"500 днів кажете? А до 500 днів то що було?" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"500 днів кажете? А до 500 днів то що було?" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Зеленський заявив, що війна триває лише 500 днів. Ти ба як цікаво? А до того війни не було?

Пригадую. КПП "Новоазовськ" у серпні 2014 р. Добровольча козацька рота "БУК", яка спільно з прикордонниками та Вінницьким тербатом тримала оборону. То була не війна?

Весна 2015 р. Я щойно пройшов навчання на оператора БПЛА - на "Раптор", машинку яку виробляли до "Лелеки-100". Виїзд на фронт - з літаком. Район Маріуполя. Широкіно. Лебединське. То була не війна?

2016-й рік. АрміяСОС. Я освоюю БПЛА "Валькірія", тоді ще мало кому відомий. Зі своєю добровольчою ротою виїжджаю на фронт. Перший бойовий виліт. Перше падіння літака - ми забирали його з сірої зони.То була не війна?

2018-й рік. Добровольча козацька рота "БУК" регулярно виїжджає на фронт, в розпорядження прикордонної бойової комендатури "Волноваха". Я постійно літаю "Валькірією". Літаю для прикордонників. Літаю для бойових бригад. Новотроїцьке, Березове, Бугас, Авдіївка. Кульові отвори в крилах. Я витягую літак з під РЕБу. То була не війна?

Стенд нашого добробату встановили на алеї прикордонників у Парку Перемоги - не за війну? Нам нагороди давали, прикордонну Особливу відзнаку мені вручав особисто генерал Цигикал. Не за війну?

Я вже читав збурені заяви, мовляв "повномасштабна війна" триває вже 500 днів. Але. Слова повномасштабна Зеленський не сказав як таке. А щодо війни...

Так юридично ми й зараз війни не ведемо. Україна не оголошувала війну, лише воєнний стан. Я вже чекаю з цього приводу купи проблем і судів, бо юридично всі ми - не учасники війни.

Знаєте що мені все це нагадує? Те, як в СРСР створили термін "Велика Вітчизняна війна". Була Друга світова війна, в якій СРСР брав участь від 1939 року, починаючи - від дня нападу на Польщу. В ході Другої світової війни совок окупував західні області України та Білорусі, Бесарабію, країни Балтії, території Фінляндії. Тоді СРСР був союзником гітлерівської Німеччини - разом з Німеччиною розгромили Польщу, пілоти Люфтваффе аби бомбувати Британію запрявляли літаки совецьким пальним.

Але 22 червня 1941 р. Німеччина напала на СРСР. І терміново знадобилася інша війна - Велика і Вітчизняна. Аби не відповідати на питання ЯК німецькі війська опинилися на кордонах СРСР?

Навіщо Заленському нині інша війна? Часом не для того аби не відповідати на питання, чим завершилася політика "просто перестати стріляти" та "знайти мир в очах Путіна? Не для того, аби не пояснювати чому влітку і взимку 2022 р. українській армії бракувало навіть форми?

500 днів кажете? А до 500 днів то що було?

На фото - я з побратимами з Козацької роти "БУК" на прикордонному КПП "Новоазовськ". Серпень 2014 року. Не війна?