесом Стейлі.
Білосніжка знову з'явилася у справах Епштейна.
Обмін електронними листами Стейлі був вперше оприлюднений після того, як уряд Віргінських островів подав до суду на JPMorgan Chase, стверджуючи, що компанія сприяла торгівлі людьми Епштейном у Карибському басейні, де йому належали два острови.
Адвокати VI стверджували в судових документах, що посилання на принцес Діснею були кодом для молодих жінок. Стейлі, який був приватним банкіром у JPMorgan, перш ніж перейти до Barclays, свідчив в іншій справі, що не пам'ятає електронних листів.
Перевірка зв'язків Стейлі з Епштейном призвела до його звільнення з Barclays у 2021 році. Два роки по тому Управління з фінансового контролю Великої Британії заборонило йому обіймати керівні посади у сфері фінансових послуг.
*
Кен Гріффін каже, що генеральні директори «бояться» публічних дебатів і обурюються тим, що їм доводиться «підлизуватися» перед Білим домом, щоб досягти успіху.
*
Дональд Трамп підписав закон про фінансування федерального уряду, який припинив частковий шатдаун, що розпочався в суботу. Але боротьба за фінансування Міністерства охорони здоров'я тільки починається.
*
Трамп каже, що розслідування справи Пауелла має продовжуватися: «Дійдіть до кінця і побачите»
*
Ілон Маск витратив ще 10 мільйонів доларів, щоб зберегти контроль Республіканської партії над Конгресом
*
Американські військові збили іранський безпілотник поблизу ВМС США «Авраам Лінкольн»
*
Держдепартамент подав до суду через заборону на імміграційні візи, що стосується 75 країн
*
РФК-молодший: «Фрагментована» система лікування залежності «не спрацювала в цій країні»
*
Воррен, Сандерс та Вайден попереджають Equifax про наживу на вимогах до працевлаштування за програмою Medicaid
*
Що кажуть члени родини Кеннеді про рішення Трампа закрити Центр Кеннеді на реконструкцію
Кілька членів родини Кеннеді критикують президента Трампа за оголошення про закриття Центру Кеннеді в липні на дворічну реконструкцію .
Джек Шлоссберг, онук колишнього президента Кеннеді, написав у неділю ввечері на соціальній платформі X, що «Трамп може забрати Центр Кеннеді собі. Він може змінити назву, зачинити двері та знести будівлю. Він може спробувати вбити Кеннеді».
«Але Джона Кеннеді підтримують завдяки нам, які зараз повстають, щоб усунути Дональда Трампа, притягнути його до відповідальності та відновити свободи, за які боролися покоління», – додав Шлоссберг, демократ, який балотується до Конгресу в Нью-Йорку .
Трамп заявив у неділю, що центр виконавських мистецтв закриється на два роки реконструкції пізніше цього року.
«Центр Трампа і Кеннеді закриється 4 липня 2026 року на честь 250-річчя нашої країни, після чого ми одночасно розпочнемо будівництво нового та вражаючого розважального комплексу», – написав Трамп у дописі на своїй платформі Truth Social .
Колишній член Палати представників Джо Кеннеді III (демократ від штату Массачусетс), онук Роберта Ф. Кеннеді, заявив у неділю, що крок Трампа є «порушенням волі народу».
«Президент Джон Ф. Кеннеді вірив, що одного дня ця країна виконає свою обіцянку щодо справедливості та рівних прав для всіх», – написав він на X. «За ці переконання та за його жертву Конгрес проголосував за те, щоб зробити Центр Кеннеді живим пам’ятником йому, місцем, побудованим народом для народу, щоб відзначати те, що нас об’єднує».
«Хоча це порушення волі народу є болісним, президент Кеннеді хотів би нагадати нам, що не будівлі визначають велич нації. Це дії її народу та її лідерів».
«Тож не відволікайтеся на те, що ця адміністрація насправді намагається стерти: наш зв’язок, нашу спільноту та нашу відданість правам усіх», – підсумував він.
У грудні рада центру проголосувала за його перейменування на Меморіальний центр виконавських мистецтв імені Дональда Дж. Трампа та Джона Ф. Кеннеді. На початку свого другого терміну Трамп замінив кількох членів ради союзниками та був обраний головою ради .
