"Неділя, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Неділя, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
МАГАТЕ анонсувало візит до об’єкта в Чорнобильській зоні, про пошкодження якого повідомив «Енергоатом»
*
Російський «Шахед» уразив одну з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на особливій території навколо Чорнобильської атомної станції, заявив президент України 7 червня.
«Об’єкт надзвичайно критичної інфраструктури. І надзвичайно підлий російський удар. МЗС України, Міністерство енергетики та всі наші служби вже займаються тим, щоб кожен із партнерів знав, що відбулося», – повідомив він.
На переконання президента, Росія свідомо атакувала саме цей об’єкт ядерної інфраструктури. Він зазначив, що наразі немає перевищення норм радіаційного фону.
«Але однозначно є перевищення навіть вже давно захмарної російської наглості. Українські рятувальники зупинили пожежу на цьому об’єкті після удару. І потрібні реальні нові кроки світу, щоб росіяни відчули, що така їхня терористична війна – удар по самій Росії», – заявив президент.
Він також вказав на удари РФ по інших цивільних об’єктах у 13 областях України протягом ночі. Загалом, за його даними, протягом тижня, що минає, Росія запустила по Україні 88 ракет, понад 3 250 ударних дронів та близько 1800 КАБів. Він закликав збільшувати тиск на РФ.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга раніше засудив російський удар по Централізованому сховищу відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні. Він вказав на те, що це не перший раз, коли Росія ставить під загрозу українські ядерні об’єкти.
«Російський ядерний шантаж і нехтування принципами ядерної безпеки є системними, зумисними та неприйнятними. Такі дії заслуговують на рішуче засудження в усьому світі та посилення тиску на агресора», – заявив він.
Національна компанія «Енергоатом» повідомила вранці 7 червня, що на початку доби російська атака пошкодила будівлю Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Безпілотник частково зруйнував будівлю приймання контейнерів, відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося. Компанія зазначає, що радіаційний стан на майданчику сховища залишається в межах норми.
*
Президент України та міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликали світ відреагувати на удар РФ по будівлі Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на Київщині.
*
«Енергоатом» зафіксував пошкодження будівлі сховища відпрацьованого ядерного палива через удар РФ
«Росія продовжує діяти як держава-терорист і ядерний терорист», коментує компанія
*
Удар Росії по сховищу ядерних відходів обговорять на Раді керуючих МАГАТЕ
Свідомий удар РФ по Централізованому сховищу відпрацьованого ядерного палива поблизу ЧАЕС стане предметом обговорення на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, яке розпочнеться 8 червня у Відні.
*
Ізраїль вдарив по південному передмістю Бейрута після ракетного обстрілу з боку «Хезболли»
*
У центральній частині Ізраїлю сьогодні внаслідок стрілянини одна людина загинула та п'ятеро отримали поранення.
*
ОПЕК+ планує вчетверте підвищити ліміти видобутку нафти
Альянс збільшить квоти на тлі масштабної паливної кризи, спровокованої військовим конфліктом між США та Іраном
*
Пивовари очікують рекордного зростання продажів під час чемпіонату світу з футболу
Розширений формат турніру може принести галузі додатковий мільярд пінт пива та суттєво підтримати світовий ринок
*
Глави оборонних відомств Японії та Індонезії Шіндзіро Коїдзумі і Шафрі Шамсуддін на зустрічі в Токіо домовилися розпочати переговори на робочому рівні про ​​передачу японських есмінців індонезійським ВМС.
*
Індонезія хоче придбати вживані японські есмінці класу Asagiri
*
На Ямайці стався масштабний збій в електропостачанні, без світла залишився весь острів.
