"А знаєте чому ворог почав робити ставку на дрони?" - Павло Вернівский

"А знаєте чому ворог почав робити ставку на дрони?" - Павло Вернівский

Скоріше за все вони допетрали одну просту річ. Що дрони можуть бути не просто як додаткові елементи підтримки, а як бойові одиниці здатні самостійно змінювати характер бойових дій.

Ні, це не вундерваффе, але реальний game changer. Можливо слабший по БЧ, але не гірший по ефективності влучання ніж високоточні снаряди Ескалібур. Бутусов пише, що тіж самі Ланцети знищили/пошкодили 300 одиниць нашої техніки

І якщо снарядів Ескалібур в нас обмежена кількість і суттєво нарощувати їх виробництво союзники не будуть, то ворог якраз робить ставку на нарощування виробництва своєї дешевої високоточної зброї у великих кількостях.

Чим це нам загрожує? Ну уявіть, що разом з обстрілами неточною артилерією, на наші легкоукріплені позиції будуть прилітати десятки дрончиків, які падатимуть самі/скидатимуть боєприпас точно на голови наших військових. Просто згадайте відео, де дрон бачить військового в окопі і скидає на голову боєприпас, а тепер уявіть що таке явище стане більш масовим. Уявіть, що потенційні шляхи постачання наших позицій будуть патрулювати дрони і разі виявлення цілі одразу будуть її атакувати.

Я вже мовчу про те, що вони будуть продовжувати більше знищувати нашу арту, ППО.

І враховуючи реальний рівень шкоди, який може принести масове застосування ворогом цієї зброї, існують ризики, що ворог не захоче сідати за стіл переговорів. А для чого, якщо вони за рахунок дронів зможуть досягнути того, чого не могли досягнути за рахунок традиційного вогневого валу?

І в мене лише одне питання: чому такі елементарні речі до ворога доходять раніше ніж до нас?

Скажу і свою думку щодо витрат місцевих бюджетів на стадіони.

Головна проблема полягає в наступному.

Коли місцевим бюджетам передавали левову частину доходів з ПДФО, то планувалось, що таким чином місцеві органи влади будуть зацікавлені в створені робочих місць. І завдяки цим новоствореним робочим місцям, вони будуть збільшувати доходи власного бюджету. Ідея сама по собі непогана.

Просто коли почалась загальна мобілізація, то виявилось, що без будь-яких зусиль зі сторони місцевої влади, почали з’являться нові робочі місця в сфері безпеки і оборони. Причому це офіційно працевлаштовані з рівнем зарплати вище за середню по Україні.

Ну уявіть собі, що в бюджеті 2021 загальний фонд оплати праці військовим та поліції складав трохи більше 100 млрд. А в бюджеті 2023 цей фонд збільшився в 10 раз - майже 1 трлн грн.

973 млрд * 18% = 175 млрд повертається назад в бюджет у вигляді ПДФО. І 75% з цих коштів йдуть в місцеві бюджети, а це 131 млрд додаткових коштів, які отримують місцеві бюджети, бо в країні йде війна.

І тут виникла парадоксальна ситуація. Економіка впала, бо з краіни виїхало мільйони осіб працездатного віку та впали доходи бізнесу.

В той же час, доходи місцевих бюджетів зростають за рахунок зарплат військових!!!! Вони в шоколоді. Гроші є і вони шукають куди їх потратити.

Саме тому я вважаю, що ця ситуація потребує вирішення. І не просто спрямувати гроші на дрони замість стадіонів.

Місцеві органи влади треба примусити інвестувати ці гроші в розвиток, в створення робочих місць. І такими робочими місцями можуть бути ті самі виробники дронів. Насправді, ми зараз можемо створити галузь з мільйоном робочих місць!!!

Просто єдина проблема в тому, що самостійно місцеві бюджети не зможуть це зробити через відсутність координації між собою. Ну щоб розуміти хто які напрямки закриває. А для цього необхідна загальна стратегія!!! Необхідне законодавство. Необхідні інструменти. І ці всі речі можуть зробити органи центральної влади.

Тому мені дивно, як зараз центральна влада намагається звинувачувати місцеву, що ті якось не так витрачають гроші. Тут обидві сторони варті одна одну.

Доходи бюджету від ПДФО в місті Хмельницький

В 2021 - 1,559 млрд грн

В 2023 - 2,256 млрд грн

Якщо ви думаєте, що зростання доходів бюджету відбулось за рахунок релокаціі бізнесу і внутрішньо переміщених осіб, то ви помиляється.

Насправді, доходи бюджету від ПДФО, за виключенням ПДФО - військових, впали і складають 1,2 млрд грн. Військове ПДФО - 1 млрд. Тобто, військові витягнули місцевий бюджет.

І вклад військового ПДФО в доходах загального бюджету міста складає 30%!

В Харкові 4,5 млрд грн або теж 30% від загального бюджету. В Дніпрі - 3 млрд або 20%.

Доречі, в 2021 у Дніпрі ПДФО від військових складав лише 300 млн грн. Тобто, у війну він зріс в 10 раз.

Взагалі, я тут перечислив міста, які таку інформацію публікують. Бо Київ, Львів та Одеса дають тільки загальну суму ПДФО.

Не знаю чи читав Borys Filatov мій пост, чи просто так співпало.

В будь-якому випадку, Дніпро стало першим містом, яке виділяє гроші на підтримку розвитку виробництва FPV-дронів.