Законодавці-демократи оскаржили зміну назви, стверджуючи, що оскільки Конгрес проголосував за перейменування центру в 1964 році, він має виключне право змінити її знову.
Тим часом, з моменту приходу Трампа до влади, кілька артистів скасували заплановані виступи в центрі. Марія Шрайвер, племінниця колишнього президента, припустила, що саме ці скасування стали причиною майбутнього проекту реконструкції.
«Переклад: Мені довели до відома, що через зміну назви (але ніхто мені не каже, що це через зміну назви), але мені довели до відома, що артисти скасовують свої концерти наліво і направо, і я визначила, що після зміни назви ніхто більше не хоче там виступати», – написала Шрайвер у коментарі до оголошення президента.
«Я вирішив, що через цю зміну в розкладі мені найкраще закрити цей центр і відбудувати новий, який носитиме моє ім'я, що точно змусить усіх перестати говорити про те, що всі скасовують заняття… чи не так?»
*
ДеСантіс: Перемогу демократів у Техасі «не можна ігнорувати»
Губернатор Флориди Рон ДеСантіс (республіканець) попереджає, що перемога кандидата від Демократичної партії на виборах до Сенату штату Техас може мати наслідки для Республіканської партії на майбутніх проміжних виборах.
У суботу ввечері демократ Тейлор Ремет здобув шокуючу перемогу над республіканцем Лі Вамбсгансом, отримавши на 14 відсоткових пунктів більше голосів, ніж його опонент, якого підтримував президент Трамп.
«Позачергові вибори є дивними і не обов’язково прогнозованими щодо загальних виборів», – написав ДеСантіс у неділю на соціальній платформі X. «Тим не менш, коливання такого масштабу не можна ігнорувати. Республіканці повинні чітко розуміти політичну ситуацію напередодні проміжних виборів».
Демократи вітали перемогу, а представниця Жасмін Крокетт (демократка від Техасу) зазначила в неділю в дописі на X, що це місце не обіймав демократ протягом 45 років.
«Це не фінішна пряма — це лише початок», — сказав Крокетт. «Імпульс вже тут, і він лише посилюється. Ніколи не забувайте, кому належить влада — ВАМ, народу!»
Тим часом, віце-губернатор Техасу Ден Патрік (республіканець) назвав перемогу Ремета «тривожним сигналом для республіканців по всьому Техасу» у своєму пості на X.
«Наші виборці не можуть сприймати нічого як належне», – сказав Патрік. «Я знаю енергію та силу, які мають республіканські низові прихильники Техасу. Ми вийдемо на фронт з новою рішучістю та повернемо собі це місце в листопаді. Ми збережемо Техас червоним».
Ремет і Вамбсгансс знову зустрінуться в листопаді, щоб заповнити місце в законодавчому органі штату Техас на повний чотирирічний термін.
Вамбсганс звинуватила у програші низьку явку виборців. У заяві, опублікованій її кампанією в ніч виборів, кандидатка від Республіканської партії заявила, що «занадто багато республіканців залишилися вдома», і сказала, що вважає, що листопадові вибори обернуться на її користь.
«Динаміка позачергових виборів принципово відрізняється від загальних виборів у листопаді», – сказав Вамбсгансс. «Я вважаю, що виборці 9-го округу Сенату та республіканці округу Таррант відгукнуться на заклик у листопаді».
В інтерв'ю MS NOW у понеділок вранці Рехмет назвав перемогу «перемогою для трудящих».
«Люди, які щодня працюють у цьому сенатському окрузі, шукають чогось іншого: рішень, а не партійної політики», – сказав Ремет. «Об’єднання громад – ось у чому вся суть. У Техасі ми піклуємося про наших сусідів, і саме це ми й зробили в цій кампанії».
*
Феттерман застерігає протестувальників проти ICE: «Ніколи, ніколи не чіпайте людей»
Сенатор Джон Феттерман (демократ від штату Пенсільванія) застеріг протестувальників у Міннесоті від доксінгу федеральних імміграційних агентів на тлі жорстких заходів адміністрації Трампа в штаті.
В інтерв'ю програмі «Sunday Briefing» на каналі Fox News демократ з Пенсильванії захищав агентів, які носили маски під час імміграційної операції, вказуючи на спроби «перевірити цих людей».