*
OpenAI планує перетворити ChatGPT на «супердодаток»
Компанія Сема Альтмана переорієнтує чат-бот на створення автономних ШІ-агентів задля підвищення прибутковості перед IPO
*
США розглядають використання заморожених активів Ірану для відновлення країн Перської затоки
У Вашингтоні вивчають можливість спрямування іранських коштів на компенсацію збитків союзникам США, які постраждали від атак Тегерана
*
Nasdaq та S&P 500 зафіксували зниження за підсумками торгів наприкінці тижня
Ринок відреагував падінням на травневий звіт про зайнятість у США та зниження ШІ-сектору під час торгів 5 червня
*
Трамп обговорить інвестування державних коштів у найбільші компанії ШІ
США планують увійти в капітал приватних розробників задля посилення нацбезпеки та створення суверенного фонду
*
Президент США Дональд Трамп запевнив, що він і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу дотримуються однакової позиції щодо конфлікту на Близькому Сході.
*
Пентагон дедалі більше стурбований тим, що Ізраїль посилює шпигунську діяльність проти США, і нещодавно підвищив рівень контррозвідувальної загрози з боку головного союзника на Близькому Сході до найвищого рівня.
*
Трамп вилаяв журналістку NBC News і достроково пішов з інтерв’ю
*
NASA попереджає про наближення потенційно небезпечниого астероїда
*
Іран заявив про відмову у візах США для персоналу збірної на Чемпіонат світу
*
Байден назвав Трампа "найбільш корумпованим президентом в історії"
*
Бізнес масово залишає Кубу через крах економіки та тиск Трампа
*
Гегсет розкритикував Європу через "вторгнення" мігрантів у своїй промові про D-Day
*
Масова стрілянина на фестивалі в США: нападники втекли, поранено 12 людей
*
Біткойн впав нижче за $60 тисяч уперше після приходу Трампа до влади - Bloomberg
Вартість біткойна вперше з жовтня 2024 року опустилася нижче позначки 60 тис. дол.
*
Одна транзакція Bitcoin генерує близько 486 кілограмів діоксиду вуглецю (CO2).
*
Літак X-59 QueSST вперше розігнали до надзвукової швидкості
Новітній американський експериментальний літак X-59 QueSST компанії Lockheed Martin вперше досяг надзвукової швидкості в межах програми зі створення «тихого надзвуку».
*
Італія придбала у США партію списаних амфібійних машин AAV-7
Уряд Сполучених Штатів схвалив продаж Італії семи списаних десантних амфібійних машин AAV-7 у межах угоди на суму 30,6 млн доларів. Про це повідомляє Держдеп США.
*
Складне сусідство. Чи зможуть США, Канада та Мексика відкласти суперечки на час чемпіонату світу з футболу?
Уявіть собі: вас запросили на звану вечерю, ви приходьте, а там у розпалі сварки між господарями.
*
Національна стратегія Канади щодо штучного інтелекту: ШІ для всіх
*
Президент України прибув до Британії: заплановані переговори зі Стармером і зустріч у форматі E3 плюс Україна
*
Президент України, прилетівши до Великої Британії з візитом, зробив це через аеропорт Кишинева, тоді як раніше регулярно користувався аеропортом польського Жешува для закордонних візитів.
*
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер візьме участь у виборах Лейбористської партії, якщо однопартійці кинуть виклик його лідерству.
*
Європейський автопром вимагає відкласти запровадження нових мит на електромобілі
Виробники не встигають налагодити випуск акумуляторів до 2027 року
*
У неділю ввечері лідер ультраправої партії може стати мером невеликого містечка на сході Німеччини.
*
В іспанській столиці Мадриді у неділю понад мільйон людей заповнили вулиці поблизу однієї з головних площ міста, щоб разом із Папою Римським Левом XIV взяти участь у месі просто неба.
*
На грецькому острові Крит затримали 37-річного чоловіка, якого підозрюють у плануванні терактів проти об’єктів, пов’язаних з Ізраїлем.
*
Поліція східної німецької землі Тюрінгія повідомила в неділю, що затримала двох чоловіків за те, що вони видавали себе за поліцейських, керуючи списаним патрульним автомобілем.
*
Ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" зміцнила свою перевагу над консервативним блоком ХДС/ХСС канцлера Фрідріха Мерца, свідчать дані нещодавнього опитування.
