Після завершення епопеї зі скандальною відставкою з посади голови СБУ Валентина Наливайченка нас очікує новий кадровий конфлікт навколо постаті міністра екології Ігоря Шевченка.
Сьогодні радник прем'єр-міністра України Данило Лубківський повідомив, що Арсеній Яценюк "люб'язно" звернувся до ВО "Батьківщина" з проханням розглянути питання про перебування Шевченка на займаній посаді і прийняти відповідальне політичне рішення, яке має бути схвалено парламентською коаліцією.
Враховуючи складні стосунки між Яценюком та Тимошенко, про відставку Шевченка поговорювали давно. Привід з'явився два тижні тому, коли під час пожежі на нафтобазі "БРСМ-нафта" під Києвом міністр поїхав до Німеччини, а потім дивним чином опинився на Лазурному узбережжі у Ніцці. Після цього назад в Україну Шевченко вже летів на чартерному літаку екс-"регіонала", нинішнього нардепа від єремеевської "Волі Народу" Олександра Онищенка (Кадирова).
Шевченко спочатку відмовчувався, але потім все ж таки визнав правдивість цієї історії. "Було важко полетіти. Я знав, що там знаходиться також цей нардеп, і у нього літак знаходиться в Ніцці, подзвонив йому і попросив допомогти. Він погодився, я просто з ним прилетів. Нічого за це не платив ... Ніяких корупційних дій немає", - заявив міністр. Втім, сам факт того, що він скористався послугою депутата-бізнесмена, який активно працює у сфері компетенції цього міністерства, вже викликає підозри у корупції. Якби, приміром, міністр оплатив послуги цього перельоту, тоді він міг формально виправдатися, хоча неприємний осад все рівно залишився б...
А так поява Шевченка на одному борту з Онищенком побічно підтвердила інформацію, що давно циркулювала кулуарами Верховної Ради і днями публічно була озвучена "радикалом" Олегом Ляшком та народним депутатом від "Народного Фронту" Тетяною Чорновол, щодо того, що головний еколог країни, який пройшов в уряд за квотою "Батьківщини", напряму пов'язаний саме з одіозним Онищенком. За чутками, саме головний коневод України (Онищенко - голова Федерації кінного спорту) фінансово допомагав Тимошенко під час парламентської кампанії восени минулого року і за це отримав у своє розпорядження урядову квоту "Батьківщини".
До речі, на цьому співробітництво Тимошенко і Онищенка не обмежується. Днями Тимошенко зареєструвала законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення", яким пропонує здешевити вартість газу не для звичайного населення, а для газовидобувних кампаній, для яких пропонує суттєве зменшення рентної ставки. Варто зазначити, що та ж Чорновол зазначала, що саме на Онищенка одразу після Майдану були переписані активи газовидобувних компаній, які раніше пов'язували з "сімє'ю" Януковича.
Як би там не було, але нинішня ситуація зі звільненням Ігоря Шевченка напряму б'є по Юлії Тимошенко та її прем'єрським амбіціям. Зараз вийшла ситуація при якій Тимошенко зазнає як репутаційних так і внітрушньополітичних ударів. По-перше, відставка Шевченка в очах громадськості знову свідчитиме про політичну неохайність Юлії Володимирівни, яка не змогла впоратися навіть з одним-єдиним міністром. Що вже говорити про бажання Тимошенко стати головою уряду.
По-друге, незрозуміло, чи зможе Тимошенко зберегти за собою квоту в уряді після майже невідворотної відставки міністра екології. Подейкують, що на цю посаду поклав око Ляшко, який останнім часом знову знаходиться в орбіті дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського.
І нарешті, по-третє, не зрозуміло, чи зможе вона залагодити свої внутрішні домовленості з Онищенком, який, вочевидь, логічно вважає, що хто гроші платить, той і дівчину танцює, і має повне право або вимагати залишити Шевченка на посаді, або повернути йому витрачені інвестиції. Тимошенко ж в нинішній ситуації не може ані гарантувати перше, ані забезпечити друге.