«Це також викликає серйозне занепокоєння. Безумовно», – сказав Феттерман. «Вони можуть переслідувати їхні родини, і вони організовують цих людей, щоб вони оприлюднили їхні імена, тому ніколи, ніколи не займайтеся доклінгом людей та не переслідуйте також їхні родини».
Демократи дуже критикували багатьох співробітників Імміграційної та митної служби (ICE) за носіння масок під час проведення операцій.
Лідер меншості в Сенаті Чак Шумер (DN.Y.) назвав заборону на носіння масок однією з трьох основних реформ, які демократи хотіли б бачити в Міністерстві внутрішньої безпеки (DHS) на тлі боротьби в Конгресі щодо пакету державного фінансування.
Окрім заборони федеральним агентам носити маски в польових умовах, Шумер закликав агентство вирішити питання щодо застосування сили агентами та протоколу щодо ордерів, вимагати нагрудних камер та посвідчень особи, а також припинити патрулювання ICE.
Міністерство внутрішньої безпеки США, яке контролює ICE, заявило, що носіння масок захищає їхніх агентів від доксингу, зазначивши, що агенти та їхні родини стали мішенню. Крім того, у розділі запитань і відповідей на вебсайті зазначається, що офіцери носять посвідчення особи та «ідентифікують себе, коли це необхідно для громадської безпеки або за юридичної необхідності».
Імміграційні операції адміністрації Трампа в Міннесоті викликали обурення демократів та деяких республіканців у Конгресі через застосування сили федеральними агентами.
У січні федеральні офіцери під час операцій у Міннеаполісі застрелили двох громадян США: Рене Гуд та Алекса Претті. Крім того, минулого місяця агенти вистрілили в ногу венесуельському мігранту, коли він намагався втекти від арешту.
Феттерман приєднався до демократів у їхній критиці операції в Міннесоті.
Минулого тижня він повторив заклики до усунення з посади секретаря DHS Крісті Ноем та проголосував проти пакету фінансування, який містив розширене фінансування ICE.
У дописі на соціальній платформі X, адресованому безпосередньо президенту Трампу, демократ з Пенсильванії звинуватив Ноема у «зраді основної місії DHS та знищенні вашої політики безпеки кордонів».
«НЕ робіть помилки, яку зробив президент Байден, не звільнивши вкрай некомпетентного міністра охорони здоров’я», – написав він.
Феттерман, критикуючи Ноема, заявив, що США не можуть знову мати «ситуацію типу Майоркаса», маючи на увазі колишнього секретаря Міністерства внутрішньої безпеки президента Байдена Алехандро Майоркаса. У 2024 році республіканці Палати представників ухвалили статті про імпічмент проти Майоркаса, але звинувачення проти нього пізніше були зняті Сенатом .
«На мою думку, люди вмирають, і я не думаю, що Америка хоче, щоб люди зараз переслідували працьовитих мігрантів у цих громадах», – сказав Феттерман у неділю.
*
Тун: Республіканська партія Сенату обговорить використання «постійного обструкту» для сприяння ухваленню реформи виборчого процесу
Лідер більшості в Сенаті Джон Тун (республіканець, демократ) заявив у вівторок, що сенатори-республіканці обговорять використання рідко вживаного тлумачення Правил Сенату, яке вимагатиме від демократів активного утримання місця в Сенаті шляхом безперервних дебатів — так званого постійного філібастера — щоб збільшити шанси на прийняття Конгресом загальнонаціональної реформи виборчого процесу.
*
Сенатори-республіканці та демократи спантеличені манією MAHA щодо Данії
Під час слухань у Сенаті у вівторок законодавці з обох боків висловили своє здивування щодо того, чому прихильники порядку денного «Зробимо Америку знову здоровою» здаються рішучими у бажанні перетворити Америку на Данію .
*
Праймеріз у Техасі між Крокеттом і Таларіко перетворилися на жахливий результат
Праймеріз Демократичної партії в Сенаті в Техасі прийняли неприємний поворот, а посилення внутрішньої боротьби загрожує ускладнити шанси партії на зміну місця в листопаді.