*
Президент Румунії Нікушор Дан розповів про підсумки робочої наради, яку він скликав напередодні для обговорення інциденту з вибухом морських дронів у порту Констанца та поблизу узбережжя Чорного моря.
*
Румунія посилює охорону узбережжя Чорного моря після вибухів у Констанці
*
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсакхна прокоментував удар РФ по будівлі Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Київській області.
Про це естонський міністр написав у своєму Х.
Як наголосив Тсакхна, атаки Росії на українські атомні об’єкти та цілеспрямоване використання нею енергетики як зброї становлять свідомий ризик для ядерної безпеки, що наближає Європу до нової катастрофи.
"Така безрозсудна політика Кремля не може залишитися без відповіді. Вона вимагає найжорсткіших заходів впливу. Жодній державі не можна дозволяти грати в рулетку з глобальною ядерною безпекою", – підкреслив він.
*
Єврокомісарці з розширення Марті Кос під час візиту до Молдови організували прогулянку Дністром на каяку, її не стали скасовувати попри несприятливу погоду.
*
В МЗС Румунії розкритикували появу румунської ультраправої депутатки Діани Шошоаке на форумі за участі правителя РФ у Петербурзі.
*
Головна дипломатка ЄС Кая Каллас висловила сподівання на збереження перемир’я між Ізраїлем та Ліваном.
*
У Фінляндії почали розслідування щодо нелегального перетину кордону чоловіком, який перейшов його у бік РФ і потім назад.
*
У частково визнаному Косові 7 червня проходять треті за півтора роки дострокові парламентські вибори, скликані після того, як парламент так і не зміг обрати президента.
*
Угорський прем’єр Мадяр анонсував повну реформу громадського мовлення країни
Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр повідомив, що уряд найближчим часом внесе до парламенту законопроєкт про «повну трансформацію» системи суспільного мовлення країни.
*
Китайська компанія Astrall Dynamics презентувала на міжнародній виставці «INTERSCHUTZ 2026» у німецькому Ганновері робота-пожежника Hypertron-T01.
*
Військовий парад у Франції буде присвячений підтримці України – Le Figaro
Під час військового параду 14 липня над французькою столицею мають пролетіти два винищувачі Mirage 2000, один із яких буде у кольорах України, а до участі у церемонії запросили країни Коаліції охочих.
*
Сухопутні війська країн НАТО розпочали операції, спрямовані на зміцнення оборони двох нових членів альянсу - Швеції та Фінляндії.
*
Туреччина планує отримати перший авіаносець власної побудови MUGEM у 2032 році
*
На Харківщині через атаку дрона загинув вибухотехнік поліції, є постраждалі
*
Поліція: в Києві чоловік відкрив стрілянину на подвір’ї житлового будинку, його затримали
*
Сили РФ вдарили по пожежній частині на Сумщині, є руйнування – ДСНС
*
ОВА: Росія атакувала дві громади Сумщини, троє постраждалих
*
Генштаб: від початку доби на фронті відбулось понад 70 боєзіткнень
*
Сили РФ вдарили КАБами по Запоріжжю: двоє загиблих, є поранені – влада
*
СБУ розслідує ураження об’єкта біля Чорнобильської АЕС як воєнний злочин
*
Мінрозвитку повідомило про удар Росії по електровозу в Запоріжжі
*
Армія Росії двічі атакувала шахту на Дніпропетровщині, є поранений – ДТЕК
*
Федоров повідомив про трьох загиблих через російську атаку на Запорізький район
Раніше голова області повідомив про російський дроновий удар, внаслідок якого пошкоджений об’єкт інфраструктури і є постраждалі
*
Внаслідок російської атаки на об’єкт інфраструктури в Запоріжжі є поранений, повідомив голова області Іван Федоров 7 червня.
«Внаслідок ворожого удару по об’єкту інфраструктури поранений 59-річний чоловік. Постраждалому надається уся необхідна медична допомога», – написав він у своїх соцмережах.
