Поліцейський вручив вам копію постанови. Через деякий час Ви приймаєте рішення оскаржити штраф і намагаєтесь прочитати в постанові що саме ви вчинили, але там нічого не можливо прочитати: ні суті порушення, ні прізвища інспектора. В чому ж справа?
Постанова складається у 2-х примірниках, але ЗАПОВНЮЄТЬСЯ ІНСПЕКТОРОМ ЧЕРЕЗ КОПІРКУ і тому, як правило, копія, яка вручається водієві, Є НЕЧИТАБЕЛЬНОЮ. (Окрім електронної постанови у вигляді чека)
Часто інспектори свідомо зловживають обов’язками, заповнюючи постанову легким натиском ручки для її нечитабельності, з метою ненадання можливості водієві у подальшому оскаржити штраф. Читабельним у постанові є лише прізвище водія, написане чіткими великими літерами. Це потрібно інспектору, щоб не помилитись кого саме оштрафували при внесенні в базу даних поліції.
Окрім свого прізвища, з цієї копії постанови Ви не можете прочитати ні суті правопорушення, за яке Вас оштрафували, ні прізвища, ім’я, по батькові, посади і місця служби інспектора.
Таку постанову Ви не зможете оскаржити в суді. Ви не знаєте даних інспектора, тобто до кого саме маєте подати позов і не можете спростувати суті порушення, оскільки не можете прочитати за що вас оштрафували. При відсутності інформації про поліцейського суд відмовить навіть у відкритті провадження, не те що у розгляді справи по суті. Оскільки в обов’язки суду не входить функція пошуку інспектора, який вас оштрафував.
Попри це, ПОСТАНОВА ІНКОЛИ Є ЄДИНИМ ДОКАЗОМ ВИНИ ВОДІЯ, А ТОМУ НАЯВНІСТЬ ЧИТАБЕЛЬНОЇ ПОСТАНОВИ Є ВАЖЛИВИМ МОМЕНТОМ.
Тому, у будь-якому разі ПІД ЧАС НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ НА МІСЦІ ПОДІЇ РОБІТЬ НА МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН ФОТОКОПІЮ ПЕРШОГО ПРИМІРНИКА – ОРИГІНАЛУ ПОСТАНОВИ.
Згодом ця фотокопія зможе стати єдиним шансом оскаржити накладене стягнення.