Найпомітніший інцидент стався цього тижня, коли колишній представник Колін Олред (демократ від Техасу), кандидат від Демократичної партії до Сенату минулого циклу, розкритикував представника штату Джеймса Таларіко (демократа) за те, що той нібито назвав його «посереднім чорношкірим чоловіком». Таларіко заявив, що ці коментарі були перекрученням, і що він мав на увазі метод ведення передвиборчої кампанії Олреда, а не особисто Олреда.
Однак ескалація ворожнечі між Таларіко та її суперницею на праймеріз, представницею Жасмін Крокетт (демократка від Техасу), яка швидко висловила свою підтримку Оллред у заяві, не згадуючи Таларіко на ім'я, викликає обурення у деяких демократів, які вважають це некорисним відволікаючим фактором напередодні праймеріз 3 березня.
*
Тун відхиляє заклик Трампа до Республіканської партії взяти владу та «націоналізувати» вибори
*
Маккарті: Переможний техаський демократ «виглядав як республіканець»
Колишній спікер Кевін Маккарті (республіканець від Каліфорнії) заявив у понеділок, що техаський демократ, який минулими вихідними виграв місце в Сенаті штату, «виглядав як республіканець», що, за його словами, допомогло йому успішно перевернути вибори в окрузі.
*
Президент України заявив, що Україна чекає реакції США на дії росії
*
У Сенаті закликали Трампа передати Україні Tomahawk
*
Ілон Маск стверджує, що Крістофер Нолан втратив «чесність» через вибір акторів для «Одіссеї»
Повідомляється, що Лупіта Ньонго зіграє Єлену Троянську в майбутній екранізації епічної поеми Гомера режисера Нолана.
*
Протести ICE: Трамп каже, що DHS не втручатиметься у «заворушення» в містах, де очолюють демократи
Від репродуктивних прав до зміни клімату та великих технологічних компаній, The Independent постійно спостерігає за розвитком подій.
*
Війна в Україні в прямому ефірі: Президент України звинувачує Росію у використанні пропозиції США
Обмежене припинення вогню, запропоноване Трампом, завершується, оскільки Москва відновлює атаки на Київ та інші великі українські міста.
*
"рф скористалася пропозицією США щодо паузи для накопичення ракет" – президент України
Складно назвати новиною, тим більше важливою. Коли було інакше?
*
Сатирична опера пародує Трампа, оскільки її метафора дедалі більше відображає реальність
Король-президент виростає до величезних розмірів, одягнений у підгузок та золоту краватку.
*
Трамп натякає на зв'язок Ільхана Омара з ІДІЛ, загострюючи ворожнечу з демократами
Президент використав річну статтю як основу для висунення безпідставних звинувачень проти конгресвумен від Міннесоти.
*
Палата представників голосує за відновлення роботи уряду – розпалювання суперечки щодо ICE
Сенат і Білий дім тепер обговорюватимуть обмеження для агентів ICE та CBP після вбивства Рене Гуд та Алекса Претті.
*
Палата представників США у вівторок, 3 лютого, схвалила пакет законопроєктів для припинення часткового урядового шатдауну в країні.
*
Адміністрацію Трампа судять через візову схему «Золота картка» на 1 мільйон доларів: «Майданчик для тих, хто запропонує найвищу ціну»
За словами юристів, Трамп створив нелегальну «швидку смугу» для заможних іноземців за рахунок кваліфікованих іммігрантів, які дотримувалися правил.
*
Грег Бовіно виступив проти наказу ICE про «цільові» арешти під час рейдів у Чикаго: звіт
Згідно з електронними листами, «головнокомандувач» Трампа з питань збільшення кількості військ у містах, очолюваних демократами, нібито «відмовився» виконувати накази.
*
Агентів ICE у Міннеаполісі зобов'яжуть носити бодікамери
*
Сполучені Штати направили невелику групу військових до Нігерії для підтримки зусиль уряду цієї західноафриканської країни у протидії тероризму.
*
Президент США заявив, що російський очільник Путін нібито дотримав слова пообіцявши тиждень не обстрілювати українські міста під час сильних морозів.
*
Речниця Білого дому Керолайн Левіт заявила, що президент Дональд Трамп «не був здивований» масштабною атакою ракет та безпілотників Росії по українській столиці Києву в ніч на вівторок, 3 лютого.