Очільник ОВА також уточнив дані про наслідки удару по селищу Балабине в Запорізькому районі. За його даними, російські удари прийшлися поруч із зупинкою громадського транспорту:
«Люди, які перебували на ній, на жаль, загинули та дістали поранень. На зараз за допомогою до лікарів звернулися троє поранених».
Раніше Федоров повідомив про трьох загиблих внаслідок атаки на Балабине.
*
Через удари Росії протягом доби є загиблі в 5 прифронтових областях
Через ранкові атаки в неділю є поранені в Херсоні та Запоріжжі, повідомляє місцева влада
*
Повітряні сили: Росія запустила 236 дронів протягом ночі, 215 збили
Військові зафіксували влучання 17 ударних БПЛА на13 локаціях, а також падіння уламків збитих дронів на дев’яти локаціях
*
Командування повідомляє про понад 220 боєзіткнень на фронті за добу
«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 46 штурмових дій агресора»
*
Російська армія втратила понад 1300 військових протягом доби – Генштаб ЗСУ
За даними штабу, напередодні війська РФ втратили 7 реактивних систем залпового вогню і 2 засоби протиповітряної оборони
*
Росія вдарила по критичній інфраструктурі Херсона, зникло світло – влада
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України
*
Росія атакувала два катери Морської пошуково-рятувальної служби, є постраждалі – Кулеба
За словами Кулеби, малі берегові пошуково-рятувальні судна мають спеціальний захист відповідно до міжнародного гуманітарного права
*
Федоров: на прифронтових територіях збільшують антидроновий захист логістичних маршрутів
Крім того, на пошкоджених ділянках доріг вдалося відновити майже 38 кілометрів захисних конструкцій
*
На Донеччині уражено інженерний полк, який будував «лінію Суровікіна» – СБС
Після початку повномасштабного вторгнення Росії різні об’єкти на території РФ й окупованих Росією територіях України зазнають повітряних ударів
*
Сил оборони отримають на озброєння новий бронеавтомобіль MAC OWL Сова
Бронемашина з V-подібним дном витримує підрив до 10 кг тротилу та адаптована під встановлення модулів РЕБ
*
Росіяни пошкодили агропідприємство на Чернігівщині
*
Росія вдарила по Запоріжжю: один із районів опинився без світла, спалахнула пожежа
*
НАТО "ледь-ледь" перемогло українську команду у симуляції кібервійни
*
Латвійське Державне агентство із забезпечення передасть Україні чергову партію автомобілів, конфіскованих у п’яних водіїв.
*
Росіяни перекинули рідкісний комплекс 2К22М1 «Тунгуска-М1» на Добропільський напрямок.
*
Мікрохвильова зброя Thales знищила 80 безпілотників під час випробувань.
*
Французька компанія Safran планує виготовити 1400 керованих авіабомб сімейства AASM Hammer у 2026 році. Про це повідомив генеральний директор Safran Олів’є Андрієс в інтерв’ю виданню La Tribune.
*
Новий радар ECRS Mk1 для Eurofighter від Hensoldt та Indra розпочав льотні випробування.
*
Російські війська від початку доби 71 раз атакували позиції Сил оборони України, найбільше боїв відбувалося на Гуляйпільському та Покровському напрямках.