*
Конгрес Сполучених Штатів давно працює над новими санкційним законопроєктом щодо Росії, і важливо, щоб у цьому напрямку був рух - президент України.
*
Канада схвалила будівництво арктичного рудного порту на острові Баффін
*
Викрадення майбутнього: Головне з вебінару СКУ про довготривалі наслідки депортації українських дітей Росією
*
Лубінець: Росія готувалась до депортації українських дітей ще до 2014 року
*
Віктор Ющенко: Україна стоїть
*
Ярмак про “Єдинозбір”: Обʼєднання нації допоможе здолати ворога
*
Олександра Матвійчук: Трагедії війни та ціна переговорів
*
Війна Росії проти України, ймовірно, завершиться не традиційною поразкою на полі бою, а внутрішнім колапсом однієї зі сторін через виснаження ресурсів і нездатність вести тривалу війну.
Про це заявив український історик Ярослав Грицак після своєї лекції в Гаазькому університеті прикладних наук, пише в Укрінформ.
“Війни закінчуються колапсом однієї зі сторін. Ключове питання – хто не витримає першим. Якщо Україна має доступ до підтримки Заходу, то ризик колапсу для Росії зростає”, — каже Грицак.
Історик додає, що ажливо показати російському суспільству, що режим Путіна не має шансів виграти війну і лише веде країну до глибокої кризи.
*
Історія українських шкіл: American History & Politics опублікував наукову статтю Віцепрезидентки СКУ
*
Україна на чолі військової революції
*
Прем’єр-міністр Великої Британії обговорив телефоном із президентом США російські обстріли енергетичної інфраструктури України в умовах різкого похолодання.
*
Діти українських шкіл у Британії привітали олімпійців України
*
У ЄС з'ясовують, чи передавав експосол Британії у США чутливу інформацію Епштейну
*
Відновлення діалогу з путіним готується – Макрон
*
Європа запропонувала США "мінеральний пакт"
*
Ілона Маска викликали на допит після обшуків у французьких офісах його компанії X
*
Позов Угорщини не зупинить газову заборону ЄС – Єврокомісія
*
Лекорню вистояв: французький парламент відхилив вотуми недовіри
*
ОБСЄ представила Україні інструменти для підтримки миру
*
Посол України в Нідерландах Андрій Костін: Формування уряду меншості в Нідерландах не означає послаблення зовнішньої політики, зокрема зменшення підтримки України - це залишається питанням широкого міжпартійного консенсусу.
*
Посол України в Нідерландах Андрій Костін заявив, що Нідерланди є однією з найкращих країн-партерів, що забезпечують наші потреби у безпілотних системах.
*
Посол України в Нідерландах Андрій Костін заявив, що оприлюднені минулого року звіти візитів технічного секретаріату Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Україну доводять застосування Росією заборонених Конвенцією про заборону хімічної зброї хімічних речовин на полі бою проти українських сил оборони.
*
На даний час у Нідерландах перебувають понад 130 українських військових, які за погодженням із МОЗ були направлені на реабілітацію або лікування.
*
Посол України в Нідерландах: Вірю, що ордери МКС будуть і надалі
Команда Офісу прокурора МКС активно працює як в Україні, так і в Гаазі, зокрема відбувається взаємодія із офісом генерального прокурора та представництва МКС у Києві.
*
Естонія готує новий пакет допомоги Україні
*
Естонські правоохоронці затримали у внутрішніх водах країни контейнеровоз Baltic Spirit під прапором Багамських островів та з російським екіпажем за підозрою у перевезенні до РФ контрабанди з Еквадору.
*
Робота Центру спецоперацій «Альфа» СБУ у 2025 році
*
Швеція і Данія закуплять ППО для України на €246 млн
*
Німеччина готує власну військову супутникову мережу на низькій орбіті
*
Міністри оборони України, Британії, Німеччини та генсек НАТО узгодили пріоритети напередодні «Рамштайну»
Міністр оборони України Михайло Федоров провів розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі та міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, під час якої сторони узгодили пріоритети підтримки України напередодні «Рамштайну».
*
Президент України оновив структуру оборонного плану України
*
Польща наполягає на активнішій ролі Норвегії у контролі флоту рф
*
ЄС виділяє Литві понад €6 млрд на зміцнення оборони
*
Воїни 3 бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Нацгвардії продовжують знищувати малі піхотні групи російських загарбників в районі селища Удачного Покровського району на Донеччині.
*
В Одесі через атаку РФ постраждали дві жінки, пошкоджені житловий будинок, школа і дитсадок.
*
На південному напрямку фронту оператори FPV-дронів Держприкордонслужби знищили спостережний пункт та антенне обладнання російських загарбників.
*
Війська РФ завдали по Харкову два ракетні удари, внаслідок чого в одному з районів пошкоджені приватні житлові будинки.
*
Протягом 3 лютого на фронті сталося 137 боєзіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками, найактивніше ворог намагався діяти на Покровському й Гуляйпільському напрямках.
*
Кількість постраждалих унаслідок атаки російських військ на Запоріжжя зросла до одинадцяти, двоє людей загинули.
*
Дарницька ТЕЦ у Києві зазнала сильних пошкоджень, відновлення займе значний час - Шмигаль
Під час ракетної атаки 3 лютого Росія пошкодила об’єкти генерації та магістральних і розподільчих мереж у Києві, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Вінницькій та інших областях.
*
Унаслідок російського удару по житловому будинку в Харкові, за уточненими даними, постраждали семеро людей.
*
Російські війська упродовж дня завдавали ударів дронами, КАБами та з артилерії по Нікопольському, Криворізькому, Палоградському та Синельниківському районах Дніпропетровщини, постраждали троє людей.
*
Увечері 3 лютого російська армія ударила безпілотником по селу Кам’яна Яруга у Чугуївському районі, отримало забій немовля, його рідні - гостру реакцію на стрес.
*
Україна може стати індустріальною опорою Європи – CBS News
*
Український молодіжний фонд започатковує нові державні грантові конкурси, спрямовані на підтримку молодіжних ініціатив та суб’єктів молодіжної роботи.
*
Укрзалізниця розмістила шість «Вагонів незламності» в Харкові та ще два - в Дарницькому районі Києва.
*
У Харкові станції метрополітену працюватимуть як цілодобові пункти обігріву, а на вокзалі Укрзалізниця розмістить шість вагонів, у яких також можна обігрітися.
*
У Харкові після масованого російського обстрілу вночі 3 лютого без опалення залишились 853 багатоповерхівки у чотирьох районах.
*
Після російських ударів по енергетиці найскладнішою є ситуація в Києві, Харкові, Київській та Харківській областях, а також на Дніпровщині, у Вінницькій області, в частині Чернівецької області.
*
У Дніпровському національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відкрили єдиний у регіоні захищений творчий простір Shelter-Art Space.
*
Пенсійний фонд відновить виплати пенсіонерам з ТОТ та внутрішнім переселенцям, які пройшли фізичну ідентифікацію, але не подали заяву про неотримання пенсій від РФ - міністр соцполітики.
*
Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що пенсії внутрішньо переміщених осіб уже розблоковані, він чекає офіційного документа.
*
Генпрокурор: Правоохоронці ідентифікували та повідомили про підозри 211 особам, які вчиняли звірства у Бучі та Бучанському районі під час тимчасової окупації Київської області у 2022 році.
*
Смертельна стрілянина: керівник поліції Черкащини склав повноваження на час розслідування
Начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Олег Гудима тимчасово припинив виконання службових обов'язків на час розслідування стрілянини на Корсунщині.
*
Росія бомбардує Україну дронами та ракетами за день до запланованих мирних переговорів
*
російські НПЗ відновили свої потужності на тлі зменшення українських атак – Bloomberg
*
Пропаганда рф поширює фейк про мобілізацію жінок у 54-й ОМБр
*
росія модифікувала дрон "Гербера"
*
Reuters: У Лівії вбили сина колишнього диктатора цієї держави – 53-річного Сейфа аль-Іслама Каддафі.
*
У Бєлгороді після вибухів стався блекаут - ЗМІ
Пізно ввечері у вівторок, 3 лютого, російське місто Бєлгород та Бєлгородський округ поринули в темряву - повсюди зникло світло.
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім



