*
Україна продала за кордон понад півмільйона тонн цукру
Найбільшими покупцями стали країни Близького Сходу, які забезпечили половину всіх поставок
*
Влітку в Україні очікується зниження цін на масло та сметану
Спад цін пов’язують із сезонними змінами у перевагах покупців
*
8,5 млн українців виїхали за кордон від початку російської війни у 2014 році – омбудсман
Лубінець назвав дві умови повернення мільйонів громадян додому
*
Понад 3000 земельних ділянок виставлено на аукціони через Прозорро.Продажі
Аграрний сектор отримує шанс придбати землю для сільськогосподарського виробництва, а підприємці — для побудови виробничих об’єктів, логістичних хабів або реалізації інвестиційних задумів
*
462 млн.грн компенсацій отримали жителі Херсонщини за знищене житло
Через російські обстріли обстеження житла часто проводять дистанційно, використовуючи сучасні технічні засоби
*
Імпорт металургійного коксу до України в січні–квітні впав на 2,1%
Переважна частина імпортних поставок за чотири місяці припала на продукцію з Польщі — 246,19 тис. т, що на 9% більше ніж торік
*
Термін компенсації за розміщення ВПО збільшили до 90 днів
В електронному кабінеті Пенсійного фонду можна буде бачити інформацію про призначення компенсації, причини відмови, розрахунок її розміру та нараховані виплати
*
Українське Дунайське пароплавство готує до відчуження частину флоту та нерухомості
Підприємство розпочало підготовчий етап оцінки активів, до переліку яких увійшли десятки суден і кілька об’єктів нерухомості в Ізмаїлі
*
Соняшник і кукурудза залишаються головними фаворитами аграріїв у сезоні 2026/27
Представники провідних агрокомпаній очікують найвищу рентабельність від соняшнику та кукурудзи, хоча окремі виробники також відзначають перспективність пшениці та ячменю
*
Тепличні помідори в Україні подешевшали на 15% через зростання пропозиції
На ринок активно надходять томати з літніх теплиць, що змусило виробників переглянути цінову політику
*
Бензинові авто зміцнили позиції на українському ринку нових легковиків у травні
Частка електромобілів за рік скоротилася більш ніж удвічі, тоді як попит на бензинові, дизельні та гібридні моделі зріс
*
Уряд розширив можливості підтвердження факту зруйнування житла
*
Закон про об'єднання енергетичних ринків України та Європейського Союзу, який нещодавно підписав президент України, дозволить знизити дефіцит електроенергії.
Про це розповів голова комітету з питань енергетики Верховної Ради Андрій Герус.
*
В Україні у понеділок, 8 червня, обмеження електроспоживання не плануються.
*
Суд розірвав угоду про ремонт музею у Херсоні на десятки мільйонів
*
Сили спеціальних операцій підтвердили удари по нафтових об’єктах у окупованому Криму
*
ISW: атаки України завадили Кремлю використати форум у Петербурзі в інформаційних цілях
За оцінкою аналітиків, ці атаки підривають спроби Кремля «використовувати ПМЕФ для проєктування стабільності всередині Росії»
*
Оточення путіна продовжує літати на бізнес-джетах всупереч санкціям – WSJ
*
Дрони паралізували роботу аеропорту в місті Сочі, внаслідок чого тисячі пасажирів не можуть вилетіти додому з п’ятниці.
*
На залізничній станції у Воронежі агенти партизанського руху “АТЕШ” знищили важкий відновлювальний залізничний кран серії EDK-300/5.
*
Чонгарський міст було уражено за допомогою вітчизняних дронів-камікадзе FP-2 та «Бегемот», які застосували підрозділи центру мультидоменних операцій «Фаланга» 1-го окремого штурмового полку та 475-го окремого штурмового полку CODE 9.2.
*
Внаслідок українського удару по арсеналу ВМФ РФ згоріло 5 тисяч тонн боєприпасів
Сили оборони України та Служба безпеки України завдали удару по арсеналу Військово-морського флоту РФ у населеному пункті Велика Іжора Ленінградської області. Про це повідомляє профільний ресурс «Досьє Шпиона».

*******
Всі, всі, всі на корабель
*
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ
1
Податок на VPN загрожує 37 мільйонам росіян
2
Обмеження на продаж бензину охопили 20 регіонів
3
Затриманого з «білим порошком» митрополита РПЦ відправили служити до найбільшого хабу з перевалки кокаїну
4
ДУМКИ ВЛАДИСЛАВ ІНОЗЕМЦІВ
Шляхом Путіна
5
ДУМКИ
Володимир Зеленський: вічна пам'ять усім, чиї життя були відібрані цією війною!
7 червня 2026
20:14
У Вірменії завершилося голосування на парламентських виборах
18:51
Тисячі пасажирів кілька днів не можуть відлетіти з Сочі через атаки безпілотників
17:30
Іноземний бізнес побіг з Куби після санкцій США та відключення Visa та Mastercard
16:13
Оточення Путіна продовжує купувати та використовувати іноземні бізнес-джети
15:57
Сім країн ОПЕК+ узгодили збільшення квот у липні на 188.000 бар/добу--реліз
14:54
Росія та Україна домовилися про канал передачі документів громадян
14:06
У Грузії заарештували росіянку у справі про обхід санкцій
13:11
У Севастополі запустили продаж бензину з лімітом 20 літрів на тиждень за QR-кодами в месенджері «Макс», але вони закінчилися за 2 години
12:17
По телебаченню Криму розповіли, що на острові є запаси всіх «соціальних» товарів
11:25
ЗСУ атакували дві нафтобази та військову частину в Криму
*
У Вірменії парламентські вибори
Виборам передували суперечлива мирна угода Єревану з сусіднім Азербайджаном та зусилля зі зближення із Заходом після десятиліть залежності від Росії
*
рф розпочинає впровадження 5G на обмежених частотах, доступних не всім громадянам – розвідка
Причиною цього є те, що “золотий” спектр частот вже зайняли силові структури рф, які не бажають поступатися своїми позиціями
*
Ірландія може постачати до рф сировину, важливу для виробництва «шахедів»
В ЄС закликають ввести санкції проти ірландського заводу, пов’язаного з російським олігархом Олегом Дерипаскою
*
Висока явка і серія порушень: як Вірменія голосувала на парламентських виборах
Центральна виборча комісія Вірменії повідомила про високу активність виборців під час голосування на парламентських виборах.
*
Глава вірменського МЗС Арарат Мірзоян вважає, що відносини між Вірменією і Росією "потребують певного оздоровлення".
*
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що не бачить напруженості у відносинах з Росією.
*
Вибори у Вірменії покажуть, чи зможе країна переорієнтуватися на Європу
*
Міністерство освіти, науки та молоді Грузії затвердило новий єдиний порядок використання електронних засобів зв’язку в школах.
*
Кім Чен Ин наказав збільшити виробництво ракет у 2,5 раза
*
Президент Володимир Зеленський наприкінці травня передав російському диктатору путіну повідомлення через впливового російського олігарха.
Про це повідомляє Financial Times.
За словами джерел видання, 21 травня Зеленський попросив Романа Абрамовича передати путіну повідомлення про свою готовність зустрітися на двосторонньому саміті. Це була б перша така зустріч за понад чотири роки після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Двоє високопосадовців України охарактеризували повідомлення, надіслане через Абрамовича, як схоже за змістом на відкритий лист Зеленського до путіна, опублікований на офіційному сайті президента 4 червня.
4 червня президент Володимир Зеленський опублікував на офіційному сайті відкритий лист до путіна. У відкритому листі Зеленський запропонував провести зустріч лідерів на території Швейцарії, Туреччини або країн Арабського світу – не в москві чи Києві.
Президент наголосив, що Україна готова на повне припинення вогню на час переговорів, а моніторинг лінії зупинки можуть забезпечити США. Окремо йшлося про обмін військовополоненими за принципом "всіх на всіх" і повернення вивезених у рф українських дітей і цивільних.
Гарантії безпеки, за словами Зеленського, мають створюватися за участю США і Європи. За даними президента, лише у травні втрати рф на фронті склали понад 30 тисяч убитими і тяжко пораненими, 63% з них – убиті. Зеленський також зазначив, що Росія вперше в історії повністю залежна від Китаю і була змушена просити допомоги у КНДР.
*
У Китаї заявили про початок морської спецоперації біля Тайваню
*
Тайвань розгорнув кораблі у відповідь на операцію Китаю на схід від острова
*
росія втрачає контроль на фронті – ISW
*
Сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина і завідувачка відділу ЦК керівної Трудової партії Кім Йо Чжон заявила, що Пхеньян ні з ким обговорюватиме питання денуклеаризації і вважає ядерний статус КНДР таким, що не підлягає перегляду
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім